Dzisiaj mamy: Czwartek, 6 Październik 2022

#PrasówkaEcomersy: tydzień 22.11 - 26.11

2021.11.29

W tym tygodniu pisaliśmy o planach zakupowych na zbliżające się Święta oraz ważnym dla e-commerce wydarzeniu: Black Friday. Donieśliśmy o tym, że X-kom wycofał się ze współpracy z Jasiem Kapelą oraz że Posten Norge zaprezentowało spot, w którym Święty Mikołaj zakochuje się w mężczyźnie. W Strefie Wiedzy pojawiły się artykuły na temat wpływu pandemii COVID-19 na rozwój branży e-commerce w Polsce oraz słów kluczowych i optymalizacji. Wspomnieliśmy nowych narzędziach Google, planowanym systemie płatności InPostu, płatnościach odroczonych na Allegro i możliwości odsprzedawania towarów poprzez sklep Adidasa. Sprawdź też, jak zmieniły się zarobki specjalistów z branży e-commerce. Natomiast w Ecomersach Basic podzieliliśmy się wiedzą na temat darmowego sklepu internetowego.

Plany zakupowe na koniec 2021 roku – zbliżają się święta

Zakupy świąteczne w 2021 roku okażą się dużym wyzwaniem dla sprzedających i kupujących. Wszystko przez zastoje u producentów i zakłócenia w dostawach produktów. Firma Pymnts opublikowała dane, według których 48% konsumentów dokona świątecznych zakupów przed Black Friday.

https://ecomersy.pl/plany-zakupowe-na-koniec-2021-roku-zblizaja-sie-swieta

Wpływ pandemii COVID-19 na rozwój branży e-commerce w Polsce

Dzięki internetowej sprzedaży wiele polskich firm mogło przetrwać najgorszy czas lockdownu i zamknięcie sklepów stacjonarnych. Od zeszłego roku rodzima branża e-commerce znacznie przyspieszyła swój rozwój. Pytanie brzmi, na jakim poziomie będzie za kilka lat.

https://ecomersy.pl/wplyw-pandemii-covid-19-na-rozwoj-branzy-e-commerce-w-polsce

Adidas zajmie się odsprzedawaniem towarów

Wśród wielu marek modowych coraz bardziej popularne staje się tzw. resale. Oznacza to sprzedaż używanych produktów. W sklepach Adidasa będzie można je wysyłać przy użyciu specjalnej aplikacji – prawdopodobnie na początku przyszłego roku.

https://ecomersy.pl/adidas-zajmie-sie-odsprzedawaniem-towarow

X-kom nie wyemitował horroru z Jasiem Kapelą

X-kom w ostatniej chwili wycofała się z kampanii reklamowej, którą współtworzył Jaś Kapela, lewicowy publicysta budzący mnóstwo kontrowersji. Firma tłumaczy, że niedokładnie przyjrzała się działaniom swojego partnera.

https://ecomersy.pl/x-kom-wycofuje-sie-ze-wspolpracy-z-jasiem-kapela

Dwa nowe bezpłatne narzędzia od Google dla e-commerce

Handel online to ogromna szansa na zwiększenie swoich zysków w czasie pandemii. Dotyczy to także MŚP – sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Właśnie dlatego Google postanowiło wprowadzić dwa nowe, bezpłatne narzędzia do analizy e-commerce.

https://ecomersy.pl/sprzedaz-online-w-polsce-caly-czas-sie-zwieksza-dwa-nowe-narzedzia-od-google

InPost Pay – będzie system płatności od kurierskiego giganta

Firma InPost planuje wprowadzić własny system płatności. Niedawno zarejestrowała w Urzędzie Patentowym swój znak towarowy: InPost Pay. Spółka kieruje się w stronę dywersyfikacji swojego biznesu.

https://ecomersy.pl/inpost-pay-nowy-system-platnosci-firmy-kurierskiej

Płatności odroczone na Allegro wiążą się ze wzrostem akcji

Allegro notuje wzrost akcji o 3%. Wszystko dlatego, że w czwartek (18.11) firma ogłosiła, że wprowadza opcję płatności odroczonych dla firm.

https://ecomersy.pl/platnosci-odroczone-na-allegro-wiaza-sie-ze-wzrostem-akcji

Prognoza na Black Friday 2021 – czy czeka nas rekordowy weekend?

Już za 2 dni Black Friday, które każdego roku przynosi sklepom ogromne zyski. Jest to bardzo ważny moment dla e-handlu. Firmy przygotowują się do niego z dużym wyprzedzeniem, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik.

https://ecomersy.pl/prognoza-na-black-friday-2021-czy-czeka-nas-rekordowy-weekend

Wzrost zarobków specjalistów z branży e-commerce

Według danych HRK, zajmowanie stanowisk specjalistycznych i managerskich w branży e-commerce wiąże się ze wzrostem oczekiwań finansowych. Mogą one wynieść nawet 40% wynagrodzenia podstawowego.

https://ecomersy.pl/wzrost-zarobkow-specjalistow-z-branzy-e-commerce

Słowa kluczowe i optymalizacja – tych błędów nie chcesz popełnić

Optymalizacja pod SEO jest procesem bardzo ważnym, a jednocześnie niełatwym. Polega na odpowiednim doborze słów kluczowych, co wielu osobom może sprawiać kłopot. Jeżeli keywordsy nie zostaną dopasowane w sposób adekwatny, nie przyniosą oczekiwanych rezultatów. Jakich błędów należy unikać? Podpowiadamy!

https://ecomersy.pl/slowa-kluczowe-i-optymalizacja-tych-bledow-nie-chcesz-popelnic

Nowy spot Posten Norge na święta – Święty Mikołaj zakochany w mężczyźnie

Norweska firma zajmująca się usługami pocztowymi stworzyła kampanię świąteczną, w której Święty Mikołaj zakochuje się w mężczyźnie. Film zaprezentowany przez Posten Norge nosi tytuł Kiedy Harry poznał Świętego Mikołaja. Jest to nawiązanie do komedii romantycznej Kiedy Harry poznał Sally (1989).

https://ecomersy.pl/nowy-spot-posten-norge-na-swieta-swiety-mikolaj-zakochany-w-mezczyznie

Narzędzie XLS-R od Facebooka umożliwi tłumaczenie na 128 języków

Facebook zamierza wprowadzić nowy system tłumaczeń. Możliwe będzie przełożenie 128 języków na angielski w obrębie jednej aplikacji. Wszystko dzięki narzędziu XLS-R, działającemu przy użyciu sztucznej inteligencji.

https://ecomersy.pl/narzedzie-xls-r-od-facebooka-umozliwi-tlumaczenie-na-128-jezykow

Black Friday dla e-commerce i marketerów. Sprawdź najciekawsze oferty!

Black Friday trwa! Coroczny festiwal wyprzedaży obfituje w arcyciekawe promocje. Wśród nich można znaleźć mnóstwo przydatnych narzędzi dla e-commerce oraz marketingu internetowego – zwłaszcza takich, które są wykorzystywane bardzo często. Warto na nie polować, gdyż nierzadko można trafić na niezwykle korzystne opcje. Przyjrzeliśmy się im uważnie, by wybrać najbardziej interesujące oferty!

https://ecomersy.pl/black-friday-dla-e-commerce-i-marketerow-sprawdz-najciekawsze-oferty

Ecomersy Basic #5: Darmowy sklep internetowy – czy warto?

Osoby, które chcą rozpocząć internetową działalność, często słyszą, że będą musiały zainwestować dużo pieniędzy. Darmowy e-sklep brzmi bardzo kusząco, jednak czy rzeczywiście jest to dobre i – przede wszystkim – realne rozwiązanie? Trzeba przecież wziąć pod uwagę koszty zakupu towarów, wysyłek, ewentualnych magazynów, promocji, budowy strony internetowej... Przyjrzyjmy się dostępnym opcjom pozwalającym zaoszczędzić pieniądze.

https://ecomersy.pl/ecomersy-basic-darmowy-sklep-internetowy-czy-warto

grafika w tle banneru, źródło: X-kom (plakat filmu Czarny Czwartek)

Polecamy
Ecomersy basic
#EcomersyBasic #48: Reels. Co musisz wiedzieć o krótkich filmach na Instagram i Facebooka?

#EcomersyBasic #48: Reels. Co musisz wiedzieć o krótkich filmach na Instagram i Facebooka?

2022.09.30
Modę na krótkie, kreatywne filmiki zapoczątkował TikTok. Jako że aplikacja cieszy się tak ogromną popularnością, dwa konkurencyjne serwisy postanowiły przejąć od niej format niedługich video, dzięki którym można promować swoją markę i nie tylko. Na początku Reelsy pojawiły się na Instagramie, potem przyszedł czas na Facebooka. Jeżeli chcesz dowiedzieć się,...
#EcomesyBasic #47: White Hat SEO i Black Hat SEO, czyli dobre i złe techniki pozycjonowania

#EcomesyBasic #47: White Hat SEO i Black Hat SEO, czyli dobre i złe techniki pozycjonowania

2022.09.23
By sklep internetowy był dobrze widoczny w wyszukiwarce, musi zostać skutecznie wypozycjonowany. W tym celu stosuje się różne techniki SEO, które w określony sposób wpływają na miejsce witryny w wynikach wyszukiwania. Można je zwyczajowo podzielić na White Hat SEO oraz Black Hat SEO. Czym się od siebie różnią i które...
#EcomersyBasic #46: Czym jest customer experience?

#EcomersyBasic #46: Czym jest customer experience?

2022.09.16
Customer experience (w skrócie CX) to, najprościej mówiąc, suma doświadczeń klienta związanych z daną firmą. Obejmuje całość relacji na linii konsument-marka, od momentu uświadomienia sobie, że konkretna firma istnieje, aż do chwili ostatniej interakcji. Oznacza to, że właściwie każdy element tej relacji ma znaczenie. Celem jest optymalizacja doświadczeń klienta.
#EcomersyBasic #45: Czym jest breadcrumbs? Menu okruszkowe bez tajemnic

#EcomersyBasic #45: Czym jest breadcrumbs? Menu okruszkowe bez tajemnic

2022.09.09
Breadcrumbs (z ang. okruszki chleba) to inaczej forma nawigacji na stronie internetowej, która wskazuje, w jakim miejscu w witrynie obecnie się znajdujemy. Na pewno kojarzysz bajkę o Jasiu i Małgosi – jej bohaterowie rzucali za sobą okruszki chleba, aby upewnić się, że nie zgubią się w lesie i odnajdą drogę...