Dzisiaj mamy: Poniedziałek, 26 Wrzesień 2022

Narzędzie XLS-R od Facebooka umożliwi tłumaczenie na 128 języków

2021.11.25

Facebook zamierza wprowadzić nowy system tłumaczeń. Możliwe będzie przełożenie 128 języków na angielski w obrębie jednej aplikacji. Wszystko dzięki narzędziu XLS-R, działającemu przy użyciu sztucznej inteligencji.

Metoda oparta na sztucznej inteligencji

Prace nad nowoczesną metodą tłumaczeń cały czas trwają. System rozpoznaje mowę i identyfikuje język z niespotykaną dotąd prędkością. Do jego stworzenia wykorzystano ponad 436 tys. godzin nagrań – przemówień, obrad czy audiobooków. Oparty został na wav2vec, obejmuje dwukrotnie więcej języków niż jego poprzednik. Przekłady mają być bardziej adekwatne i precyzyjne. System przetestowano na pięciu językach BABEL, 10 językach CommonVoice, ośmiu językach MLS i 14 językach VoxPopuli.

Przyszłość nowego systemu

Narzędzie XLS-R okaże się niezwykle przydatne dla różnych marek i reklamodawców, którzy dotrą do szerszej grupy odbiorców. Warto mieć jednak na uwadze, że system jest dokładny, ale nie bez skazy. W przyszłości zapewne zostanie udoskonalony i – być może – stanie się mostem między światami cyfrowej społeczności. Bez wątpienia wpłynie na sprzedaż, marketing oraz poziom komunikacji.

Polecamy
Ecomersy basic
#EcomesyBasic #47: White Hat SEO i Black Hat SEO, czyli dobre i złe techniki pozycjonowania

#EcomesyBasic #47: White Hat SEO i Black Hat SEO, czyli dobre i złe techniki pozycjonowania

2022.09.23
By sklep internetowy był dobrze widoczny w wyszukiwarce, musi zostać skutecznie wypozycjonowany. W tym celu stosuje się różne techniki SEO, które w określony sposób wpływają na miejsce witryny w wynikach wyszukiwania. Można je zwyczajowo podzielić na White Hat SEO oraz Black Hat SEO. Czym się od siebie różnią i które...
#EcomersyBasic #46: Czym jest customer experience?

#EcomersyBasic #46: Czym jest customer experience?

2022.09.16
Customer experience (w skrócie CX) to, najprościej mówiąc, suma doświadczeń klienta związanych z daną firmą. Obejmuje całość relacji na linii konsument-marka, od momentu uświadomienia sobie, że konkretna firma istnieje, aż do chwili ostatniej interakcji. Oznacza to, że właściwie każdy element tej relacji ma znaczenie. Celem jest optymalizacja doświadczeń klienta.
#EcomersyBasic #45: Czym jest breadcrumbs? Menu okruszkowe bez tajemnic

#EcomersyBasic #45: Czym jest breadcrumbs? Menu okruszkowe bez tajemnic

2022.09.09
Breadcrumbs (z ang. okruszki chleba) to inaczej forma nawigacji na stronie internetowej, która wskazuje, w jakim miejscu w witrynie obecnie się znajdujemy. Na pewno kojarzysz bajkę o Jasiu i Małgosi – jej bohaterowie rzucali za sobą okruszki chleba, aby upewnić się, że nie zgubią się w lesie i odnajdą drogę...
#EcomersyBasic #44: Jak promować sklep na Pinterest. Czy warto?

#EcomersyBasic #44: Jak promować sklep na Pinterest. Czy warto?

2022.09.02
Pinterest już dawno przestał być witryną służącą tylko do gromadzenia inspiracji. Dziś to przede wszystkim prężna platforma społecznościowa, której lepiej nie bagatelizować, gdy chodzi o promocję sklepu internetowego. Umiejętne korzystanie z niej może rozpowszechnić znajomość Twojej marki, wygenerować ruch na stronie sklepu, a także znacząco zwiększyć sprzedaż.