Dzisiaj mamy: Czwartek, 6 Październik 2022

#PrasówkaEcomersy: tydzień 21.03-25.03.2022 r.

2022.03.28

Informowaliśmy, że w e-salonie jubilerskim SAVICKI będzie można opłacić zamówienie kryptowalutami oraz planach Allegro w związku z otwarciem się na rynek europejski. Stworzyliśmy artykuł na temat kodu EAN i jego znaczenia w branży e-commerce. Donieśliśmy, że aplikacja Moje ING zdobyła pierwszą nagrodę w kategorii bankowość mobilna w konkursie Mobile Trends Awards. Nasi czytelnicy mogli dowiedzieć się, że rosyjska platforma Wildberries została zaatakowana przez hakerów oraz że Meta została uznana przez Rosję za organizację ekstremistyczną. Pisaliśmy o nowej platformie multibrandowej – Sportano oraz o bojkocie konsumenckim francuskich marek: Leroy Merlin, Decathlonu i Auchana. Informowaliśmy też o powrocie aktywności branży reklamowej po miesiącu wojny w Ukrainie, możliwości zakupu węgla przez Internet dzięki PGG oraz nowym programie zniżkowym w Polsce – Amazonie Super. Obwieściliśmy, że trwa pierwsza edycja konkursu „Kobieta e-commerce”. Donieśliśmy też o rosnącej liczbie e-sklepów w Polsce. Z kolei w serii Ecomersy Basic pojawił się artykuł na temat reklamy sklepu na Tik-Toku.

W e-salonie jubilerskim SAVICKI opłacisz zamówienie kryptowalutami

W internetowym salonie jubilerskim SAVICKI będzie można płacić za pomocą kryptowalut. To możliwe dzięki współpracy z platformą Zonda Pay, która pozwala na umieszczanie środków w elektronicznym portfelu.

https://ecomersy.pl/w-e-salonie-jubilerskim-savicki-oplacisz-zamowienie-kryptuowalutami

Czym jest kod EAN i dlaczego ma znaczenie?

Na pewno słyszałeś o kodzie EAN, nawet jeżeli jeszcze o tym nie wiesz. Najprościej mówiąc, jest to kod kreskowy. Skrót pochodzi od angielskiego wyrażenia European Article Number (Europejski Kod Towarowy). Został wprowadzony w 1977 roku, a w 2005 roku – scalony z kodem UPC (który powstał jako pierwszy), zmieniając nazwę na GTIN (Global Trade Item Number).

https://ecomersy.pl/czym-jest-kod-ean-i-dlaczego-ma-znaczenie

Moje ING z pierwszą nagrodą w kategorii bankowość mobilna w konkursie Mobile Trends Awards

Moje ING, aplikacja mobilna ING Banku Śląskiego, zajęła pierwsze miejsce w kategorii bankowość mobilna w konkursie Mobile Trends Awards. Zdobyła też trzecie miejsce w kategorii nagroda główna MTA, o którą walczyły wszystkie nominowane aplikacje.

https://ecomersy.pl/moje-ing-z-pierwsza-nagroda-w-kategorii-bankowosc-mobilna-w-konkursie-mobile-trends-awards

Atak hakerski na rosyjską platformę Wildberries

Jedna z największych platform marketplace w Rosji, Wildberries, została zaatakowana przez hakerów. Niektórzy podejrzewają, że w akcji mogli brać udział pracownicy, jednak właścicielka, Tatiana Bakalczuk, wszystkiemu zaprzecza.

https://ecomersy.pl/atak-hakerski-na-rosyjska-platforme-wildberries

Allegro otwiera się na rynek europejski

Ruszy allegro.com Niebawem ruszy międzynarodowa wersja najpopularniejszego portalu aukcyjnego. Za pośrednictwem strony allegro.com lub korzystając z międzynarodowych ustawień na allegro.pl, klienci mogą wyszukiwać i zamawiać towary w języku angielskim. Na platformie dostępne jest ponad 60 000 000 ofert.

https://ecomersy.pl/allegro-otwiera-sie-na-rynek-europejski-ruszy-allegrocom

Meta uznana przez Rosję za organizację ekstremistyczną

Koncern Meta został uznany przez rosyjskie władze za organizację ekstremistyczną. Decyzja zapadła w poniedziałek, 21 marca br. Korzystanie z Facebooka oraz Instagrama zostało oficjalne zakazane na terenie Rosji. Użytkownicy będą mogli jednak dalej korzystać z WhatsAppa.

https://ecomersy.pl/meta-uznana-przez-rosje-za-organizacje-ekstremistyczna

Platforma multibrandowa Sportano – nowa jakość na rynku e-commerce

Nowa platforma multibrandowa, Sportano, jakiś czas temu zadebiutowała na polskim rynku. W jednym miejscu znalazły się produkty najlepszych marek sportowych, a oferowane towary (sprzęt, odzież oraz akcesoria) pochodzą tylko od sprawdzonych producentów. To miejsce przeznaczone zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów.

https://ecomersy.pl/platforma-u-sportano-nowa-jakosc-na-rynku-e-commerce

Bojkot marek Leroy Merlin, Decathlon i Auchan

Do tej pory pisaliśmy głównie o firmach, które postanowiły dołączyć do protestów wobec rosyjskiego rynku i zrezygnować ze świadczenia swoich usług na terenie tego kraju. Są jednak marki, które pozostały w Rosji – to m.in. Leroy Merlin, Decathlon czy Auchan. Pod ich postami w mediach społecznościowych można zauważyć bardzo dużo negatywnych reakcji i komentarzy. Teraz TVN zawiesza współpracę z Leroy Merlin.

https://ecomersy.pl/bojkot-marek-ktore-nie-wycofaly-sie-z-rosji

Powrót aktywności branży reklamowej po miesiącu wojny w Ukrainie

Od kilku tygodni możemy obserwować, jak wojna za wschodnią granicą wpływa na dotychczas nam znane życie. Jednym z jego elementów jest robienie zakupów. Zauważyliśmy, że działania marketingowe uległy poważnym zmianom – na początku lutego gwałtownie zmalały, jednak mniej więcej na początku marca trend ten został odwrócony. Znowu urosła liczba aktywnych reklam, chociaż do mniejszego poziomu niż przed wojną. Szczegółowe dane znamy z raportu przeprowadzonego przez Sotrendera w oparciu o ponad 100 tys. reklam polskich podmiotów w okresie 10.02.-07.03.2022.

https://ecomersy.pl/powrot-aktywnosci-branzy-reklamowej-po-miesiacu-wojny-w-ukrainie

PGG pozwala na zakup węgla przez Internet

Polska Grupa Górnicza udostępniła możliwość kupna węgla przez Internet. Klienci indywidualni mogą go nabyć w sklepie internetowym PGG, jednak warunkiem jest odbiór własny. Z oferty chce skorzystać nawet 30 tys. osób dziennie.

https://ecomersy.pl/pgg-pozwala-na-zakup-wegla-przez-internet

Amazon Super – nowy program zniżkowy pojawi się w Polsce

W Polsce pojawi się nowy program zniżkowy, który zostanie wprowadzony przez Amazona. Będzie można zaoszczędzić nawet do 10%. Najwięcej zyskają użytkownicy usługi Prime, ale nie tylko oni zapłacą mniej.

https://ecomersy.pl/amazon-super-nowy-program-znizkowy-pojawi-sie-w-polsce

Trwa pierwsza edycja konkursu „Kobieta e-commerce”

W kwietniu 2022 odbędzie się gala konkursu „Kobieta e-commerce”, podczas której wręczone zostaną nagrody dla najlepszych twórczyń i przedsiębiorczyń z branży e-commerce. To jedyne w Polsce wydarzenie przeznaczone wyłącznie dla kobiet. Jest organizowane przez Fundację Kobiety e-biznesu i Partnerów.

https://ecomersy.pl/trwa-pierwsza-edycja-konkursu-u-e-commerce

250 tys. e-sklepów w Polsce. Liczby cały czas rosną

Z raportu KRS wynika, że w ciągu ostatnich pięciu lat aż 178 tys. firm zdecydowało się na dodanie do swojej głównej działalności kodu branżowego oznaczającego sprzedaż online. 70% z nich (120 tys.) podjęło ten krok w 2021 roku. Na rynku jest obecnie 52,6 tys. biznesów, które od początku prowadziły internetową działalność.

https://ecomersy.pl/250-tys-sklepow-e-commerce-w-polsce-liczby-caly-czas-sie-zwiekszaja

Ecomersy Basic #21: Reklama sklepu na Tik-Toku

Tik-Tok to aplikacja, która cieszy się ogromną popularnością, zwłaszcza wśród młodszego pokolenia. Obecnie skupia miliard (!) użytkowników na całym świecie. Warto wykorzystać to medium, aby zwiększyć rozpoznawalność swojej marki, a przy tym pozyskać nowych odbiorców. Trzeba jednak mieć na względzie, że Tik-Tok rządzi się nieco innymi prawami niż Facebook czy Instagram. O wszystkim Ci opowiemy!

https://ecomersy.pl/ecomersy-basic-21-reklama-sklepu-na-tik-toku

Polecamy
Ecomersy basic
#EcomersyBasic #48: Reels. Co musisz wiedzieć o krótkich filmach na Instagram i Facebooka?

#EcomersyBasic #48: Reels. Co musisz wiedzieć o krótkich filmach na Instagram i Facebooka?

2022.09.30
Modę na krótkie, kreatywne filmiki zapoczątkował TikTok. Jako że aplikacja cieszy się tak ogromną popularnością, dwa konkurencyjne serwisy postanowiły przejąć od niej format niedługich video, dzięki którym można promować swoją markę i nie tylko. Na początku Reelsy pojawiły się na Instagramie, potem przyszedł czas na Facebooka. Jeżeli chcesz dowiedzieć się,...
#EcomesyBasic #47: White Hat SEO i Black Hat SEO, czyli dobre i złe techniki pozycjonowania

#EcomesyBasic #47: White Hat SEO i Black Hat SEO, czyli dobre i złe techniki pozycjonowania

2022.09.23
By sklep internetowy był dobrze widoczny w wyszukiwarce, musi zostać skutecznie wypozycjonowany. W tym celu stosuje się różne techniki SEO, które w określony sposób wpływają na miejsce witryny w wynikach wyszukiwania. Można je zwyczajowo podzielić na White Hat SEO oraz Black Hat SEO. Czym się od siebie różnią i które...
#EcomersyBasic #46: Czym jest customer experience?

#EcomersyBasic #46: Czym jest customer experience?

2022.09.16
Customer experience (w skrócie CX) to, najprościej mówiąc, suma doświadczeń klienta związanych z daną firmą. Obejmuje całość relacji na linii konsument-marka, od momentu uświadomienia sobie, że konkretna firma istnieje, aż do chwili ostatniej interakcji. Oznacza to, że właściwie każdy element tej relacji ma znaczenie. Celem jest optymalizacja doświadczeń klienta.
#EcomersyBasic #45: Czym jest breadcrumbs? Menu okruszkowe bez tajemnic

#EcomersyBasic #45: Czym jest breadcrumbs? Menu okruszkowe bez tajemnic

2022.09.09
Breadcrumbs (z ang. okruszki chleba) to inaczej forma nawigacji na stronie internetowej, która wskazuje, w jakim miejscu w witrynie obecnie się znajdujemy. Na pewno kojarzysz bajkę o Jasiu i Małgosi – jej bohaterowie rzucali za sobą okruszki chleba, aby upewnić się, że nie zgubią się w lesie i odnajdą drogę...