Dzisiaj mamy: Niedziela, 2 Październik 2022

Trwa pierwsza edycja konkursu „Kobieta e-commerce”

2022.03.25

W kwietniu 2022 odbędzie się gala konkursu „Kobieta e-commerce”, podczas której wręczone zostaną nagrody dla najlepszych twórczyń i przedsiębiorczyń z branży e-commerce. To jedyne w Polsce wydarzenie przeznaczone wyłącznie dla kobiet. Jest organizowane przez Fundację Kobiety e-biznesu i Partnerów.

Nominacje w dziewięciu kategoriach

Pierwsza edycja konkursu właśnie trwa – internauci mogą głosować. Nominacje otrzymało 80 kobiet – w dziewięciu kategoriach. Brzmią one następująco:

  • Najlepszy sklep internetowy (opiekun: Allegro)
  • Technologia w e-commerce (Accenture wręczy nagrodę)
  • Najlepszy e-marketing (partner: Ceneo.pl)
  • Innowacja e-commerce (patron: InPost)
  • Nowa usługa w e-commerce (wsparcie: Audioteka)
  • Odpowiedzialny e-commerce (opiekun: MODIVO SA)
  • Przedsiębiorcza mama w e-commerce (dzięki #home.pl)
  • Najlepszy start-up e-commerce (z Przelewy24)
  • The best influencer for e-commerce.

Łącznie wpłynęło ok. 250 zgłoszeń. Znalazły się wśród nich znane nazwiska, takie jak Małgorzata Ohme, Agata Rubik, Magda Steczkowska, a także mniej rozpoznawalne właścicielki oraz managerki e-biznesów. Docenione zostały również pracujące mamy.

Czym zajmują się kobiety w e-commerce?

Zaskakiwać może różnorodność branż, którymi zajmują się nominowane. Za przykład niech posłuży platforma e-learningowej z zakresu innowacyjnych technik projektowania i manipulacji tkanin. Przedsiębiorczynie sprzedają zarówno ubrania, jak i ergonomiczne fotele do pracy. Tworzą też platformy internetowe oferujące usługi rekrutacyjne, psychologiczne czy prawnicze. Kobieta, która uzyska najwięcej głosów internautów, zdobędzie nagrodę pieniężną. Głosować można do 10 kwietnia br.

Cztery ważne obszary

Warto wspomnieć o czterech obszarach, które wyróżniają się wśród nominacji konkursowych: „odpowiedzialny ECOmmerce” (sprzyjający ochronie środowiska), „ReCommerce, czyli handel z drugiej ręki” (wspierający wtórny obieg), „Rozwój technologii dla E-Commerce” (związany z sektorem B2B) oraz „Od Influencer Marketingu do własnej marki”. W jury zasiądą eksperci związani z rynkiem e-commerce od lat. Mówimy o takich nazwiskach, jak Krzysztof Ślęczka, Aleksandra Szol, Jacek Kinecki czy Kamila Grotowska.

Link do głosowania: https://www.kobietaecommerce.pl/nominowane/

Polecamy
Ecomersy basic
#EcomersyBasic #48: Reels. Co musisz wiedzieć o krótkich filmach na Instagram i Facebooka?

#EcomersyBasic #48: Reels. Co musisz wiedzieć o krótkich filmach na Instagram i Facebooka?

2022.09.30
Modę na krótkie, kreatywne filmiki zapoczątkował TikTok. Jako że aplikacja cieszy się tak ogromną popularnością, dwa konkurencyjne serwisy postanowiły przejąć od niej format niedługich video, dzięki którym można promować swoją markę i nie tylko. Na początku Reelsy pojawiły się na Instagramie, potem przyszedł czas na Facebooka. Jeżeli chcesz dowiedzieć się,...
#EcomesyBasic #47: White Hat SEO i Black Hat SEO, czyli dobre i złe techniki pozycjonowania

#EcomesyBasic #47: White Hat SEO i Black Hat SEO, czyli dobre i złe techniki pozycjonowania

2022.09.23
By sklep internetowy był dobrze widoczny w wyszukiwarce, musi zostać skutecznie wypozycjonowany. W tym celu stosuje się różne techniki SEO, które w określony sposób wpływają na miejsce witryny w wynikach wyszukiwania. Można je zwyczajowo podzielić na White Hat SEO oraz Black Hat SEO. Czym się od siebie różnią i które...
#EcomersyBasic #46: Czym jest customer experience?

#EcomersyBasic #46: Czym jest customer experience?

2022.09.16
Customer experience (w skrócie CX) to, najprościej mówiąc, suma doświadczeń klienta związanych z daną firmą. Obejmuje całość relacji na linii konsument-marka, od momentu uświadomienia sobie, że konkretna firma istnieje, aż do chwili ostatniej interakcji. Oznacza to, że właściwie każdy element tej relacji ma znaczenie. Celem jest optymalizacja doświadczeń klienta.
#EcomersyBasic #45: Czym jest breadcrumbs? Menu okruszkowe bez tajemnic

#EcomersyBasic #45: Czym jest breadcrumbs? Menu okruszkowe bez tajemnic

2022.09.09
Breadcrumbs (z ang. okruszki chleba) to inaczej forma nawigacji na stronie internetowej, która wskazuje, w jakim miejscu w witrynie obecnie się znajdujemy. Na pewno kojarzysz bajkę o Jasiu i Małgosi – jej bohaterowie rzucali za sobą okruszki chleba, aby upewnić się, że nie zgubią się w lesie i odnajdą drogę...