Dzisiaj mamy: Czwartek, 22 Luty 2024

#PrasówkaEcomersy (09.01 - 13.01)

2023.01.16

Pisaliśmy o konkursie Mobile Trends Awards 2023 oraz o partnerstwie Blue Media i Linker Cloud. Opublikowaliśmy artykuł na temat pozycjonowania międzynarodowego. Informowaliśmy o karze finansowej dla firmy Apple oraz o zmianach w niemieckim prawie. Podzieliliśmy się wynikami InPostu za 2022 rok. Wspominaliśmy również o nowej usłudze Komputronika – subskrypccji sprzętów. Nasi czytelnicy mogli przeczytać artykuł o segmentacji konsumentów i personie zakupowej. Pisaliśmy, dlaczego Shopee wycofuje się z Polski i informowaliśmy o współpracy Adama Małysza z marką LANCERTO. Z kolei w serii Ecomersy Basic pojawił się tekst na temat marketingu relacji.

Mobile Trends Awards 2023

28 marca 2023 roku w Krakowie odbędzie się gala rozdania nagród Mobile Trends Awards. Jest to największe w Polsce wydarzenie związane z branżą mobile. Uroczystości będzie towarzyszyć konferencja poświęcona technologiom mobilnym – Mobile Trends Conference.

https://ecomersy.pl/mobile-trends-awards-2023

Partnerstwo Blue Media i Linker Cloud

Dostawca nowoczesnych płatności Blue Media oraz twórca rozwiązania do zarządzania procesami logistycznymi Linker Cloud nawiązały współpracę. Dzięki temu firmy e-commerce korzystające z usług sieci fulfillmentowej zyskają dostęp do nowych opcji.

https://ecomersy.pl/partnerstwo-blue-media-i-linker-cloud

Pozycjonowanie międzynarodowe – czy jest potrzebne?

Wielokrotnie pisaliśmy o tym, jak ważne są działania związane z SEO, jednak wszystkie te informacje dotyczyły rozwiązań, które sprawdzają się w Polsce. Zastanawiałeś się kiedyś, jak promować swoją witrynę zagranicą? Dzisiaj chcielibyśmy pokrótce przedstawić Ci, na czym polega pozycjonowanie międzynarodowe i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jest ono potrzebne właścicielom polskich firm. Zapraszamy do lektury!

https://ecomersy.pl/pozycjonowanie-miedzynarodowe-czy-jest-potrzebne

Kara finansowa dla firmy Apple. Chodzi o prywatność

Firmie Apple otrzymała grzywnę w wysokości 8,5 mln dolarów za nielegalne gromadzenie danych. Kara została nałożona przez francuski organ ochrony danych, CNIL. Dokładniej mówiąc, chodzi o zbieranie informacji o właścicielach iPhone’ów w celu kierowania do nich odpowiednich reklam.

https://ecomersy.pl/kara-finansowa-dla-firmy-apple-chodzi-o-prywatnosc

Zmiany w niemieckim prawie. Ważna informacja dla sprzedawców online

Jak informuje portal internetowy dlahandlu.pl, od 1 stycznia 2023 operatorzy platform handlowych w Niemczech muszą zgłaszać swoich sprzedawców do Urzędu Skarbowego. Jest to o tyle istotna informacja, że 1/3 polskich sklepów internetowych działa na niemieckim rynku e-commerce. Co w takim razie musimy wiedzieć?

https://ecomersy.pl/zmiany-w-niemieckim-prawie-wazna-informacja-dla-sprzedawcow-online

Wyniki InPostu za 2022 rok – najważniejsze dane

InPost może pochwalić się sukcesem, jeżeli chodzi o wyniki – w 2022 roku Grupa dostarczyła 744,9 mln przesyłek, co oznacza 44-procentowy wzrost w porównaniu z zeszłym rokiem. Poniżej przedstawiamy dodatkowe dane.

https://ecomersy.pl/wyniki-inpostu-za-2022-rok-najwazniejsze-dane

Nowa usługa Komputronika – subskrypcja sprzętów

Komputronik zdecydował się na wprowadzenie nowej usługi dla swoich klientów – chodzi o subskrypcję sprzętów. Dzięki temu każdy będzie mógł korzystać z wypożyczonych urządzeń, co miesiąc uiszczając odpowiednią opłatę. Opcja ta jest kierowana przede wszystkim dla osób, które lubią często wymieniać swoje sprzęty.

https://ecomersy.pl/nowa-usluga-komputronika-subskrypcja-sprzetow

Jak dotrzeć ze swoją ofertą do odpowiednich klientów? Segmentacja konsumentów i persona zakupowa

Właściciele sklepów internetowych często zastanawiają się, jak dotrzeć do odpowiednich klientów – takich, którzy rzeczywiście będą zainteresowani ofertą. Dostosowanie się do potrzeb i oczekiwań odbiorców nie jest proste, jednak segmentacja konsumentów oraz stworzenie tzw. persony zakupowej może nieco ułatwić to zadanie. Dzisiaj chcielibyśmy pokazać Ci, jak opracować skuteczną strategię pozyskiwania klientów. Zostań z nami, aby zdobyć potrzebną wiedzę.

https://ecomersy.pl/jak-dotrzec-ze-swoja-oferta-do-odpowiednich-klientow-segmentacja-konsumentow-i-persona-zakupowa

Shopee wycofuje się z Polski. Znamy powody decyzji

Na polskiej stronie internetowej Shopee można znaleźć następująca informację: platforma Shopee Polska zakończy działalność 13. Stycznia 2023 roku o godzinie 23.59. Możliwość składania nowych zamówień zostanie wstrzymana, a zamówienia złożone jeszcze przed tą datą będą realizowane standardowo.

https://ecomersy.pl/shopee-wycofuje-sie-z-polski

Współpraca Adama Małysza z marką LANCERTO

Adam Małysz został nowym ambasadorem LANCERTO – polskiej marki odzieży męskiej premium. Były sportowiec będzie korzystał z doradztwa firmy w zakresie mody i stylu.

https://ecomersy.pl/wspolpraca-adama-malysza-z-marka-lancerto

#EcomersyBasic #60: Marketing relacji, czyli jak stworzyć więź z klientem?

Marketing relacji, jak sama nazwa wskazuje, opiera się na budowie więzi z klientami. I to nie byle jakiej, a długofalowej, obustronnej i opartej na zaufaniu oraz lojalności. Jaki jest cel działań marketingu relacji, czemu warto postawić na maraton zamiast sprintu i dlaczego nawiązywanie relacji z klientami jest tak ważne i jakie narzędzia wesprą Cię w ich tworzeniu?

https://ecomersy.pl/ecomersybasic-60-marketing-relacji-czyli-jak-stworzyc-wiez-z-klientem

Polecamy
Ecomersy basic
Ecomersy Basic #112: Influencer marketing w e-commerce. Czy warto?

Ecomersy Basic #112: Influencer marketing w e-commerce. Czy warto?

2024.02.16
W branży e-commerce dominuje kilka podstawowych form promocji, a jedną z nich jest influencer marketing, który polega na współpracy z twórcami internetowymi. Osoby działające aktywnie w sieci reklamują konkretne produkty bądź usługi, dzięki czemu więcej użytkowników może się nimi zainteresować. Jeżeli prowadzisz własny sklep internetowy, powinieneś wiedzieć, że influencer marketing...
Ecomersy Basic #111: Marka osobista. 5 sposobów na nawiązanie przyjacielskich relacji z Klientem

Ecomersy Basic #111: Marka osobista. 5 sposobów na nawiązanie przyjacielskich relacji z Klientem

2024.02.02
W dzisiejszym świecie e-commerce konkurencja jest bardzo duża, co oznacza, że aby wyróżnić się na jej tle, trzeba zaplanować i wdrożyć odpowiednią strategię. Wiele sklepów internetowych decyduje się na kreowanie marki osobistej, a więc skupia się na tworzeniu konkretnego wizerunku. W końcu nie chodzi już tylko o to, co sprzedajesz,...
#EcomersyBasic #110: Czym jest intencja wyszukiwania w SEO?

#EcomersyBasic #110: Czym jest intencja wyszukiwania w SEO?

2024.01.19
Algorytmy Google już od kilku lat rozwijają się w taki sposób, by wyszukiwarka jak najlepiej służyła użytkownikom. Właśnie dlatego mało wartościowe treści są nisko pozycjonowane, z kolei merytoryczne teksty znajdują się wyżej w wynikach wyszukiwania. Głównym celem jest bowiem odpowiadanie na potrzeby odbiorców, którzy zadają różnego rodzaju pytania. Wpisują oni...
#Ecomersy Basic #109: Najważniejsze daty dla e-commerce w 2024 r.

#Ecomersy Basic #109: Najważniejsze daty dla e-commerce w 2024 r.

2024.01.05
Zaczął się nowy rok! Co to oznacza dla branży e-commerce, a przede wszystkim dla Ciebie, przedsiębiorcy? W dynamicznym świecie handlu internetowego bardzo ważne jest to, by pozostawać na bieżąco z najnowszymi trendami i nadchodzącymi wydarzeniami – a w te ostatnie 2024 z pewnością będzie obfitować. Czy chcesz poznać najważniejsze daty,...