Dzisiaj mamy: Czwartek, 6 Październik 2022

#PrasówkaEcomersy: tydzień 21.02 - 25.02

2022.02.28

Pisaliśmy o nowej współpracy InPostu z firmą Vinted, która obejmie aż osiem krajów, a także o międzynarodowej ekspansji Allegro, już niedługo dostępnego dla członków Unii Europejskiej. Podpowiadaliśmy, na jaki rodzaj działalności e-commerce warto postawić. Opublikowaliśmy też wywiad z Michaelem Kacprzakiem, CPO i współzałożycielem Booste, na temat tego, skąd można wziąć kapitał na marketing w e-commerce. Informowaliśmy o zmianach w reakcjach na Instagramowych stories oraz Rolkach na Facebooku. Nasi czytelnicy dowiedzieli się również, że prawie połowa firm kosmetycznych zajmuje się e-eksportem i że platforma Shoper osiągnęła najlepsze wyniki finansowe w historii. Z kolei w Ecomersach Basic pojawił się artykuł związany z brand marketingiem i jego znaczeniem dla sklepu internetowego.

Współpraca InPostu z Vinted obejmie osiem krajów

InPost rozszerza swoją działalność – firma zdecydowała się podpisać pięcioletnią umowę partnerską z Vinted, czyli najpopularniejszą w Europie platformą handlową z odzieżą używaną.

https://ecomersy.pl/wspolpraca-inpostu-z-vinted-obejmie-osiem-krajow

Kilka pomysłów na działalność e-commerce

Myślisz o tym, by założyć własną działalność w branży e-commerce? Na pewno słyszałeś o tym, jak dynamicznie się rozwija, cały czas rozszerzając się o nowe podmioty. Początek nowego roku to świetny czas, by zacząć realizować swoje plany. Nie pozwól, by skończyło się tylko na marzeniach! Podpowiemy Ci, w co najbardziej opłaca się zainwestować w 2022 roku. Zostań z nami.

https://ecomersy.pl/kilka-pomyslow-na-dzialalnosc-e-commerce

Instagram wprowadza zmiany w reakcjach na stories

Do tej pory każda reakcja na stories publikowanym na Instagramie lądowała w wiadomościach prywatnych. Użytkownicy mogli wysłać komuś jedno z dostępnych emoji bądź odpowiedzieć indywidualnie. Teraz serwis wprowadza zmiany, które niedługo staną się dostępne na całym świecie.

https://ecomersy.pl/instagram-wprowadza-zmiany-w-reakcjach-na-stories

Skąd wziąć kapitał na marketing w e-commerce?

Wywiad z Michaelem Kacprzakiem, CPO i współzałożycielem Booste Prowadzenie i skalowanie biznesów e-commerce wymaga inwestycji w marketing. Skąd pozyskać na nie środki? Dobrym pomysłem może być finansowanie w modelu revenue-based financing. O szczegóły tego rozwiązania zapytaliśmy Michaela Kacprzaka, CPO i współzałożyciela Booste. W materiale znajdziecie odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące pozyskania, wykorzystania i spłaty środków.

https://ecomersy.pl/skad-wziac-kapital-na-marketing-w-e-commerce-wywiad-z-michaelem-kacprzakiem-cpo-i-wspolzalozyciel-booste

Allegro będzie dostępne dla członków Unii Europejskiej

Allegro zdecydowało się wyjść ze swoją ofertą poza Polskę, umożliwiając korzystanie z platformy europejskim klientom oraz sprzedawcom. Osoby przebywające na terenie Unii Europejskiej (z wyjątkiem Cypru i Malty) będą mogły korzystać z anglojęzycznej wersji i płacić w euro.

https://ecomersy.pl/allegro-bedzie-dostepne-dla-czlonkow-unii-europejskiej

Prawie połowa firm kosmetycznych zajmuje się e-eksportem

Z raportu Santander Bank pt. „E-commerce B2B – perspektywa branży kosmetycznej” wynika, że niemal połowa firm kosmetycznych sprzedaje przy wykorzystaniu e-eksportu. U ponad 50% z nich wynosi on mniej niż 5% przychodów online, z kolei u 17% – udział przekracza 10%.

https://ecomersy.pl/prawie-polowa-firm-kosmetycznych-zajmuje-sie-e-eksportem

Platforma Shoper z najlepszymi wynikami finansowymi w historii

Shoper może się pochwalić najlepszymi wynikami finansowymi w historii spółki. Zarówno przychody, jak i skorygowany zysk EBITDA i obroty na platformie rosły w bardzo szybkim tempie.

https://ecomersy.pl/platforma-shoper-z-najlepszymi-wynikami-finansowymi-w-historii

Facebook wprowadza nową opcję – Rolki

Możliwość tworzenia rolek pojawiła się na Instagramie już jakiś czas temu. Teraz stała się dostępna również na Facebooku w Polsce. Jednak czy na użytkowników czekają dokładnie takie same opcje? https://ecomersy.pl/facebook-wprowadza-nowa-opcje-rolki

Ecomersy Basic #17: Znaczenie brand marketingu dla sklepu internetowego

W naszych poprzednich tekstach dużo pisaliśmy o content marketingu, jednak nie wspominaliśmy jeszcze o tzw. brand marketingu. Czym jest i na czym właściwie polega? To wszystko wyjaśnimy Ci w kolejnym artykule z serii Ecomersy Basic. Warto na początku zastanowić się, co kryje się pod pojęciem „brand”. Słowo to oznacza markę, czyli… No właśnie.
https://ecomersy.pl/ecomersy-basic-17

Polecamy
Ecomersy basic
#EcomersyBasic #48: Reels. Co musisz wiedzieć o krótkich filmach na Instagram i Facebooka?

#EcomersyBasic #48: Reels. Co musisz wiedzieć o krótkich filmach na Instagram i Facebooka?

2022.09.30
Modę na krótkie, kreatywne filmiki zapoczątkował TikTok. Jako że aplikacja cieszy się tak ogromną popularnością, dwa konkurencyjne serwisy postanowiły przejąć od niej format niedługich video, dzięki którym można promować swoją markę i nie tylko. Na początku Reelsy pojawiły się na Instagramie, potem przyszedł czas na Facebooka. Jeżeli chcesz dowiedzieć się,...
#EcomesyBasic #47: White Hat SEO i Black Hat SEO, czyli dobre i złe techniki pozycjonowania

#EcomesyBasic #47: White Hat SEO i Black Hat SEO, czyli dobre i złe techniki pozycjonowania

2022.09.23
By sklep internetowy był dobrze widoczny w wyszukiwarce, musi zostać skutecznie wypozycjonowany. W tym celu stosuje się różne techniki SEO, które w określony sposób wpływają na miejsce witryny w wynikach wyszukiwania. Można je zwyczajowo podzielić na White Hat SEO oraz Black Hat SEO. Czym się od siebie różnią i które...
#EcomersyBasic #46: Czym jest customer experience?

#EcomersyBasic #46: Czym jest customer experience?

2022.09.16
Customer experience (w skrócie CX) to, najprościej mówiąc, suma doświadczeń klienta związanych z daną firmą. Obejmuje całość relacji na linii konsument-marka, od momentu uświadomienia sobie, że konkretna firma istnieje, aż do chwili ostatniej interakcji. Oznacza to, że właściwie każdy element tej relacji ma znaczenie. Celem jest optymalizacja doświadczeń klienta.
#EcomersyBasic #45: Czym jest breadcrumbs? Menu okruszkowe bez tajemnic

#EcomersyBasic #45: Czym jest breadcrumbs? Menu okruszkowe bez tajemnic

2022.09.09
Breadcrumbs (z ang. okruszki chleba) to inaczej forma nawigacji na stronie internetowej, która wskazuje, w jakim miejscu w witrynie obecnie się znajdujemy. Na pewno kojarzysz bajkę o Jasiu i Małgosi – jej bohaterowie rzucali za sobą okruszki chleba, aby upewnić się, że nie zgubią się w lesie i odnajdą drogę...