Dzisiaj mamy: Czwartek, 6 Październik 2022

#PrasówkaEcomersy: tydzień 20.12 - 24.12

2021.12.27

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o jednym z największych problemów handlu online – ogromnej liczbie zwracanych przesyłek. Oprócz tego, zachęcaliśmy do przeczytania artykułu na temat przyszłości branży e-commerce. Informowaliśmy o zmianach, które wprowadzi InPost, oraz problemach Allegro z dostarczeniem wszystkich paczek przed świętami. Nasi czytelnicy mogli dowiedzieć się więcej na temat tzw. ustawy antylichwiarskiej. Czekał na nich też artykuł poświęcony koncpecji rozszerzonej rzeczywistości. Donosiliśmy także o zmianie nazwy eobuwie.pl. Z kolei w Ecomersach Basic pojawił się tekst na temat popularnego narzędzia, Google Ads.

Problem e-handlu – duża liczba zwrotów

Handel internetowy wiąże się z licznymi zwrotami. Z raportu „Polacy na e-zakupach 2021”, sporządzonego przez Santander Consumer Bank, wynika, że ponad połowa badanych przynajmniej raz zwróciła produkt zamówiony online. Przeważnie są to ubrania, obuwie oraz elektronika.

https://ecomersy.pl/problem-e-handlu-duza-liczba-zwrotow

Już teraz sprawdź, w jaką stronę kieruje się rynek e-commerce!

Jesteś ciekawy, jaka przyszłość czeka branżę e-commerce? Już teraz możesz sprawdzić przewidywania ekspertów zebrane przez Medializer. Zobacz, co specjaliści mają do powiedzenia na temat trendów, które zdominują rynek sprzedaży online w 2022 roku.

https://ecomersy.pl/juz-teraz-sprawdz-w-jaka-strone-kieruje-sie-rynek-e-commerce

InPost wprowadza zmiany za sprawą UOKiK

Jakiś czas temu do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynęły skargi na niektóre praktyki InPostu. Chodziło głównie o opłaty za weryfikację gabarytów przesyłki, wydłuży czas odbioru przesyłek z punktów o ograniczonej dostępności oraz przekierowywanie paczek z wypełnionych Paczkomatów.

https://ecomersy.pl/inpost-wprowadza-zmiany-za-sprawa-uokik

Nowy projekt ustawy antylichwiarskiej zaszkodzi branży e-commerce

Rząd skierował do Sejmu tzw. ustawę antylichwiarską. Już teraz wiadomo, że proponowane rozwiązanie okaże się niekorzystne dla handlu online – przynajmniej pod pewnymi względami. Ograniczone zostanie kupowanie na raty.

https://ecomersy.pl/nowy-projekt-ustawy-antylichwiarskiej-zaszkodzi-branzy-e-commerce

Nie wszystkie przesyłki zamówione na Allegro dotrą przed świętami

Allegro zmienia daty dostarczenia przedświątecznych zamówień. Przesyłki złożone 21 grudnia po wyznaczonej godzinie wysyłki mogą zostać nadane już 27 grudnia. Wywołuje to sprzeciw sprzedawców, których obroty zostaną zmniejszone w kluczowych dniach.

https://ecomersy.pl/nie-wszystkie-przesylki-zamowione-na-allegro-dotra-przed-swietami

AR w branży modowej, czyli koncepcja rozszerzonej rzeczywistości

Rzeczywistość rozszerzona, w skrócie AR (ang. „augmented reality”), jest połączeniem świata rzeczywistego z wirtualnym. W tym kontekście często można usłyszeć określenie „metaverse”, czyli – najprościej mówiąc – internetowy świat przeniesiony do trzeciego wymiaru (3D). W jego ramach mieści się zarówno AR, jak i VR („virtual reality”, związane z mediami cyfrowymi). Coraz więcej marek angażuje się w tworzenie tego typu technologii w swoich kampaniach reklamowych.

https://ecomersy.pl/ar-w-branzy-modowej-czyli-koncepcja-rozszerzonej-rzeczywistosci

Eobuwie.pl. zmienia się w Modivo. Poznaj szczegóły

Spółka eobuwie.pl zmieni swoją nazwę na Modivo. Tak postanowili jej akcjonariusze. Wiadomo jednak, że sklepy stacjonarne oraz platforma internetowa będą działać pod dotychczasowym mianem.

https://ecomersy.pl/eobuwiepl-zmienia-sie-w-modivo-poznaj-szczegoly

Ecomersy Basic #9: Co to jest Google Ads?

Podstawą sprzedaży w internecie jest dobra widoczność e-sklepu. Google Ads to – obok Facebook Ads – najpopularniejszy system umożliwiający działania reklamowe w sieci. W dzisiejszym artykule z serii Ecomersy Basic chcielibyśmy przeprowadzić Cię przez podstawowe założenia tego systemu, pokazać, jak z niego korzystać i doradzić, czy warto. Sprawdź, na czym polega tworzenie kampanii przy użyciu Google Ads.

https://ecomersy.pl/ecomersy-basic-9-co-to-jest-google-ads

Polecamy
Ecomersy basic
#EcomersyBasic #48: Reels. Co musisz wiedzieć o krótkich filmach na Instagram i Facebooka?

#EcomersyBasic #48: Reels. Co musisz wiedzieć o krótkich filmach na Instagram i Facebooka?

2022.09.30
Modę na krótkie, kreatywne filmiki zapoczątkował TikTok. Jako że aplikacja cieszy się tak ogromną popularnością, dwa konkurencyjne serwisy postanowiły przejąć od niej format niedługich video, dzięki którym można promować swoją markę i nie tylko. Na początku Reelsy pojawiły się na Instagramie, potem przyszedł czas na Facebooka. Jeżeli chcesz dowiedzieć się,...
#EcomesyBasic #47: White Hat SEO i Black Hat SEO, czyli dobre i złe techniki pozycjonowania

#EcomesyBasic #47: White Hat SEO i Black Hat SEO, czyli dobre i złe techniki pozycjonowania

2022.09.23
By sklep internetowy był dobrze widoczny w wyszukiwarce, musi zostać skutecznie wypozycjonowany. W tym celu stosuje się różne techniki SEO, które w określony sposób wpływają na miejsce witryny w wynikach wyszukiwania. Można je zwyczajowo podzielić na White Hat SEO oraz Black Hat SEO. Czym się od siebie różnią i które...
#EcomersyBasic #46: Czym jest customer experience?

#EcomersyBasic #46: Czym jest customer experience?

2022.09.16
Customer experience (w skrócie CX) to, najprościej mówiąc, suma doświadczeń klienta związanych z daną firmą. Obejmuje całość relacji na linii konsument-marka, od momentu uświadomienia sobie, że konkretna firma istnieje, aż do chwili ostatniej interakcji. Oznacza to, że właściwie każdy element tej relacji ma znaczenie. Celem jest optymalizacja doświadczeń klienta.
#EcomersyBasic #45: Czym jest breadcrumbs? Menu okruszkowe bez tajemnic

#EcomersyBasic #45: Czym jest breadcrumbs? Menu okruszkowe bez tajemnic

2022.09.09
Breadcrumbs (z ang. okruszki chleba) to inaczej forma nawigacji na stronie internetowej, która wskazuje, w jakim miejscu w witrynie obecnie się znajdujemy. Na pewno kojarzysz bajkę o Jasiu i Małgosi – jej bohaterowie rzucali za sobą okruszki chleba, aby upewnić się, że nie zgubią się w lesie i odnajdą drogę...