Dzisiaj mamy: Niedziela, 22 Maj 2022

#PrasówkaEcomersy: tydzień 20.12 - 24.12

Poniedziałek, 27 Grudzień 2021

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o jednym z największych problemów handlu online – ogromnej liczbie zwracanych przesyłek. Oprócz tego, zachęcaliśmy do przeczytania artykułu na temat przyszłości branży e-commerce. Informowaliśmy o zmianach, które wprowadzi InPost, oraz problemach Allegro z dostarczeniem wszystkich paczek przed świętami. Nasi czytelnicy mogli dowiedzieć się więcej na temat tzw. ustawy antylichwiarskiej. Czekał na nich też artykuł poświęcony koncpecji rozszerzonej rzeczywistości. Donosiliśmy także o zmianie nazwy eobuwie.pl. Z kolei w Ecomersach Basic pojawił się tekst na temat popularnego narzędzia, Google Ads.

Problem e-handlu – duża liczba zwrotów

Handel internetowy wiąże się z licznymi zwrotami. Z raportu „Polacy na e-zakupach 2021”, sporządzonego przez Santander Consumer Bank, wynika, że ponad połowa badanych przynajmniej raz zwróciła produkt zamówiony online. Przeważnie są to ubrania, obuwie oraz elektronika.

https://ecomersy.pl/problem-e-handlu-duza-liczba-zwrotow

Już teraz sprawdź, w jaką stronę kieruje się rynek e-commerce!

Jesteś ciekawy, jaka przyszłość czeka branżę e-commerce? Już teraz możesz sprawdzić przewidywania ekspertów zebrane przez Medializer. Zobacz, co specjaliści mają do powiedzenia na temat trendów, które zdominują rynek sprzedaży online w 2022 roku.

https://ecomersy.pl/juz-teraz-sprawdz-w-jaka-strone-kieruje-sie-rynek-e-commerce

InPost wprowadza zmiany za sprawą UOKiK

Jakiś czas temu do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynęły skargi na niektóre praktyki InPostu. Chodziło głównie o opłaty za weryfikację gabarytów przesyłki, wydłuży czas odbioru przesyłek z punktów o ograniczonej dostępności oraz przekierowywanie paczek z wypełnionych Paczkomatów.

https://ecomersy.pl/inpost-wprowadza-zmiany-za-sprawa-uokik

Nowy projekt ustawy antylichwiarskiej zaszkodzi branży e-commerce

Rząd skierował do Sejmu tzw. ustawę antylichwiarską. Już teraz wiadomo, że proponowane rozwiązanie okaże się niekorzystne dla handlu online – przynajmniej pod pewnymi względami. Ograniczone zostanie kupowanie na raty.

https://ecomersy.pl/nowy-projekt-ustawy-antylichwiarskiej-zaszkodzi-branzy-e-commerce

Nie wszystkie przesyłki zamówione na Allegro dotrą przed świętami

Allegro zmienia daty dostarczenia przedświątecznych zamówień. Przesyłki złożone 21 grudnia po wyznaczonej godzinie wysyłki mogą zostać nadane już 27 grudnia. Wywołuje to sprzeciw sprzedawców, których obroty zostaną zmniejszone w kluczowych dniach.

https://ecomersy.pl/nie-wszystkie-przesylki-zamowione-na-allegro-dotra-przed-swietami

AR w branży modowej, czyli koncepcja rozszerzonej rzeczywistości

Rzeczywistość rozszerzona, w skrócie AR (ang. „augmented reality”), jest połączeniem świata rzeczywistego z wirtualnym. W tym kontekście często można usłyszeć określenie „metaverse”, czyli – najprościej mówiąc – internetowy świat przeniesiony do trzeciego wymiaru (3D). W jego ramach mieści się zarówno AR, jak i VR („virtual reality”, związane z mediami cyfrowymi). Coraz więcej marek angażuje się w tworzenie tego typu technologii w swoich kampaniach reklamowych.

https://ecomersy.pl/ar-w-branzy-modowej-czyli-koncepcja-rozszerzonej-rzeczywistosci

Eobuwie.pl. zmienia się w Modivo. Poznaj szczegóły

Spółka eobuwie.pl zmieni swoją nazwę na Modivo. Tak postanowili jej akcjonariusze. Wiadomo jednak, że sklepy stacjonarne oraz platforma internetowa będą działać pod dotychczasowym mianem.

https://ecomersy.pl/eobuwiepl-zmienia-sie-w-modivo-poznaj-szczegoly

Ecomersy Basic #9: Co to jest Google Ads?

Podstawą sprzedaży w internecie jest dobra widoczność e-sklepu. Google Ads to – obok Facebook Ads – najpopularniejszy system umożliwiający działania reklamowe w sieci. W dzisiejszym artykule z serii Ecomersy Basic chcielibyśmy przeprowadzić Cię przez podstawowe założenia tego systemu, pokazać, jak z niego korzystać i doradzić, czy warto. Sprawdź, na czym polega tworzenie kampanii przy użyciu Google Ads.

https://ecomersy.pl/ecomersy-basic-9-co-to-jest-google-ads

Polecamy
Ecomersy basic
EcomersyBasic #29: Jak tworzyć grafikę do mediów społecznościowych?

EcomersyBasic #29: Jak tworzyć grafikę do mediów społecznościowych?

Piątek, 20 Maj 2022
Prowadząc własny biznes e-commerce, z pewnością nieustannie wcielasz się w różne role: sprzedawcy, copywritera, marketera, fotografa, grafika czy osoby od social mediów. Zwłaszcza te ostatnie mogą sprawiać nieco kłopotu, jeśli nigdy wcześniej się tym nie zajmowałeś. Jest to jednak część biznesu, której nie warto lekceważyć – social media mogą być...
EcomersyBasic #28: Marketing szeptany. Czym jest? Czy warto?

EcomersyBasic #28: Marketing szeptany. Czym jest? Czy warto?

Piątek, 13 Maj 2022
W zeszłym tygodniu opublikowaliśmy tekst na temat opinii klientów i ich wpływu na sprzedaż w e-sklepie. Wiemy więc, że oceny oraz rekomendacje innych mają duże znaczenie dla większości konsumentów. Dlatego właśnie wiele firm decyduje się na charakterystyczną formę promocji, która nazywana jest marketingiem szeptanym (inaczej buzz marketing, word of mouth...
EcomersyBasic #27: Opinie klientów i ich wpływ na sprzedaż w e-sklepie

EcomersyBasic #27: Opinie klientów i ich wpływ na sprzedaż w e-sklepie

Piątek, 6 Maj 2022
Niedawno pisaliśmy o znaczeniu marketingu rekomendacyjnego w e-commerce, czyli o tym, jaki wpływ na klientów mogą mieć opinie innych. Sprawdzenie, w jaki sposób poprzedni konsumenci ocenili dany sklep internetowy, usługę czy produkt, to często jedyny znany sposób na weryfikację. Czasami zdarza się jednak, że recenzje są nieprawdziwe – i to...
Ecomersy Basic #26: Analiza biznesowa w e-commerce. Dlaczego warto?

Ecomersy Basic #26: Analiza biznesowa w e-commerce. Dlaczego warto?

Piątek, 29 Kwiecień 2022
Planujesz rozpocząć działalność? Zastanawiasz się, jak usprawnić działanie swojego e-biznesu? Chcesz mieć lepszy wgląd w funkcjonowanie Twojego przedsiębiorstwa? Warto pomyśleć nad przeprowadzeniem analizy biznesowej, dzięki której uda Ci się lepiej zrozumieć potrzeby biznesowe i technologiczne własnej firmy. W tym celu można skorzystać z usług eksperta – odpowiednio wykwalifikowanego analityka. Możesz...