Dzisiaj mamy: Sobota, 24 Luty 2024

#PrasówkaEcomersy (29.01–02.02)

2024.02.05

Pisaliśmy o Bentivolio – nowej marce z branży optycznej w e-commerce oraz o kolejnej fali zwolnień w Google. Zastanawialiśmy się, czy Elon Musk zbiera fundusze na xAI i ostrzegaliśmy przed oszustwami internetowymi. Podzieliliśmy się wynikami raportu Elephate na temat content marketingu i prowadzenia firmowych blogów. Radziliśmy też, jak wykorzystać ChatGPT w sklepie internetowym. Informowaliśmy, że Orlen x Sistemas Kern SAU podejmują współpracę związaną z automatami paczkowymi Orlenu. Wspominaliśmy, że na TikToku być może pojawią się półgodzinne filmy oraz że z aplikacji znika część muzyki. Podzieliliśmy się TOP-em stycznia od #ecomersy i rekordowymi wynikami PragmaGO za 2023 rok. Pisaliśmy też o kolejnym finansowaniu w Edrone i o zbliżającym się wydarzeniu – Mobile Trends Conference. Z kolei w serii Ecomersy Basic pojawił się tekst na temat budowania marki osobistej i przyjacielskich relacji z Klientami.

Bentivolio – nowa marka z branży optycznej również w e-commerce. Kolejny krok na drodze rozwoju ESG

Notowana na NewConnect (zorganizowanym rynku akcji) spółka ESG (ESHOPPING) debiutuje z własną marką – Bentivolio. Jej oferta ma objąć 300 modeli oprawek okularowych wraz z akcesoriami, które docelowo będą dostępne w sprzedaży bezpośredniej i w sklepie internetowym. Jest to bardzo ważny krok w rozwoju spółki.

https://ecomersy.pl/bentivolio-nowa-marka-z-branzy-optycznej-kolejny-krok-na-drodze-rozwoju-esg

Elon Musk zbiera fundusze na xAI?

Elon Musk w piątek 26 stycznia br. zadeklarował, że jego start-up xAI nie prowadzi rozmów z inwestorami w celu zapewniania marce finansowania. Tym samym zdementował plotki o tym, że stara się o zebranie nawet 6 miliardów dolarów.

https://ecomersy.pl/elon-musk-zbiera-fundusze-na-xai

Kolejne oszustwo internetowe. Coraz więcej osób pada ofiarą phishingu

Jak donosi TVN24, kolejna osoba padła ofiarom oszustów internetowych – tym razem była to mieszkanka Siedlec, która wystawiła na sprzedaż fotelik samochodowy i straciła łącznie niemal 14 tys. zł. Policja zaleca ostrożność i ostrzega przed przestępcami.

https://ecomersy.pl/kolejne-oszustwo-internetowe-coraz-wiecej-osob-pada-ofiara-phishingu-1706602967

Content marketing i blogi – jak działać skutecznie? Zobacz raport Elephate

Jak sklepy internetowe wykorzystują content marketing? Jak wyglądają tworzone przez nie treści blogowe? Tego możemy dowiedzieć się z raportu agencji Elephate pt. „Ranking blogów w e-commerce”. Badaniu poddano aż 285 e-sklepów oraz 19 branż i wyłoniono liderów rynku-commerce. Zobacz najważniejsze wnioski!

https://ecomersy.pl/content-marketing-i-blogi-jak-dzialac-skutecznie-zobacz-raport-elephate

ChatGPT w sklepie internetowym. Jak go wykorzystać?

W 2024 roku trudno wyobrazić sobie prowadzenie sklepu internetowego bez innowacyjnych, opartych o najnowszą technologię rozwiązań. Wiele z nich może znacznie ułatwić pracę wielu przedsiębiorców – takim narzędziem jest właśnie ChatGPT. Co warto o nim wiedzieć i jak go wykorzystać, żeby usprawnić działanie własnego biznesu i poprawić doświadczenie zakupowe klientów? Zostań z nami, a wszystkiego się dowiesz: zebraliśmy w jednym miejscu najpotrzebniejsze informacje. Zapraszamy do lektury!

https://ecomersy.pl/chatgpt-w-sklepie-internetowym-jak-go-wykorzystac

Orlen x Sistemas Kern SAU podejmują współpracę związaną z automatami paczkowymi Orlenu

Jeszcze w listopadzie polski koncern Orlen oraz hiszpański Sistemas Kern SAU złożyły do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o zgodę na utworzenie wspólnego przedsiębiorcy. Okazuje się, że obie spółki otrzymały na to zgodę – podmioty utworzą przedsiębiorstwo, które będzie świadczyć usługi serwisowe, w tym naprawy, obejmujące automaty paczkowe Orlenu.

https://ecomersy.pl/wspolpraca-orlenu-z-hiszpanska-firma-uokik-wyrazilo-zgode

Półgodzinne filmy na TikToku? Trwają globalne testy

TikTok to obecnie najpopularniejsza na świecie aplikacja, która jest znana z krótkich, dynamicznych filmików. Okazuje się jednak, że być może na platformie już całkiem niedługo będą dostępne też dłuższe formaty – nawet 30-minutowe. TikTok właśnie ją testuje. Co jeszcze wiemy na ten temat?

https://ecomersy.pl/polgodzinne-filmy-na-tiktoku-trwaja-globalne-testy

Kolejne zwolnienia – tym razem w Google. Winne jest AI

Pracownicy Google muszą się zmierzyć z dużą falą zwolnień, które objęły kilkuset inżynierów z dwóch strategicznych działów. Okazuje się, że powodem po raz kolejny jest sztuczna inteligencja, wprowadzająca coraz większe zamieszanie na rynku technologicznym.

https://ecomersy.pl/kolejne-zwolnienia-tym-razem-w-google-winne-jest-ai

TOP stycznia od #ecomersy!

Jakie teksty opublikowane w styczniu szczególnie zainteresowały naszych odbiorców? Dużą popularnością cieszyły się newsy: o nowościach na Instagramie, zmianach w składzie zarządu Allegro oraz zwolnieniach w NEONET. Naszym czytelnikom spodobał się również TOP roku 2023, zainteresowało ich też to, że Everli znika z Polski po 7 latach. Pisaliśmy również o nowym rozwiązaniu na Allegro, dzięki któremu klient nie musi decydować, kto dostarczy jego przesyłkę. Podzieliliśmy się wynikami kompleksowego raportu Sempai na temat Google Analytics 4 w polskich e-sklepach. Nasi czytelnicy mogli dowiedzieć się, że Grupa IAI przejmuje AtomStore. Podzieliliśmy się także najważniejszymi datami dla e-commerce w 2024 roku.

https://ecomersy.pl/top-stycznia-od-ecomersy-1706740912

Dziś z TikToka znika spora część muzyki. O co chodzi?

Wraz z początkiem lutego z TikToka znikają wszystkie utwory Universal Music Group – jest to efekt konfliktu między platformą a największą wytwórnią muzyczną na świecie. Obie strony oskarżają się o przedkładanie własnych interesów nad dobro artystów.

https://ecomersy.pl/dzis-z-tiktoka-znika-spora-czesc-muzyki-o-co-chodzi

Kolejne finansowanie w Edrone. Plany są ambitne

edrone – firma tworząca system Marketing Automation i CRM dedykowany dla e-commerce – ogłosiła kolejną rundę finansowania. Fundusze, w tym INventures, Mueller Medien, Atmos i PortfoLion, wsparły spółkę łączną kwotą 20 milionów złotych, a lead inwestorem w tej rundzie był INventures. Celem jest rozwój edrone w Polsce i Brazylii.

https://ecomersy.pl/kolejne-finansowanie-w-edrone-plany-sa-ambitne

PragmaGO z rekordowymi wynikami za 2023 rok. Faktoring online coraz popularniejszy

PragmaGO, polska firma zajmująca się faktoringiem online, zakończyła rok 2023 z rekordowymi wynikami. Spółka sfinansowała prawie 2,0 mld zł należności, co oznacza wzrost w wysokości 21% rdr. Z usług skorzystało 16,7 tys. przedsiębiorców (+25% rdr.), a sam faktoring wygenerował 1,6 mld zł obrotu (+12% rdr.).

https://ecomersy.pl/pragmago-z-rekordowymi-wynikami-za-2023-rok-faktoring-online-coraz-popularniejszy

Mobile Trends Conference coraz bliżej! Co warto wiedzieć o wydarzeniu?

Wielkimi krokami zbliża się Mobile Trends Conference, czyli jedno z najważniejszych wydarzeń związanych z technologiami mobilnymi. W dniach 21 i 22 marca odbędą się konferencja i gala z najbardziej prestiżowymi nagrodami w branży. Uczestnicy zbiorą się w krakowskim Multikinie, gdzie będą mogli wziąć udział aż w 50 prelekcjach.

https://ecomersy.pl/mibile-trends

Ecomersy Basic #111: Marka osobista. 5 sposobów na nawiązanie przyjacielskich relacji z Klientem

W dzisiejszym świecie e-commerce konkurencja jest bardzo duża, co oznacza, że aby wyróżnić się na jej tle, trzeba zaplanować i wdrożyć odpowiednią strategię. Wiele sklepów internetowych decyduje się na kreowanie marki osobistej, a więc skupia się na tworzeniu konkretnego wizerunku. W końcu nie chodzi już tylko o to, co sprzedajesz, ale o to, jak się prezentujesz i jakie relacje nawiązujesz z klientami. Zobacz nasze sposoby na budowanie trwałych więzi z kupującymi!

https://ecomersy.pl/ecomersy-basic-111-marka-osobista-5-sposobow-na-nawiazanie-przyjacielskich-relacji-z-klientem

Polecamy
Ecomersy basic
Ecomersy Basic #112: Influencer marketing w e-commerce. Czy warto?

Ecomersy Basic #112: Influencer marketing w e-commerce. Czy warto?

2024.02.16
W branży e-commerce dominuje kilka podstawowych form promocji, a jedną z nich jest influencer marketing, który polega na współpracy z twórcami internetowymi. Osoby działające aktywnie w sieci reklamują konkretne produkty bądź usługi, dzięki czemu więcej użytkowników może się nimi zainteresować. Jeżeli prowadzisz własny sklep internetowy, powinieneś wiedzieć, że influencer marketing...
Ecomersy Basic #111: Marka osobista. 5 sposobów na nawiązanie przyjacielskich relacji z Klientem

Ecomersy Basic #111: Marka osobista. 5 sposobów na nawiązanie przyjacielskich relacji z Klientem

2024.02.02
W dzisiejszym świecie e-commerce konkurencja jest bardzo duża, co oznacza, że aby wyróżnić się na jej tle, trzeba zaplanować i wdrożyć odpowiednią strategię. Wiele sklepów internetowych decyduje się na kreowanie marki osobistej, a więc skupia się na tworzeniu konkretnego wizerunku. W końcu nie chodzi już tylko o to, co sprzedajesz,...
#EcomersyBasic #110: Czym jest intencja wyszukiwania w SEO?

#EcomersyBasic #110: Czym jest intencja wyszukiwania w SEO?

2024.01.19
Algorytmy Google już od kilku lat rozwijają się w taki sposób, by wyszukiwarka jak najlepiej służyła użytkownikom. Właśnie dlatego mało wartościowe treści są nisko pozycjonowane, z kolei merytoryczne teksty znajdują się wyżej w wynikach wyszukiwania. Głównym celem jest bowiem odpowiadanie na potrzeby odbiorców, którzy zadają różnego rodzaju pytania. Wpisują oni...
#Ecomersy Basic #109: Najważniejsze daty dla e-commerce w 2024 r.

#Ecomersy Basic #109: Najważniejsze daty dla e-commerce w 2024 r.

2024.01.05
Zaczął się nowy rok! Co to oznacza dla branży e-commerce, a przede wszystkim dla Ciebie, przedsiębiorcy? W dynamicznym świecie handlu internetowego bardzo ważne jest to, by pozostawać na bieżąco z najnowszymi trendami i nadchodzącymi wydarzeniami – a w te ostatnie 2024 z pewnością będzie obfitować. Czy chcesz poznać najważniejsze daty,...