Dzisiaj mamy: Wtorek, 23 Kwiecień 2024

Półgodzinne filmy na TikToku? Trwają globalne testy

2024.01.31

TikTok to obecnie najpopularniejsza na świecie aplikacja, która jest znana z krótkich, dynamicznych filmików. Okazuje się jednak, że być może na platformie już całkiem niedługo będą dostępne też dłuższe formaty – nawet 30-minutowe. TikTok właśnie ją testuje. Co jeszcze wiemy na ten temat?

Coraz dłuższe materiały

Na TikToku regularnie pojawia się możliwość publikowania coraz dłuższych filmików – na samym początku było to jedynie 15 sekund, później 60, a następnie już 3 minuty. Potem przyszedł czas na 5 minut, a najdłuższy obecnie format wynosi 10 minut (został wprowadzony w 2022 roku). Fakt ten może utwierdzać w przekonaniu, że w aplikacji rzeczywiście pojawi się opcja nagrywania 30-minutowych materiałów.

Reklamy i zarabianie na TikToku

30-minutowy format testowano już w Chinach, a użytkownicy dobrze go przyjęli. Czy jest to próba konkurowania z serwisem YouTube? Od dawna wiemy, że TikTok stara się uregulować wszelkie kwestie związane z zarabianiem przez twórców internetowych, a teraz prawdopodobnie podejmuje kroki mające zachęcić ich do publikowania dłuższych treści, które dają więcej opcji reklamowych.

Polecamy