Dzisiaj mamy: Wtorek, 28 Czerwiec 2022

#PrasówkaEcomersy (16.05-20.05.2022 r.)

2022.05.23

Opublikowaliśmy newsa na temat tego, że w e-sklepie Zara nie będzie więcej darmowych zwrotów. Zastanawialiśmy się, czy działalność e-sklepu PGG wpływa na ceny na rynku opału, a także z czym wiąże się kopiowanie treści ze stron internetowych. Podzieliliśmy się poradnikiem na temat tego, z jakimi systemami BN:PL możesz zintegrować swój sklep internetowy. Informowaliśmy, że e-sklep answear.com jest znów dostępny w Ukrainie oraz że Google Rosja chce ogłosić bankructwo. Pisaliśmy również, czym jest No Code i Low Code. Nasi czytelnicy mogli się dowiedzieć, że sklepy grupy LLP znikają z Rosji. Z kolei w Ecomersach Basic znalazł się artykuł odpowiadający na pytanie, jak tworzyć grafikę do mediów społecznościowych.

Koniec darmowych zwrotów w e-sklepie Zara

Czy to pierwsze zwiastuny końca ery darmowych zwrotów? Już niedługo klienci sklepów Zara w wielu europejskich krajach, m.in. Holandii, Wielkiej Brytanii i Belgii, będą musieli opłacić koszt przesyłki ze zwracanym towarem. Oddanie produktów w sklepach stacjonarnych będzie bezpłatne.

https://ecomersy.pl/koniec-darmowych-zwrotow-w-e-sklepie-zara

Czy działalność e-sklepu PGG wpływa na ceny na rynku opału?

Ceny węgla i ekogroszku stale rosną. Powoduje to uzasadnione obawy konsumentów. W obliczu embarga na import rosyjskiego węgla i wszechogarniającej drożyzny bardzo atrakcyjnymi cenami może pochwalić się w e-sklep Polskiej Grupy Górniczej, w którym ekogroszek jest nawet kilkukrotnie tańszy niż u innych sprzedawców.

https://ecomersy.pl/czy-dzialalnosc-e-sklepu-pgg-wplywa-na-ceny-na-rynku-opalu

Z czym wiąże się kopiowanie treści ze stron internetowych?

Plagiat jest pojęciem, które bardzo często pojawia się w kontekście literatury czy prac naukowych. Wiedzę na jego temat powinny posiadać też osoby zajmujące się tworzeniem treści na strony internetowe czy blogi, szczególnie że content marketing to sprawdzony sposób na promocję e-biznesu. Jakie informacje warto zdobyć na temat kopiowania tekstów z sieci? Z jakimi konsekwencjami prawnymi się to wiąże?

https://ecomersy.pl/z-czym-wiaze-sie-kopiowanie-tresci-ze-stron-internetowych

Sprawdź, z jakimi systemami BN:PL możesz zintegrować swój sklep internetowy

Skrót BNPL pochodzi od wyrażenia Buy Now, Pay Later, które oznacza metodę płatności odroczonych stosowaną w e-commerce. W ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularna, ponieważ pozwala klientom na uregulowanie należności po – najczęściej – 30 dniach. Jednocześnie konsument nie ponosi żadnych dodatkowych opłat, jeżeli dokona płatności w wyznaczonym czasie. Natomiast sprzedawca otrzymuje całą kwotę od razu, dlatego może od razu przystąpić do kompletowania zamówienia. Jakie systemy BN:PL są obecne na polskim rynku?

https://ecomersy.pl/sprawdz-z-jakimi-systemami-bnpl-mozesz-zintegrowac-swoj-sklep-internetowy

E-sklep Answear.com znów dostępny w Ukrainie

Zamówienia ze Answear.com znów są realizowane w Ukrainie. Polski internetowy sklep multibrandowy wznowił działalność po fazie testów. Answear.com zawiesił je u naszych sąsiadów tuż po rosyjskiej agresji.

https://ecomersy.pl/e-sklep-answearcom-znow-dostepny-w-ukrainie

Google Rosja chce ogłosić bankructwo

Google Rosja nie może wypełnić swoich zobowiązań finansowych. W środę rzecznik Google poinformował, że rosyjskie władze przejęły konta bankowe Google na terenie swojego kraju, przez co firma nie może zapłacić pracownikom i dostawcom. Tym samym spółka Google Rosja prawdopodobnie będzie zmuszona ogłosić bankructwo.

https://ecomersy.pl/google-rosja-chce-oglosic-bankructwo

Czym jest No Code i Low Code?

„No Code” lub „Low Code” to pojęcia, o których robi się coraz głośniej, zwłaszcza w e-commerce. Są to określenia używane w branży IT. Oznaczają tworzenie różnego rodzaju rozwiązań bez pisania kodów, czyli intuicyjnego oprogramowania, które daje duże możliwości, bez konieczności dysponowania profesjonalnymi umiejętnościami. Tego typu rozwiązania stale zyskują na popularności. Czy czeka nas rewolucja?

https://ecomersy.pl/czym-jest-no-code-i-low-code

Sklepy grupy LLP znikają z Rosji

Grupa LPP, do której należą Reserved, Sinsay, House, Cropp i Mohito, była obecna na terytorium Rosji od 20 lat. Pod koniec kwietnia zarząd grupy podjął decyzję o sprzedaży spółek RE TRADING OOO, zarejestrowanej w Rosji. Niedawno ogłoszono, że nowym właścicielem zostanie chińskie konsorcjum.

https://ecomersy.pl/sklepy-grupy-llp-znikaja-z-rosji

EcomersyBasic #29: Jak tworzyć grafikę do mediów społecznościowych?

Prowadząc własny biznes e-commerce, z pewnością nieustannie wcielasz się w różne role: sprzedawcy, copywritera, marketera, fotografa, grafika czy osoby od social mediów. Zwłaszcza te ostatnie mogą sprawiać nieco kłopotu, jeśli nigdy wcześniej się tym nie zajmowałeś. Jest to jednak część biznesu, której nie warto lekceważyć – social media mogą być wiodącym sposobem przyciągania klientów. To zaś, co zwraca ich uwagę, to przede wszystkim grafika. Dlatego warto zatroszczyć się o to, by była estetyczna, przejrzysta i atrakcyjna.

https://ecomersy.pl/ecomersybasic-29-jak-tworzyc-grafike-do-mediow-spolecznosciowych

Polecamy
Ecomersy basic
EcomersyBasic #34: Polityka cenowa w sklepie internetowym. Jak ją opracować?

EcomersyBasic #34: Polityka cenowa w sklepie internetowym. Jak ją opracować?

2022.06.23
Polityka cenowa to zbiór reguł, jakimi kieruje się dana firma przy ustalaniu cen za produkty bądź usługi. W jej skład wchodzą następujące czynniki: koszty produkcji, wartość danego produktu czy usługi, zapotrzebowanie na ok
EcomersyBasic #33: 20 strategii marketingowych, dzieki którym wypromujesz markę

EcomersyBasic #33: 20 strategii marketingowych, dzieki którym wypromujesz markę

2022.06.17
Aby zbudować widoczność w sieci, niezbędne są konkretne działania marketingowe. W tym celu można wykorzystać rozmaite strategie. Najważniejsze jest to, by dopasować je do profilu swojej działalności i stworzyć konkretny plan. Nie można działać w ciemno – trzeba z góry wiedzieć, co chce się osiągnąć, a także jakimi środkami. Przygotowaliśmy...
EcomersyBasic #32: Jak skutecznie wspierać pozycjonowanie sklepu internetowego? Lista działań

EcomersyBasic #32: Jak skutecznie wspierać pozycjonowanie sklepu internetowego? Lista działań

2022.06.10
Sklep internetowy podobnie jak każdy biznes potrzebuje trafnego ruchu. Dobrze zaplanowane pozycjonowanie pozwoli na osiągnięcie zadowalających, a nawet doskonałych wyników. Odpowiedni dobór działań sprawi, że twój sklep internetowy wygeneruje wysoki poziom sprzedaży. Warto zastanowić się nad różnymi czynnikami, których być może nie ma w strategii SEO, a które w znaczący...
EcomersyBasic #31: Czym jest marketing mix?

EcomersyBasic #31: Czym jest marketing mix?

2022.06.03
Marketing mix to inaczej kompozycja marketingowa lub – w bardziej dosłownym tłumaczeniu – mieszanka marketingowa. Obejmuje zespół elementów, za pomocą których można oddziaływać na rynek. Najbardziej popularną koncepcją jest tzw. „4p”, czyli product (produkt), price (cena), place (miejsce) oraz promotion (promocja). Wszystkie te składniki są ze sobą ściśle powiązane.