Dzisiaj mamy: Czwartek, 22 Luty 2024

#PrasówkaEcomersy (16.05-20.05.2022 r.)

2022.05.23

Opublikowaliśmy newsa na temat tego, że w e-sklepie Zara nie będzie więcej darmowych zwrotów. Zastanawialiśmy się, czy działalność e-sklepu PGG wpływa na ceny na rynku opału, a także z czym wiąże się kopiowanie treści ze stron internetowych. Podzieliliśmy się poradnikiem na temat tego, z jakimi systemami BN:PL możesz zintegrować swój sklep internetowy. Informowaliśmy, że e-sklep answear.com jest znów dostępny w Ukrainie oraz że Google Rosja chce ogłosić bankructwo. Pisaliśmy również, czym jest No Code i Low Code. Nasi czytelnicy mogli się dowiedzieć, że sklepy grupy LLP znikają z Rosji. Z kolei w Ecomersach Basic znalazł się artykuł odpowiadający na pytanie, jak tworzyć grafikę do mediów społecznościowych.

Koniec darmowych zwrotów w e-sklepie Zara

Czy to pierwsze zwiastuny końca ery darmowych zwrotów? Już niedługo klienci sklepów Zara w wielu europejskich krajach, m.in. Holandii, Wielkiej Brytanii i Belgii, będą musieli opłacić koszt przesyłki ze zwracanym towarem. Oddanie produktów w sklepach stacjonarnych będzie bezpłatne.

https://ecomersy.pl/koniec-darmowych-zwrotow-w-e-sklepie-zara

Czy działalność e-sklepu PGG wpływa na ceny na rynku opału?

Ceny węgla i ekogroszku stale rosną. Powoduje to uzasadnione obawy konsumentów. W obliczu embarga na import rosyjskiego węgla i wszechogarniającej drożyzny bardzo atrakcyjnymi cenami może pochwalić się w e-sklep Polskiej Grupy Górniczej, w którym ekogroszek jest nawet kilkukrotnie tańszy niż u innych sprzedawców.

https://ecomersy.pl/czy-dzialalnosc-e-sklepu-pgg-wplywa-na-ceny-na-rynku-opalu

Z czym wiąże się kopiowanie treści ze stron internetowych?

Plagiat jest pojęciem, które bardzo często pojawia się w kontekście literatury czy prac naukowych. Wiedzę na jego temat powinny posiadać też osoby zajmujące się tworzeniem treści na strony internetowe czy blogi, szczególnie że content marketing to sprawdzony sposób na promocję e-biznesu. Jakie informacje warto zdobyć na temat kopiowania tekstów z sieci? Z jakimi konsekwencjami prawnymi się to wiąże?

https://ecomersy.pl/z-czym-wiaze-sie-kopiowanie-tresci-ze-stron-internetowych

Sprawdź, z jakimi systemami BN:PL możesz zintegrować swój sklep internetowy

Skrót BNPL pochodzi od wyrażenia Buy Now, Pay Later, które oznacza metodę płatności odroczonych stosowaną w e-commerce. W ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularna, ponieważ pozwala klientom na uregulowanie należności po – najczęściej – 30 dniach. Jednocześnie konsument nie ponosi żadnych dodatkowych opłat, jeżeli dokona płatności w wyznaczonym czasie. Natomiast sprzedawca otrzymuje całą kwotę od razu, dlatego może od razu przystąpić do kompletowania zamówienia. Jakie systemy BN:PL są obecne na polskim rynku?

https://ecomersy.pl/sprawdz-z-jakimi-systemami-bnpl-mozesz-zintegrowac-swoj-sklep-internetowy

E-sklep Answear.com znów dostępny w Ukrainie

Zamówienia ze Answear.com znów są realizowane w Ukrainie. Polski internetowy sklep multibrandowy wznowił działalność po fazie testów. Answear.com zawiesił je u naszych sąsiadów tuż po rosyjskiej agresji.

https://ecomersy.pl/e-sklep-answearcom-znow-dostepny-w-ukrainie

Google Rosja chce ogłosić bankructwo

Google Rosja nie może wypełnić swoich zobowiązań finansowych. W środę rzecznik Google poinformował, że rosyjskie władze przejęły konta bankowe Google na terenie swojego kraju, przez co firma nie może zapłacić pracownikom i dostawcom. Tym samym spółka Google Rosja prawdopodobnie będzie zmuszona ogłosić bankructwo.

https://ecomersy.pl/google-rosja-chce-oglosic-bankructwo

Czym jest No Code i Low Code?

„No Code” lub „Low Code” to pojęcia, o których robi się coraz głośniej, zwłaszcza w e-commerce. Są to określenia używane w branży IT. Oznaczają tworzenie różnego rodzaju rozwiązań bez pisania kodów, czyli intuicyjnego oprogramowania, które daje duże możliwości, bez konieczności dysponowania profesjonalnymi umiejętnościami. Tego typu rozwiązania stale zyskują na popularności. Czy czeka nas rewolucja?

https://ecomersy.pl/czym-jest-no-code-i-low-code

Sklepy grupy LLP znikają z Rosji

Grupa LPP, do której należą Reserved, Sinsay, House, Cropp i Mohito, była obecna na terytorium Rosji od 20 lat. Pod koniec kwietnia zarząd grupy podjął decyzję o sprzedaży spółek RE TRADING OOO, zarejestrowanej w Rosji. Niedawno ogłoszono, że nowym właścicielem zostanie chińskie konsorcjum.

https://ecomersy.pl/sklepy-grupy-llp-znikaja-z-rosji

EcomersyBasic #29: Jak tworzyć grafikę do mediów społecznościowych?

Prowadząc własny biznes e-commerce, z pewnością nieustannie wcielasz się w różne role: sprzedawcy, copywritera, marketera, fotografa, grafika czy osoby od social mediów. Zwłaszcza te ostatnie mogą sprawiać nieco kłopotu, jeśli nigdy wcześniej się tym nie zajmowałeś. Jest to jednak część biznesu, której nie warto lekceważyć – social media mogą być wiodącym sposobem przyciągania klientów. To zaś, co zwraca ich uwagę, to przede wszystkim grafika. Dlatego warto zatroszczyć się o to, by była estetyczna, przejrzysta i atrakcyjna.

https://ecomersy.pl/ecomersybasic-29-jak-tworzyc-grafike-do-mediow-spolecznosciowych

Polecamy
Ecomersy basic
Ecomersy Basic #112: Influencer marketing w e-commerce. Czy warto?

Ecomersy Basic #112: Influencer marketing w e-commerce. Czy warto?

2024.02.16
W branży e-commerce dominuje kilka podstawowych form promocji, a jedną z nich jest influencer marketing, który polega na współpracy z twórcami internetowymi. Osoby działające aktywnie w sieci reklamują konkretne produkty bądź usługi, dzięki czemu więcej użytkowników może się nimi zainteresować. Jeżeli prowadzisz własny sklep internetowy, powinieneś wiedzieć, że influencer marketing...
Ecomersy Basic #111: Marka osobista. 5 sposobów na nawiązanie przyjacielskich relacji z Klientem

Ecomersy Basic #111: Marka osobista. 5 sposobów na nawiązanie przyjacielskich relacji z Klientem

2024.02.02
W dzisiejszym świecie e-commerce konkurencja jest bardzo duża, co oznacza, że aby wyróżnić się na jej tle, trzeba zaplanować i wdrożyć odpowiednią strategię. Wiele sklepów internetowych decyduje się na kreowanie marki osobistej, a więc skupia się na tworzeniu konkretnego wizerunku. W końcu nie chodzi już tylko o to, co sprzedajesz,...
#EcomersyBasic #110: Czym jest intencja wyszukiwania w SEO?

#EcomersyBasic #110: Czym jest intencja wyszukiwania w SEO?

2024.01.19
Algorytmy Google już od kilku lat rozwijają się w taki sposób, by wyszukiwarka jak najlepiej służyła użytkownikom. Właśnie dlatego mało wartościowe treści są nisko pozycjonowane, z kolei merytoryczne teksty znajdują się wyżej w wynikach wyszukiwania. Głównym celem jest bowiem odpowiadanie na potrzeby odbiorców, którzy zadają różnego rodzaju pytania. Wpisują oni...
#Ecomersy Basic #109: Najważniejsze daty dla e-commerce w 2024 r.

#Ecomersy Basic #109: Najważniejsze daty dla e-commerce w 2024 r.

2024.01.05
Zaczął się nowy rok! Co to oznacza dla branży e-commerce, a przede wszystkim dla Ciebie, przedsiębiorcy? W dynamicznym świecie handlu internetowego bardzo ważne jest to, by pozostawać na bieżąco z najnowszymi trendami i nadchodzącymi wydarzeniami – a w te ostatnie 2024 z pewnością będzie obfitować. Czy chcesz poznać najważniejsze daty,...