Dzisiaj mamy: Niedziela, 1 Październik 2023

#PrasówkaEcomersy (15-19.08.2022 r.)

2022.08.22

Pisaliśmy o tym, że Ewa Szmidt-Belcarz, Prezeska Grupy Empik, kupuje 51% akcji od Penta Investments oraz że BLIK cieszy się kolejnymi wzrostami. Opublikowaliśmy wywiad z Karoliną Przewięźlikowską, Head of Social Media & Facebook Ads Specialist w Medializer, na temat tego, jak wykorzystać potencjał social ads. Informowaliśmy, że InPost zajmie się pakowaniem i szybką wysyłką zamówień Modivo i że spółka Top Secret Sp. z o.o złożyła wniosek o upadłość. Nasi czytelnicy mogli dowiedzieć się również, że Biedronka Home rusza od 22 sierpnia. Zastanawialiśmy się, jak tworzyć teksty, które mają wpływ na sprzedaż. Pisaliśmy, że Walletmor chwali się sprzedażą tysięcznego implantu płatniczego i że wielkimi krokami zbliża się konferencja dla biznesu mobile – Mobile Trends for Experts. Z kolei w serii Ecomersy Basic pojawił się artykuł na temat unboxingu.

Ewa Szmidt-Belcarz, Prezeska Grupy Empik, kupuje 51% akcji od Penta Investments

Ewa Szmidt-Belcarz przejmuje 51% akcji Grupy Empik od funduszu Penta Investments. Od 7 lat jest ona prezeską firmy. Zakup pakietu większościowego nie zmieni struktury zarządczej ani strategii spółki, realizowanej od 2015 roku.

https://ecomersy.pl/prezeska-grupy-empik-kupuje-51-akcji-od-penta-investments

BLIK znów rośnie\

Znany system płatności mobilnych BLIK znowu cieszy się sukcesami. Według danych podsumowujących drugi kwartał 2022 roku jego użytkownicy zrealizowali 292 mln transakcji o łącznej wartości 38,7 mld zł. Dużo więcej osób korzystało z BLIK w tradycyjnych terminalach płatniczych – liczba takich transakcji wzrosła o 182% rok do roku (było ich aż 55,3 mln).


https://ecomersy.pl/blik-znow-rosnie

Jak wykorzystać potencjał social ads? - wywiad z Karoliną Przewięźlikowską, Head of Social Media & Facebook Ads Specialist w Medializer

Reklamy w social mediach są podstawą sprzedaży w e-commerce. Tę wiedzę mają wszyscy sprzedawcy, jednak mało kto z nas zdaje sobie sprawę z tego, w jaki sposób działają reklamy. O tym jak oswoić algorytmy, w jaki sposób zwiększyć zysk w sklepie internetowym oraz jak zoptymalizować wydatki na reklamę, rozmawiamy z Karoliną Przewięźlikowską, Head of Social Media & Facebook Ads Specialist w Medializer.

https://ecomersy.pl/jak-wykorzystac-potencjal-social-ads-przygladamy-sie-facebook-ads-oraz-instagram-ads-i-innym-kanalom-wywiad-z-karolina-przewiezlikowska-head-of-social-media-facebook-ads-specialist-w-medializer

InPost zajmie się pakowaniem i szybką wysyłką zamówień Modivo

InPost podejmuje się kolejnego wyzwania – tym razem będzie świadczyć usługi z zakresu fulfillmentu dla platformy modowej MODIVO, która przeniesie wszystkie swoje produkty do specjalnych centrów. Tam zostaną poddane konfekcji, a następnie dostarczone do klienta końcowego.

https://ecomersy.pl/modivo-powierza-inpost-calosc-procesow-logistycznych

Spółka Top Secret Sp. z o.o z wnioskiem o upadłość

Top Secret Sp. z o.o złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości. Firma jest dłużnikiem przedsiębiorstwa Redan – na koniec lipca 2022 była mu winna 25,1 mln zł. Na tę kwotę zostały utworzone odpisy aktualizujące w wysokości 15 mln zł.

https://ecomersy.pl/czy-to-koniec-top-secret-firma-z-wnioskiem-o-upadlosc

Walletmor chwali się sprzedażą tysięcznego implantu płatniczego

Polsko-brytyjski start-up Walletmor dzieli się dobrymi wieściami – fintechowi udało się sprzedać tysięczny implant płatniczy, który można umieścić pod skórą ręki i dokonywać płatności zbliżeniowo, tak jak za pomocą karty.

https://ecomersy.pl/walletmor-chwali-sie-sprzedaza-tysiecznego-implantu-platniczego

Jak tworzyć teksty, które mają wpływ na sprzedaż?

Jak pisać, żeby sprzedawać? To pytanie spędza sen z powiek niejednemu copywriterowi czy niejednej osobie zajmującej się content marketingiem. Jakie cechy powinien posiadać idealny tekst? Podobno ideałów nie ma, ale przecież można spróbować zbliżyć się do doskonałości. Podpowiemy Ci, w jaki sposób tworzyć treści, które są nie tylko chętnie czytane, ale również wpływają na poziom konwersji w sklepie internetowym.

https://ecomersy.pl/jak-tworzyc-teksty-ktore-maja-wplyw-na-sprzedaz

Biedronka Home rusza od 22 sierpnia

Od poniedziałku 22 sierpnia dla użytkowników z całej Polski będzie dostępny nowoczesny sklep internetowy sieci Biedronka – Biedronka Home. Ten kanał sprzedaży przeznaczony jest dla osób zainteresowanych artykułami przemysłowymi, takimi jak dekoracje, tekstylia domowe, narzędzia czy elektronika bądź moda.

https://ecomersy.pl/biedronka-home-rusza-od-22-sierpnia

Konferencja dla biznesu mobile - Mobile Trends for Experts zbliża się wielkimi krokami!

25-26 października 2022 roku odbędzie się biznesowe święto pod znakiem “mobile”. Organizowana od 2012 roku, cykliczna konferencja wraca w nowej odsłonie, tym razem pod nazwą Mobile Trends for Experts. Wydarzenie będzie miało zarówno formę stacjonarną, jak i będzie transmitowane online. Nie przegap dwóch dni merytorycznych prelekcji podzielonych na sześć tematycznych ścieżek. Nie zwlekaj i sprawdź stronę www.2022.mobiletrends.pl - Dołącz do społeczności MTC!

https://ecomersy.pl/konferencja-dla-biznesu-mobile-mobile-trends-for-experts-zbliza-sie-wielkimi-krokami

#EcomersyBasic #42: Unboxing. Czym jest? Czy warto? Jak go przygotować?

Czy wiesz, co kryje się pod pojęciem unboxingu? Jest to rodzaj filmu, który przedstawia rozpakowywanie jakiegoś produktu. Cieszy się bardzo dużą popularnością, przede wszystkim na YouTubie (ale też na Facebooku czy Instagramie), co chętnie wykorzystują influencerzy. Osoba rozpakowująca pokazuje dany towar i go opisuje, najczęściej w superlatywach. Jak można wykorzystać unboxing w e-commerce?

https://ecomersy.pl/ecomersybasic-42-unboxing-czym-jest-czy-warto-jak-go-przygotowac

Polecamy
Ecomersy basic
EcomersyBasic #96: Zarządzanie firmowym Instagramem z poziomu FB. Jak to zrobić?

EcomersyBasic #96: Zarządzanie firmowym Instagramem z poziomu FB. Jak to zrobić?

2023.09.29
Działania w mediach społecznościowych stało się nieodłączną częścią strategii marketingowej wielu firm. Instagram – jako jeden z najpopularniejszych serwisów – oferuje wiele możliwości dotarcia do potencjalnych klientów. Najwygodniejszym i najprostszym sposobem zarządzania firmowym kontem na tej platformie jest korzystanie z narzędzi udostępnianych przez Facebooka (Meta posiada zarówno Instagrama, jak i...
#EcomersyBasic #95: Jak wybrać nazwę dla sklepu internetowego?

#EcomersyBasic #95: Jak wybrać nazwę dla sklepu internetowego?

2023.09.21
W dynamicznym świecie handlu internetowego, gdzie konkurencja jest ogromna, odpowiednia nazwa e-sklepu ma bardzo duże znaczenie. W końcu to właśnie ona będzie Ci towarzyszyć przez cały czas, to ją będą rozpoznawać klienci i to ona będzie budzić rozmaite skojarzenia z Twoją marką. Wybór właściwej nazwy dla swojego sklepu internetowego może...
#EcomersyBasic #94: Czym jest efekt kuli śnieżnej w e-commerce?

#EcomersyBasic #94: Czym jest efekt kuli śnieżnej w e-commerce?

2023.09.15
W świecie e-commerce sukces nie zawsze wymaga ogromnych, kosztownych kampanii marketingowych. Czasami niewielkie i niepozorne działania mogą prowadzić do eksplozji sprzedaży i zwiększenia popularności marki. To zjawisko znane jest jako efekt kuli śnieżnej i nierzadko należy do kluczowych elementów strategii różnych firm. Aby lepiej je zrozumieć, wystarczy wyobrazić sobie, że...
EcomersyBasic #93: 5 sposobów na to, jak przyspieszyć działanie sklepu internetowego

EcomersyBasic #93: 5 sposobów na to, jak przyspieszyć działanie sklepu internetowego

2023.09.07
Wciąż rosnąca popularność e-commerce sprawia, że liczba sklepów internetowych cały czas się powiększa – oznacza to konieczność wpasowania się w pewne standardy, które obowiązują w tej branży. Jeżeli chcemy utrzymać się na rynku handlu online, powinniśmy upewnić się, że nasz e-sklep działa bez zarzutu, czyli przede wszystkim szybko. Właśnie tego...