Dzisiaj mamy: Sobota, 1 Październik 2022

InPost zajmie się pakowaniem i szybką wysyłką zamówień Modivo

2022.08.17

InPost podejmuje się kolejnego wyzwania – tym razem będzie świadczyć usługi z zakresu fulfillmentu dla platformy modowej MODIVO, która przeniesie wszystkie swoje produkty do specjalnych centrów. Tam zostaną poddane konfekcji, a następnie dostarczone do klienta końcowego.

InPost Fulfillment

Dzięki współpracy klienci MODIVO mogą liczyć na jeszcze szybszy czas dostawy. Coraz więcej e-konsumentów oczekuje, że zamówiony towar otrzyma już kolejnego dnia. Niestety firmy, które nie korzystają z fulfillmentu, nie są w stanie zdążyć ze wszystkim w tak krótkim czasie. Muszą przecież spakować produkty, a następnie wysłać je do magazynu operatora logistycznego. InPost Fulfillment pozwala na ominięcie tego kroku – zamówienia ze sklepu partnera trafią bezpośrednio do centrum znajdującego się obok sortowni.

Zalety współpracy

Warto wspomnieć, że dzięki temu rozwiązaniu przesunięciu ulega tzw. cut-off-time, czyli godzina, po której minięciu sprzedawca nie może zagwarantować, że przesyłka zostanie dostarczona kolejnego dnia. Prezes InPostu, Rafał Brzoska, podkreśla, że w branży e-commerce jest to bardzo ważny czynnik, mający wpływ na skuteczność sprzedaży oraz lojalność klientów. Usługa InPost Fulfillment działa od 18 miesięcy i umożliwia optymalizację procesów logistycznych oraz – co za tym idzie – obniżenie kosztów magazynowania i dystrybucji. Polski operator stara się wspierać sektor sprzedaży internetowej na różne sposoby.

Najważniejsze cele

MODIVO zdecydowało się zlecić InPostowi pełną opiekę nad logistyką w e-commerce. Fulfillment obejmuje również zwroty. Pierwszy etap zostanie zrealizowany w pierwszym kwartale 2023 roku, a cały proces migracyjny powinien zakończyć się na początku drugiego kwartału 2023. Dzięki współpracy z platformą modową w magazynach InPostu pojawi się mniej więcej 200 dodatkowych miejsc pracy. Celem jest dostawa D+1 (dostawa następnego dnia roboczego) dla ponad 99% przesyłek zamawianych online. Umowa została podpisana na cztery lata.

źródło zdjęcia: screen - https://www.youtube.com/watch?v=vJGel-Zfq6c

Polecamy
Ecomersy basic
#EcomersyBasic #48: Reels. Co musisz wiedzieć o krótkich filmach na Instagram i Facebooka?

#EcomersyBasic #48: Reels. Co musisz wiedzieć o krótkich filmach na Instagram i Facebooka?

2022.09.30
Modę na krótkie, kreatywne filmiki zapoczątkował TikTok. Jako że aplikacja cieszy się tak ogromną popularnością, dwa konkurencyjne serwisy postanowiły przejąć od niej format niedługich video, dzięki którym można promować swoją markę i nie tylko. Na początku Reelsy pojawiły się na Instagramie, potem przyszedł czas na Facebooka. Jeżeli chcesz dowiedzieć się,...
#EcomesyBasic #47: White Hat SEO i Black Hat SEO, czyli dobre i złe techniki pozycjonowania

#EcomesyBasic #47: White Hat SEO i Black Hat SEO, czyli dobre i złe techniki pozycjonowania

2022.09.23
By sklep internetowy był dobrze widoczny w wyszukiwarce, musi zostać skutecznie wypozycjonowany. W tym celu stosuje się różne techniki SEO, które w określony sposób wpływają na miejsce witryny w wynikach wyszukiwania. Można je zwyczajowo podzielić na White Hat SEO oraz Black Hat SEO. Czym się od siebie różnią i które...
#EcomersyBasic #46: Czym jest customer experience?

#EcomersyBasic #46: Czym jest customer experience?

2022.09.16
Customer experience (w skrócie CX) to, najprościej mówiąc, suma doświadczeń klienta związanych z daną firmą. Obejmuje całość relacji na linii konsument-marka, od momentu uświadomienia sobie, że konkretna firma istnieje, aż do chwili ostatniej interakcji. Oznacza to, że właściwie każdy element tej relacji ma znaczenie. Celem jest optymalizacja doświadczeń klienta.
#EcomersyBasic #45: Czym jest breadcrumbs? Menu okruszkowe bez tajemnic

#EcomersyBasic #45: Czym jest breadcrumbs? Menu okruszkowe bez tajemnic

2022.09.09
Breadcrumbs (z ang. okruszki chleba) to inaczej forma nawigacji na stronie internetowej, która wskazuje, w jakim miejscu w witrynie obecnie się znajdujemy. Na pewno kojarzysz bajkę o Jasiu i Małgosi – jej bohaterowie rzucali za sobą okruszki chleba, aby upewnić się, że nie zgubią się w lesie i odnajdą drogę...