Dzisiaj mamy: Czwartek, 18 Kwiecień 2024

#PrasówkaEcomersy (10.07 - 14.07)

2023.07.16

Pisaliśmy, że 1000 nowych automatów paczkowych SwipBox Infinity pojawiło się w Atenach oraz że w sklepach Reserved pojawiła się ceramika z Bolesławca. Informowaliśmy o nowych funkcjonalnościach w bramce imoje. Wspominaliśmy, że USA krytykuje praktyki pracownicze Shein. Opublikowaliśmy artykuły na temat słów kluczowych w tekście SEO oraz na temat różnic między PWA a aplikacją mobilną. Nasi czytelnicy mogli się dowiedzieć o strajku pracowników Amazona i o ratach banku Pekao dostępnych w Comfino. Podzieliliśmy się wynikami badania Mindshare na temat popularności q-commerce w Polsce. Pisaliśmy także, że UOKiK stawia zarzuty czterem firmom oraz że twórcy BaseLinkera stawiają na AI. Z kolei w serii Ecomersy Basic pojawił się tekst na temat wakacyjnej stagnacji w e-commerce.

1000 nowych automatów paczkowych SwipBox Infinity w Atenach

W Atenach pojawiło się tysiąc nowych automatów paczkowych SwipBox Infinity. Instalacja tych urządzeń to efekt współpracy greckiej firmy Skroutz Last Mile z SwipBox. Kooperacja rozpoczęła się już w marcu ubiegłego roku – od stu maszyn paczkowych.

https://ecomersy.pl/1000-nowych-automatow-paczkowych-swipbox-infinity-w-atenach

Nowe funkcjonalności w bramce imoje. Co się zmieniło?

imoje to bramka płatnicza ING Banku Śląskiego, którą można wdrożyć w swoim sklepie internetowym i umożliwić klientom szybkie, łatwe płatności. W ostatnim czasie imoje wprowadziło parę nowych funkcjonalności. Co się zmieniło?

https://ecomersy.pl/nowe-funkcjonalnosci-w-bramce-imoje-co-sie-zmienilo

W sklepach Reserved pojawiła się ceramika z Bolesławca

Znana marka odzieżowa Reserved nawiązała współpracę z Zakładami Ceramicznymi „Bolesławiec” – w sklepie online i w sklepach stacjonarnych pojawiły się talerze, filiżanki, kubki i patery z charakterystycznymi wzorami.

https://ecomersy.pl/w-sklepach-reserved-pojawila-sie-ceramika-z-boleslawca

USA krytykuje praktyki pracownicze Shein

Shein to chińska marka odzieżowa, która jest znana na całym świecie. Często jednak krytykuje się stosowane przez nią praktyki i uważa się ją za przykład tzw. „fast fashion” (dużo ubrań produkowanych w krótkim czasie, nieekologicznymi sposobami). Jak poinformowała agencja Reuters, firma złożyła wniosek o pierwszą ofertę publiczną (IPO) w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w Nowym Jorku.

https://ecomersy.pl/shein-i-pierwsza-oferta-publiczna-w-usa

Słowa kluczowe w tekście SEO. Jak znaleźć frazy, które będą skuteczne?

Internet rządzi się swoimi prawami. Z jednej strony daje mnóstwo radości i pomaga w poszerzaniu horyzontów, a przy tym stanowi podstawę generowania dochodu w każdej firmie działającej w e-commerce. Z drugiej strony jednak właściciel witryny musi zawalczyć o widoczność, aby jego strona www, w tym sklep czy portfolio, nie zaginęły w gąszczu konkurencji. A ta rośnie w zasadzie z dnia na dzień. Słowa kluczowe są jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie widoczności strony w wyszukiwarce Google, dlatego warto poznać ich specyfikę nieco bliżej, a przy tym także zaplanować je przy użyciu wyselekcjonowanych narzędzi.

https://ecomersy.pl/slowa-kluczowe-w-tekscie-seo-jak-znalezc-frazy-ktore-beda-skuteczne

Strajk pracowników Amazona. Zaczął się podczas Prime Day

Niemiecki związek zawodowy Verdi ogłosił strajk pracowników Amazona, który ma potrwać 3 dni. Mają wziąć w nim udział osoby zatrudnione w niemieckich centrach dystrybucyjnych. Okazją stała się wielka wyprzedaż – Amazon Prime Day 2023.

https://ecomersy.pl/strajk-pracownikow-amazona-zaczal-sie-podczas-prime-day

Raty banku Pekao dostępne w Comfino

W bramce płatniczej Comfino są już dostępne płatności ratalne banku Pekao S.A. Wszystkie sklepy internetowe, które korzystają z oferty fintechu, mogą zapewnić swoim klientom kolejną metodę płatności za zamówienie

https://ecomersy.pl/raty-banku-pekao-dostepne-w-comfino

Popularność q-commerce w Polsce. Wyniki badania Mindshare

Z badania przeprowadzonego przez agencję mediową Mindshare możemy się dowiedzieć, że szybki handel staje się coraz popularniejszy wśród Polaków, a zwłaszcza od czasu pandemii. Szacuje się, że do 2030 roku wartość europejskiego rynku q-commerce wyniesie 13 mld euro.

https://ecomersy.pl/popularnosc-q-commerce-w-polsce-wyniki-badania-mindshare

PWA czy aplikacja mobilna? Zobacz główne różnice!

O PWA (Progressive Web Applications) pisaliśmy już kilkukrotnie – warto bowiem wiedzieć na ich temat jak najwięcej! Dzisiaj chcielibyśmy zastanowić się, czym dokładnie różnią się od klasycznych aplikacji mobilnych i dlaczego coraz więcej sklepów internetowych decyduje się na ich wdrożenie. Zostań z nami, żeby pozostawać na bieżąco ze wszystkimi trendami z branży e-commerce – a PWA to naprawdę gorący trend!

https://ecomersy.pl/pwa-czy-aplikacja-mobilna-zobacz-glowne-roznice

UOKiK stawia zarzuty czterem firmom. Chodzi o nowe przepisy

Cztery znane marki – Zalando, Media Markt, Sephora oraz Glovo – otrzymały zarzuty od prezesa UOKiK. Chodzi o błędne prezentowanie promocji, które narusza prawa konsumentów. Grozi za to kara nawet do 10% obrotu.

https://ecomersy.pl/uokik-stawia-zarzuty-czterem-firmom-chodzi-o-nowe-przepisy

Nowe funkcjonalności w BaseLinkerze. Twórcy stawiają na AI

W BaseLinkerze, narzędziu do integracji e-commerce i zarządzania sprzedażą, pojawił się pierwszy zestaw funkcjonalności opartych na AI. Mają one służyć automatyzacji powtarzalnych czynności i pozwolić na większą oszczędność czasu. Jakie dokładnie opcje pojawiły się w BaseLinkerze?

https://ecomersy.pl/nowe-funkcjonalnosci-w-baselinkerze-tworcy-stawiaja-na-ai

EcomersyBasic #85: Wakacyjna stagnacja w e-commerce. Jak przetrwać czas niższych obrotów?

Wakacje kojarzą nam się z odpoczynkiem i relaksem, są też czasem, w którym warto na chwilę zdystansować się od swojego biznesu online. Pozwala to nabrać dystansu i spojrzeć na firmę z innej perspektywy, co często prowadzi do trafnych wniosków i nowych pomysłów na rozwój. Okres niższych obrotów w e-commerce może stanowić wyzwanie, jednak istnieje kilka strategii, które ułatwią Ci jego przetrwanie. Sprawdź nasze sposoby już dzisiaj!

https://ecomersy.pl/ecomersybasic-85-wakacyjna-stagnacja-w-e-commerce-jak-przetrwac-czas-nizszych-obrotow

Polecamy