LockMe – marketplace z escape roomami ma już 8 lat
Mieszkańcy Wrocławia, Bartosz Idzikowski i Jakub Caban, w 2015 roku postanowili stworzyć internetową platformę lock.me, która służy do rezerwowania i oceniania escape roomów (czyli pokojów zagadek). Dzięki temu branża ta miała szansę zaistnieć w świecie e-commerce.
Jak powstało lock.me?
Wrocławianie postanowili wypełnić lukę na rynku – do 2015 roku nie było żadnej listy ani żadnego rankingu dostępnych escape roomów, gdzie dałoby się porównać i ocenić różne pokoje zagadek. Idzikowski i Caban sami się tym zajęli. W końcu znają się na rzeczy: w swoim życiu odwiedzili ponad 600 takich miejsc. Ich serwis internetowy pozwala na prowadzenie własnego profilu escaperoomowego, w którym można przeglądać i rezerwować pokoje zagadek, zapisywać odwiedzone i planowane, a także wystawiać recenzje i kontaktować się z innymi użytkownikami. Lock.me działa więc jak marketplace, gdzie swoją ofertą dzielą się różni usługodawcy.
Escape roomy z potencjałem dla rekruterów
Twórcy LockMe wspominają, że escape roomy to rozrywka właściwie dla każdego. Kryje w sobie bardzo duży potencjał: także jeżeli chodzi o formę interaktywną. Pokoje zagadek mają związek z wirtualną rzeczywistością, ponieważ są inspirowane przygodowymi grami video. Warto wspomnieć, że escape roomy są wykorzystywane również przez rekruterów i HR-owców. Mogą w ten sposób sprawdzić, jak ich zespół radzi sobie z podziałem zadań i wyłonić potencjalnego przywódcę czy analityka. Dzięki internetowej platformie LockMe łatwiej można odnaleźć i zarezerwować odpowiedni pokój zagadek.