Dzisiaj mamy: Niedziela, 1 Październik 2023

#PrasówkaEcomersy (10.04 -14.04)

2023.04.17

Pisaliśmy, że Portmonetka udostępni aplikację mobilną oraz że Twitter Inc. już nie istnieje, ponieważ zastąpił go X Corp. Informowaliśmy o nowej kampanii mBanku na temat obrony przed oszustami w sieci. Nasi czytelnicy mogli dowiedzieć się, że Inditex kończy działalność w Rosji, a jej miejsce zajmie Grupa Vom. Podzieliliśmy się artykułem na temat majówki w sklepie internetowym. Wspominaliśmy, że Marketplanet połączy się z PortalPZP oraz że Amazon mówi „nie” podróbkom. Pisaliśmy, że BLIK cały czas rośnie, a NBP włącza go do specjalnej kategorii. Z kolei w serii Ecomersy Basic znalazł się artykuł na temat opóźnień w wysyłkach w sklepie internetowym i sposobach radzenia sobie z nimi.

Portmonetka udostępni aplikację mobilną

Portmonetka oferuje użytkownikom aplikację mobilną, która miałaby stać się centrum zarządzania zakupami. Będą w niej dostępne takie informacje, jak historia zakupów ze wszystkich sklepów, zwroty czy rabaty.

https://ecomersy.pl/portmonetka-udostepni-aplikacje-mobilna

Twitter Inc. już nie istnieje. Zastąpił go X Corp

Jak donosi Wyborcza.pl, Twitter jako firma przestał istnieć – został przejęty przez spółkę X Corp, której właścicielem również jest Elon Musk. Zmieniła się identyfikacja wizualna serwisu oraz siedziby przedsiębiorca. Logo platformy zastąpił obrazek z mema, a nazwa widniejąca na budynku w San Francisco to Titter.

https://ecomersy.pl/twitter-inc-juz-nie-istnieje-zastapil-go-x-corp

mBank z nową kampanią na temat obrony przed oszustami w sieci

mBank przygotował kurs samoobrony w sieci, czyli specjalny spot video, w którym prezentowane są najpopularniejsze formy oszustw internetowych. Mimo podejmowanych środków bezpieczeństwa wiele osób wciąż pada ofiarą cyberprzestępców, dlatego mBank chce szerzyć wiedzę na ich temat.

https://ecomersy.pl/mbank-z-nowa-kampania-na-temat-obrony-przed-oszustami-w-sieci

Inditex kończy działalność w Rosji. Jej miejsce zajmie Grupa Vom

Hiszpańska grupa tekstylna Inditex, w której portfolio znajduje się m.in. Zara, prowadziła do tej pory działalność w Rosji pod swoją marką. Teraz w tym regionie zostanie przejęta przez Grupę Vom. Nowy właściciel uruchomi sklepy pod markami Maag, Dub, Ecru i Vilet – i to już na przełomie kwietnia i maja.

https://ecomersy.pl/inditex-konczy-dzialalnosc-w-rosji-jej-miejsce-zajmie-grupa-vom

Majówka w sklepie internetowym. Czy jesteś już gotowy na weekend promocji?

Mamy prawie połowę kwietnia, co oznacza, że majówka coraz bliżej. Dla wielu klientów długi weekend zacznie się już w piątek (28.04) po południu i potrwa do środy (03.05). Oznacza to, że mnóstwo osób zaplanuje na ten czas coś specjalnego – wyjazd rodzinny, wypad ze znajomymi czy grillowanie na świeżym powietrzu. Wzrośnie więc zapotrzebowanie na konkretne produkty, które warto objąć promocją, aby zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym. Zostań z nami, żeby dowiedzieć się, co konsumenci będą kupować najczęściej i zorganizuj efektywną kampanię!

https://ecomersy.pl/majowka-w-sklepie-internetowym-czy-jestes-juz-gotowy-na-weekend-promocji

Marketplanet połączy się z PortalPZP

Marketplanet (ORE SA) – polska spółka oferująca rozwiązania IT – nabyła pakiet większościowy udziałów w spółce PortalPZP, która jest m.in. operatorem platformy Smart PZP. Dzięki takiemu rozwiązaniu przychody Marketplanet w 2023 roku mają wynieść ok. 28 mln zł przy niemal 5 mln zł EBITDA.

https://ecomersy.pl/marketplanet-polaczy-sie-z-portalpzp

BLIK cały czas rośnie. NBP włącza go do specjalnej kategorii

BLIK został zaklasyfikowany przez Narodowy Bank Polski do grupy „istotnych systemów płatności detalicznych”. W 2022 roku udział tej usługi w ogólnej liczbie udział w ogólnej liczbie zleceń płatniczych realizowanych w systemach płatności detalicznych wyniósł 29%.

https://ecomersy.pl/blik-caly-czas-rosnie-nbp-wlacza-go-do-specjalnej-kategorii

Amazon mówi „nie” podróbkom. Raport za 2022 rok

Jak wynika z corocznego raportu Amazona pt. „Brand Protection Report”, w ubiegłym roku platforma pomogła w wykryciu, przejęciu i zutylizowaniu aż 6 milionów podrobionych produktów. Kontrole Amazona doprowadziły do usunięcia ponad 99% ofert łamiących przepisy.

https://ecomersy.pl/amazon-mowi-nie-podrobkom-raport-za-2022-rok

Ecomersy Basic #73: Opóźnienia w wysyłkach w sklepie internetowym. Jak poradzić sobie z kryzysem?

W każdym biznesie przytrafiają się kryzysy – szczególnie na początku. Warto jednak zawczasu poznać metody radzenia sobie z taką sytuacją, aby jak najszybciej ją opanować. Może się tak zdarzyć, że w pewnym momencie liczba zamówień w naszym sklepie internetowym zacznie gwałtownie rosnąć, przez co dojdzie do opóźnień w wysyłkach. Nierzadko pojawiają się również inne przyczyny. Podpowiadamy, jak najlepiej podejść do takich incydentów – zostań z nami, aby dowiedzieć się więcej!

https://ecomersy.pl/ecomersy-basic-73-opoznienia-w-wysylkach-w-sklepie-internetowym-jak-poradzic-sobie-z-kryzysem

Polecamy
Ecomersy basic
EcomersyBasic #96: Zarządzanie firmowym Instagramem z poziomu FB. Jak to zrobić?

EcomersyBasic #96: Zarządzanie firmowym Instagramem z poziomu FB. Jak to zrobić?

2023.09.29
Działania w mediach społecznościowych stało się nieodłączną częścią strategii marketingowej wielu firm. Instagram – jako jeden z najpopularniejszych serwisów – oferuje wiele możliwości dotarcia do potencjalnych klientów. Najwygodniejszym i najprostszym sposobem zarządzania firmowym kontem na tej platformie jest korzystanie z narzędzi udostępnianych przez Facebooka (Meta posiada zarówno Instagrama, jak i...
#EcomersyBasic #95: Jak wybrać nazwę dla sklepu internetowego?

#EcomersyBasic #95: Jak wybrać nazwę dla sklepu internetowego?

2023.09.21
W dynamicznym świecie handlu internetowego, gdzie konkurencja jest ogromna, odpowiednia nazwa e-sklepu ma bardzo duże znaczenie. W końcu to właśnie ona będzie Ci towarzyszyć przez cały czas, to ją będą rozpoznawać klienci i to ona będzie budzić rozmaite skojarzenia z Twoją marką. Wybór właściwej nazwy dla swojego sklepu internetowego może...
#EcomersyBasic #94: Czym jest efekt kuli śnieżnej w e-commerce?

#EcomersyBasic #94: Czym jest efekt kuli śnieżnej w e-commerce?

2023.09.15
W świecie e-commerce sukces nie zawsze wymaga ogromnych, kosztownych kampanii marketingowych. Czasami niewielkie i niepozorne działania mogą prowadzić do eksplozji sprzedaży i zwiększenia popularności marki. To zjawisko znane jest jako efekt kuli śnieżnej i nierzadko należy do kluczowych elementów strategii różnych firm. Aby lepiej je zrozumieć, wystarczy wyobrazić sobie, że...
EcomersyBasic #93: 5 sposobów na to, jak przyspieszyć działanie sklepu internetowego

EcomersyBasic #93: 5 sposobów na to, jak przyspieszyć działanie sklepu internetowego

2023.09.07
Wciąż rosnąca popularność e-commerce sprawia, że liczba sklepów internetowych cały czas się powiększa – oznacza to konieczność wpasowania się w pewne standardy, które obowiązują w tej branży. Jeżeli chcemy utrzymać się na rynku handlu online, powinniśmy upewnić się, że nasz e-sklep działa bez zarzutu, czyli przede wszystkim szybko. Właśnie tego...