Dzisiaj mamy: Sobota, 24 Luty 2024

#PrasówkaEcomersy (02.01 - 05.01)

2024.01.08

Podzieliliśmy się TOP-em roku 2023, czyli najczęściej czytanymi tekstami na Ecomersach. Pisaliśmy też o nowościach na Instagramie i o zmianach w składzie zarządu Allegro. Opublikowaliśmy artykuł na temat zakupów na mobile a generacji silversów. Wspominaliśmy, że mOkazje prawdopodobnie zmienią się w platformę e-commerce oraz że wybrano nowego prezesa Comarchu. Z kolei w serii Ecomersy Basic pojawił się tekst z najważniejszymi datami w e-commerce w 2024 roku.

TOP ROKU 2023

Jakie teksty opublikowane w roku 2023 szczególnie zainteresowały naszych odbiorców? Dużą popularnością cieszyły się wywiady: z Ewą Dudek, CEO & Founder webePartners, na temat marketingu afiliacyjnego w sklepie internetowym, a także z Łukaszem Kierusem, prezesem zarządu Glosel sp. z o.o. sp. k. W TOP-ie na rok 2023 znalazło się też miejsce na newsy: na temat Allegro Mini Przesyłki, na temat sklepów stacjonarnych Shein, które pojawią się na trzech kontynentach, a także o Temu – marketplace bijącego w USA rekordy popularności. Naszym czytelnikom spodobały się także teksty o Copymate – narzędziu do SEO opartym o technologie AI oraz o platformie Allegro w Czechach. Duże zainteresowanie zdobył też artykuł o sprzedaży na Allegro bez firmy. Pisaliśmy również o wynikach finansowych Answear.com za I półrocze i II kwartał 2023 oraz o Temu – nowej platformie handlowej na polskim rynku.

https://ecomersy.pl/top-roku-2023

Nowości na Instagramie! Będzie mniej spamu?

Instagram pracuje nad tym, by użytkownicy nie musieli zmagać się ze spamem – platforma wprowadza nowe aktualizacje, które mają zwalczać tego typu treści. Pomogą odciążyć twórców z samodzielnego usuwania niechcianych treści, co często bywa czasochłonnym zadaniem.

https://ecomersy.pl/nowosci-na-instagramie-bedzie-mniej-spamu

Zmiany w składzie zarządu Allegro

Z informacji podanych przez Radę Dyrektorów Allegro.eu możemy się dowiedzieć, że w składzie zarządu spółki zaszły zmiany. Z dniem 29 grudnia 2023 roku David Roberts zrezygnował z funkcji członka zarządu, a Tom Ruhan został powołany na jego miejsce (ze skutkiem od 2 kwietnia 2024).

https://ecomersy.pl/zmiany-w-skladzie-zarzadu-allegro

Zakupy na mobile a generacja silversów

Zakupy online stały się integralną częścią życia wielu osób – nie tylko z młodszych pokoleń – a w ostatnich latach dynamicznie zaczął rozwijać się handel mobilny, czyli m-commerce. Wraz z szybkim postępem technologicznym coraz więcej starszych konsumentów otwiera się na ten obszar – przedstawiciele generacji silversów (50+) z zapałem sięgają po nowoczesne rozwiązania. Warto wiedzieć, co wpływa na ich preferencje, czego oczekują od sklepów internetowych i ich aplikacji mobilnych oraz jak sprawić, by chcieli do Ciebie wracać. Sprawdź koniecznie!

https://ecomersy.pl/zakupy-na-mobile-a-generacja-silversow

mOkazje zmienią się w platformę e-commerce? Nowości w mBanku

Zaledwie kilka dni temu w Biuletynie Urzędu Patentowego pojawiła się informacja o zastrzeżeniu przez mBank nazwy mOferta – jest to jedna z kilku (obok mZakupów) rozważanych przez bank nazw dla nowej platformy e-commerce, która ma zastąpić mOkazje.

https://ecomersy.pl/mokazje-zmienia-sie-w-platforme-e-commerce-nowosci-w-mbanku

Wybrano nowego prezesa Comarchu. Wiemy, kto nim zostanie

Nową prezeską Comarchu została Anna Pruska – córka niedawno zmarłego Janusza Filipaka. Kierowała firmą tymczasowo po tym, jak jej ojciec i poprzedni prezes firmy trafił do szpitala. Wiemy również, że w zarządzie spółki zaszły też inne zmiany.

https://ecomersy.pl/wybrano-nowego-prezesa-comarchu-wiemy-kto-nim-zostanie

#Ecomersy Basic #109: Najważniejsze daty dla e-commerce w 2024 r.

Zaczął się nowy rok! Co to oznacza dla branży e-commerce, a przede wszystkim dla Ciebie, przedsiębiorcy? W dynamicznym świecie handlu internetowego bardzo ważne jest to, by pozostawać na bieżąco z najnowszymi trendami i nadchodzącymi wydarzeniami – a w te ostatnie 2024 z pewnością będzie obfitować. Czy chcesz poznać najważniejsze daty, które będą miały istotny wpływ na funkcjonowanie Twojego sklepu internetowego? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym zestawieniem – wykorzystaj potencjał tkwiący w poszczególnych momentach!

https://ecomersy.pl/ecomersy-basic-109-najwazniejsze-daty-dla-e-commerce-w-2024-r

Polecamy
Ecomersy basic
Ecomersy Basic #112: Influencer marketing w e-commerce. Czy warto?

Ecomersy Basic #112: Influencer marketing w e-commerce. Czy warto?

2024.02.16
W branży e-commerce dominuje kilka podstawowych form promocji, a jedną z nich jest influencer marketing, który polega na współpracy z twórcami internetowymi. Osoby działające aktywnie w sieci reklamują konkretne produkty bądź usługi, dzięki czemu więcej użytkowników może się nimi zainteresować. Jeżeli prowadzisz własny sklep internetowy, powinieneś wiedzieć, że influencer marketing...
Ecomersy Basic #111: Marka osobista. 5 sposobów na nawiązanie przyjacielskich relacji z Klientem

Ecomersy Basic #111: Marka osobista. 5 sposobów na nawiązanie przyjacielskich relacji z Klientem

2024.02.02
W dzisiejszym świecie e-commerce konkurencja jest bardzo duża, co oznacza, że aby wyróżnić się na jej tle, trzeba zaplanować i wdrożyć odpowiednią strategię. Wiele sklepów internetowych decyduje się na kreowanie marki osobistej, a więc skupia się na tworzeniu konkretnego wizerunku. W końcu nie chodzi już tylko o to, co sprzedajesz,...
#EcomersyBasic #110: Czym jest intencja wyszukiwania w SEO?

#EcomersyBasic #110: Czym jest intencja wyszukiwania w SEO?

2024.01.19
Algorytmy Google już od kilku lat rozwijają się w taki sposób, by wyszukiwarka jak najlepiej służyła użytkownikom. Właśnie dlatego mało wartościowe treści są nisko pozycjonowane, z kolei merytoryczne teksty znajdują się wyżej w wynikach wyszukiwania. Głównym celem jest bowiem odpowiadanie na potrzeby odbiorców, którzy zadają różnego rodzaju pytania. Wpisują oni...
#Ecomersy Basic #109: Najważniejsze daty dla e-commerce w 2024 r.

#Ecomersy Basic #109: Najważniejsze daty dla e-commerce w 2024 r.

2024.01.05
Zaczął się nowy rok! Co to oznacza dla branży e-commerce, a przede wszystkim dla Ciebie, przedsiębiorcy? W dynamicznym świecie handlu internetowego bardzo ważne jest to, by pozostawać na bieżąco z najnowszymi trendami i nadchodzącymi wydarzeniami – a w te ostatnie 2024 z pewnością będzie obfitować. Czy chcesz poznać najważniejsze daty,...