Dzisiaj mamy: Czwartek, 6 Październik 2022

Jak iOS 15 wpłynie na e-mail marketing?

2021.11.03

iOS 15 jest dostępny od września 2021. Większość jego funkcji, jak ulepszenia audio i video w FaceTime czy nowy wygląd powiadomień, cieszy użytkowników. Problem pojawia się jednak w przypadku e-mail marketingu. O co właściwie chodzi?

Apple wprowadza zmiany w zakresie prywatności

Najnowszy system operacyjny zwraca jeszcze większą uwagę na kwestie związane z bezpieczeństwem. W tym celu Apple wprowadziło opcję „ochrona prywatności” w aplikacji Mail. Blokuje ona nadawcom wiadomości możliwość śledzenia czyjejś aktywności. Jest to duży kłopot dla firm związanych z e-mail marketingiem.

Nowe funkcje w aplikacji Mail

Funkcja „Hide My Email” pozwala na generowanie jednostkowych, losowych adresów e-mail, które zobaczą nasi korespondenci. Jeżeli zdecydują się odpowiedzieć, wiadomość zostanie przekierowana na naszą skrzynkę odbiorczą. Z kolei dzięki opcji „Mail Privacy Protection” można wyłączyć śledzenie naszej aktywności, jak np. otwieranie maili. Po raz pierwszy funkcje te ustawione są jako domyślne. Aby zrezygnować z ochrony prywatności, należy je dezaktywować lub wyrazić zgodę na śledzenie, co najprawdopodobniej zrobi mało osób.


Może Cię też zaciekawić: Tajemnice Facebooka. Co portal ukrywa przed użytkownikami?


Problem z najnowszym systemem

E-mail marketing w dużej mierze opiera swoją skuteczność na współczynniku otwarć, który przestanie być wiarygodny. Wszystko dlatego, że wszystkie wiadomości dostarczone do Apple Mail będą liczone jako otwarte, niezależnie od realnego działania. Problematyczna stanie się też identyfikacja nieaktywnych subskrybentów.

Przyszłość e-mail marketingu

Marketingowcy będą musieli dostosować swoje działania do nowych realiów. Zaleca się, żeby zaczęli przyglądać się wskaźnikom kliknięć, a śledzenie rozszerzyli na landing page, co umożliwi ocenę interakcji z newsletterem. Należałoby także zwiększyć grupy testowe, rozbudować listy dystrybucyjne i zainteresowanie się tzw. fallback contentem.

Polecamy
Ecomersy basic
#EcomersyBasic #48: Reels. Co musisz wiedzieć o krótkich filmach na Instagram i Facebooka?

#EcomersyBasic #48: Reels. Co musisz wiedzieć o krótkich filmach na Instagram i Facebooka?

2022.09.30
Modę na krótkie, kreatywne filmiki zapoczątkował TikTok. Jako że aplikacja cieszy się tak ogromną popularnością, dwa konkurencyjne serwisy postanowiły przejąć od niej format niedługich video, dzięki którym można promować swoją markę i nie tylko. Na początku Reelsy pojawiły się na Instagramie, potem przyszedł czas na Facebooka. Jeżeli chcesz dowiedzieć się,...
#EcomesyBasic #47: White Hat SEO i Black Hat SEO, czyli dobre i złe techniki pozycjonowania

#EcomesyBasic #47: White Hat SEO i Black Hat SEO, czyli dobre i złe techniki pozycjonowania

2022.09.23
By sklep internetowy był dobrze widoczny w wyszukiwarce, musi zostać skutecznie wypozycjonowany. W tym celu stosuje się różne techniki SEO, które w określony sposób wpływają na miejsce witryny w wynikach wyszukiwania. Można je zwyczajowo podzielić na White Hat SEO oraz Black Hat SEO. Czym się od siebie różnią i które...
#EcomersyBasic #46: Czym jest customer experience?

#EcomersyBasic #46: Czym jest customer experience?

2022.09.16
Customer experience (w skrócie CX) to, najprościej mówiąc, suma doświadczeń klienta związanych z daną firmą. Obejmuje całość relacji na linii konsument-marka, od momentu uświadomienia sobie, że konkretna firma istnieje, aż do chwili ostatniej interakcji. Oznacza to, że właściwie każdy element tej relacji ma znaczenie. Celem jest optymalizacja doświadczeń klienta.
#EcomersyBasic #45: Czym jest breadcrumbs? Menu okruszkowe bez tajemnic

#EcomersyBasic #45: Czym jest breadcrumbs? Menu okruszkowe bez tajemnic

2022.09.09
Breadcrumbs (z ang. okruszki chleba) to inaczej forma nawigacji na stronie internetowej, która wskazuje, w jakim miejscu w witrynie obecnie się znajdujemy. Na pewno kojarzysz bajkę o Jasiu i Małgosi – jej bohaterowie rzucali za sobą okruszki chleba, aby upewnić się, że nie zgubią się w lesie i odnajdą drogę...