Dzisiaj mamy: Niedziela, 2 Październik 2022

Gorący czas w e-commerce. Listopad zostanie zdominowany przez Black Friday

2021.11.12

Listopad to miesiąc, który jest bardzo ważny dla handlu. Większość sprzedawców szykuje się na Black Friday, które w USA (swoim rodzimym kraju) uważane jest za początek sezonu bożonarodzeniowych zakupów. Oznacza to potężny zastrzyk finansowy dla mnóstwa sklepów.

Czarny Tydzień na przykładzie Allegro

Czarny Piątek wypada pod koniec listopada. Można mieć więc pewność, że przez cały grudzień towar będzie uzupełniany. Zgodnie z danymi Allegro firmy, które dołączyły do kampanii Black Week na platformie, zaobserwowały wzrost sprzedaży o 250-300%, a przy darmowej dostawie nawet i większy. Nic więc dziwnego, że co drugi sklep zaczyna przygotowania do tego okresu już miesiąc wcześniej. Warto wspomnieć, że 80% sprzedaży w ramach oferty specjalnej Black Week pochodziło od sprzedawców zewnętrznych – najczęściej małych i średnich firm.


To warto przeczytać: Sprawdzone pomysły na promocje z okazji Black Friday w sklepie internetowym


Trzeba zainwestować, aby zyskać

Dwa ostatnie miesiące roku (a szczególnie druga połowa listopada i cały grudzień) to istotny czas zarówno dla sklepów stacjonarnych, jak i biznesów e-commerce. Te pierwsze również odnotowują znaczny wzrost internetowej sprzedaży. W tym okresie na promocję i reklamę przeznacza się ogromne kwoty – wszystko po to, by przyciągnąć uwagę klientów, którzy mają przecież w czym wybierać. Przykładem może być branża modowa. Prezes Grupy Modne Zakupy, Grażyna Piotrowska-Oliwa, twierdzi, że do Czarnego Tygodnia przygotowuje się z 3-miesięcznym wyprzedzeniem. Żeby w tym czasie zwiększyć ruch na stronie, potrzebne są niezwykle efektywne kampanie.

Black Week po pandemii

Konsumenci stają się coraz bardziej świadomi, jeżeli chodzi o różnego rodzaju oszustwa czy manipulacje przy okazji Black Week. Zauważają sztuczne podwyższanie cen, aby zaraz znacząco je obniżyć. Warto więc być uczciwym. Problematyczna może stać się inna kwestia – tegoroczne kłopoty z zaopatrzeniem, transportem i inflacją. Najbardziej odczują je małe i średnie podmioty. Wydaje się więcej, że Czarny Piątek w 2021 roku będzie skromniejszy.

Polecamy
Ecomersy basic
#EcomersyBasic #48: Reels. Co musisz wiedzieć o krótkich filmach na Instagram i Facebooka?

#EcomersyBasic #48: Reels. Co musisz wiedzieć o krótkich filmach na Instagram i Facebooka?

2022.09.30
Modę na krótkie, kreatywne filmiki zapoczątkował TikTok. Jako że aplikacja cieszy się tak ogromną popularnością, dwa konkurencyjne serwisy postanowiły przejąć od niej format niedługich video, dzięki którym można promować swoją markę i nie tylko. Na początku Reelsy pojawiły się na Instagramie, potem przyszedł czas na Facebooka. Jeżeli chcesz dowiedzieć się,...
#EcomesyBasic #47: White Hat SEO i Black Hat SEO, czyli dobre i złe techniki pozycjonowania

#EcomesyBasic #47: White Hat SEO i Black Hat SEO, czyli dobre i złe techniki pozycjonowania

2022.09.23
By sklep internetowy był dobrze widoczny w wyszukiwarce, musi zostać skutecznie wypozycjonowany. W tym celu stosuje się różne techniki SEO, które w określony sposób wpływają na miejsce witryny w wynikach wyszukiwania. Można je zwyczajowo podzielić na White Hat SEO oraz Black Hat SEO. Czym się od siebie różnią i które...
#EcomersyBasic #46: Czym jest customer experience?

#EcomersyBasic #46: Czym jest customer experience?

2022.09.16
Customer experience (w skrócie CX) to, najprościej mówiąc, suma doświadczeń klienta związanych z daną firmą. Obejmuje całość relacji na linii konsument-marka, od momentu uświadomienia sobie, że konkretna firma istnieje, aż do chwili ostatniej interakcji. Oznacza to, że właściwie każdy element tej relacji ma znaczenie. Celem jest optymalizacja doświadczeń klienta.
#EcomersyBasic #45: Czym jest breadcrumbs? Menu okruszkowe bez tajemnic

#EcomersyBasic #45: Czym jest breadcrumbs? Menu okruszkowe bez tajemnic

2022.09.09
Breadcrumbs (z ang. okruszki chleba) to inaczej forma nawigacji na stronie internetowej, która wskazuje, w jakim miejscu w witrynie obecnie się znajdujemy. Na pewno kojarzysz bajkę o Jasiu i Małgosi – jej bohaterowie rzucali za sobą okruszki chleba, aby upewnić się, że nie zgubią się w lesie i odnajdą drogę...