Dzisiaj mamy: Poniedziałek, 15 Lipiec 2024

3001. One Box od Allegro pojawił się w Krakowie

2023.09.22

W historycznej dzielnicy Krakowa pojawił się 3001. automat paczkowy Allegro. Na Kazimierzu stanął One Box ozdobiony drewnianą rzeźbą, która wpisuje się w zabytkowy charakter tego miejsca. Allegro cały czas rozwija swoją sieć automatów paczkowych.

Jak wygląda najnowszy One Box?

Na terenie całej Polski znajduje się obecnie 3001 automatów One Box, a wszystkie dobrze komponują się z miejskim krajobrazem i dopasowują się do otoczenia. Najnowsza maszyna paczkowa stanęła na krakowskim Kazimierzu i została udekorowana drewnianą rzeźbą, której centralnym elementem jest drzewo, a pomiędzy jego gałęziami zostały ukryte najważniejsze cechy One Box: dostępności dla osób ze specjalnymi potrzebami, możliwości bezpłatnego zwrotu sprzętu elektrycznego czy akcji sadzenia drzew za co dziesiątą otrzymaną przesyłkę.

Co wyróżnia automaty One Box?

Rzeźba została stworzona przez małopolskiego artystę, Tadeusza Franosza z Białego Dunajca, ucznia słynnego na Podhalu Władysława Trebuni-Tutki. Automaty One Box od Allegro są projektowane z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju – nie mają reklam i zazwyczaj są otoczone zielenią, a światło uruchamia się dopiero wtedy, gdy klient odbiera paczkę. Firma dąży do zmniejszenia śladu węglowego.

Polecamy