Dzisiaj mamy: Niedziela, 2 Październik 2022

Shoper przejmuje Shoplo i rośnie

2021.08.18

Shoper S.A. wykupił 100% udziałów w spółce Shoplo sp. z o.o. za kwotę blisko 17,5 mln złotych. Tym samym Shoper stał się właścicielem marki Shoplo i jej domen oraz stron internetowych, przejął ok. 4700 klientów, a także umowy z partnerami biznesowymi. 

Shoper dąży do objęcia pozycji lidera w brażny

Sama technologia platformy oraz pracownicy pozostali w rękach Shoplo. Umowa przejęcia udziałów zawiera także zapis o tym, że spółka Shoplo zobowiązuje się do nieprowadzenia konkurencyjnej dla Shopera działalności przez 2 lata od zakończenia transakcji.

Celem spółki Shoper jest stanie się liderem na rynku platform e-commerce w segmencie SaaS. Spółka planuje dalsze przejęcia – prowadzone są rozmowy z kilkunastoma podmiotami. Shoper dąży do obsługi 50 tysięcy e-sklepów w 2026 roku.

Czym jest Shoper?

Shoper to jedna z najpopularniejszych na polskim rynku platform e-commerce działających w systemie SaaS. Shoplo działało w podobnym modeli biznesowym i tym samym segmencie rynku, dla Shopera ruch ten jest więc nie tylko powiększeniem grona klientów, ale również zmniejszeniem konkurencji. Można spodziewać się dalszych działań wynikających z tej transakcji.

Polecamy
Ecomersy basic
#EcomersyBasic #48: Reels. Co musisz wiedzieć o krótkich filmach na Instagram i Facebooka?

#EcomersyBasic #48: Reels. Co musisz wiedzieć o krótkich filmach na Instagram i Facebooka?

2022.09.30
Modę na krótkie, kreatywne filmiki zapoczątkował TikTok. Jako że aplikacja cieszy się tak ogromną popularnością, dwa konkurencyjne serwisy postanowiły przejąć od niej format niedługich video, dzięki którym można promować swoją markę i nie tylko. Na początku Reelsy pojawiły się na Instagramie, potem przyszedł czas na Facebooka. Jeżeli chcesz dowiedzieć się,...
#EcomesyBasic #47: White Hat SEO i Black Hat SEO, czyli dobre i złe techniki pozycjonowania

#EcomesyBasic #47: White Hat SEO i Black Hat SEO, czyli dobre i złe techniki pozycjonowania

2022.09.23
By sklep internetowy był dobrze widoczny w wyszukiwarce, musi zostać skutecznie wypozycjonowany. W tym celu stosuje się różne techniki SEO, które w określony sposób wpływają na miejsce witryny w wynikach wyszukiwania. Można je zwyczajowo podzielić na White Hat SEO oraz Black Hat SEO. Czym się od siebie różnią i które...
#EcomersyBasic #46: Czym jest customer experience?

#EcomersyBasic #46: Czym jest customer experience?

2022.09.16
Customer experience (w skrócie CX) to, najprościej mówiąc, suma doświadczeń klienta związanych z daną firmą. Obejmuje całość relacji na linii konsument-marka, od momentu uświadomienia sobie, że konkretna firma istnieje, aż do chwili ostatniej interakcji. Oznacza to, że właściwie każdy element tej relacji ma znaczenie. Celem jest optymalizacja doświadczeń klienta.
#EcomersyBasic #45: Czym jest breadcrumbs? Menu okruszkowe bez tajemnic

#EcomersyBasic #45: Czym jest breadcrumbs? Menu okruszkowe bez tajemnic

2022.09.09
Breadcrumbs (z ang. okruszki chleba) to inaczej forma nawigacji na stronie internetowej, która wskazuje, w jakim miejscu w witrynie obecnie się znajdujemy. Na pewno kojarzysz bajkę o Jasiu i Małgosi – jej bohaterowie rzucali za sobą okruszki chleba, aby upewnić się, że nie zgubią się w lesie i odnajdą drogę...