Dzisiaj mamy: Czwartek, 18 Kwiecień 2024

Nowy przycisk „nie lubię” w aplikacji TikTok. Dotyczy reakcji na komentarze

2022.09.28

W aplikacji TikTok już niedługo pojawi się przycisk „nie lubię”, którym będzie można reagować na komentarze. Opcja ta dotyczy użytkowników z całego świata. Docelowo ma rozwiązać problemy z moderacją.

Jak działa nowa opcja?

Przycisk „nie lubię” po raz pierwszy pojawił się w kwietniu. Był wtedy w fazie testów. Dzięki takiej reakcji użytkownicy zyskali możliwość rozpoznania komentarzy uznawanych za nieodpowiednie czy nieistotne. Warto wspomnieć, że jeżeli dana osoba zdecyduje się kliknąć „nie lubię”, nie będzie to widoczne dla innych, a autor nielubianego komentarza nie zostanie o niczym powiadomiony. Inni użytkownicy nie zobaczą, ile negatywnych reakcji zebrał dany komentarz. Aby cofnąć „nie lubię”, wystarczy drugi raz nacisnąć przycisk.

Czemu służy to rozwiązanie?

TikTok tłumaczy, że jego celem jest zapewnienie użytkownikom jak najlepszych doświadczeń. Dzięki przyciskowi niechęci można łatwiej zidentyfikować spam, nieodpowiednie treści czy komentarze niezwiązane z danym filmikiem. Nie jest on jednak tożsamy ze zgłaszaniem komentarzy obraźliwych czy nienawistnych. Oprócz TikToka, taką opcję oferuje też YouTube czy Reddit. „Nie lubię” ułatwi moderacji TikToka kontrolę nad komentarzami, które użytkownicy uznają za niepożądane.

Polecamy