Dzisiaj mamy: Wtorek, 21 Maj 2024

Nowy partner Allegro Pay. Karty z logo Visa

2023.10.13

Allegro Pay, fintech obsługujący płatności odroczone na platformie Allegro, podjął decyzję w sprawie współpracy z operatorem kart płatniczych. Jak wynika z informacji uzyskanych przez cashless.pl, Allegro Bay będzie wydawać karty z logo Visa, a w całym procesie będzie pomagać ITCARD.

ITCARD zwycięzcą

Nowa oferta Allegro Pay, która obejmuje wydawanie kart płatniczych, powinna pojawić się na rynku w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Kandydatami do współpracy było kilka podmiotów, w tym Aion Bank, Dipocket i ITCARD, jednak wygrać miała ostatnia z firm. Oznacza to, że karty Allegro Pay będą opatrzone logo Visa, ponieważ polski fintech od dawna współpracuje z tą organizacją.

Więcej informacji o współpracy

Na razie nie wiadomo, czym będą się wyróżniać karty Allegro Pay. Na razie spółka obsługuje płatności odroczone na znanej platformie e-commerce – na allegro.pl, jednak od jakiegoś czasu zapowiada, że chce rozszerzyć ofertę o rachunki i karty. Spółka współpracuje już z Aion Bankiem, widać więc, że nie chce uzależniać się od jednego podmiotu.

Polecamy