Dzisiaj mamy: Niedziela, 2 Październik 2022

Nowe funkcje czekają na użytkowników Google Chrome

2021.11.09

Google Chrome to jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych. Jest intuicyjna i szybka, dlatego zjednała sobie wielu użytkowników. Ostatnio nawet wspomina się, że działa trochę jak osobny system operacyjny. Dlaczego?

Tworzenie i zapisywanie grup kart

Chrome 95 to najnowsza wersja znanej przeglądarki. Aktualizacja dostarczy wielu nowych funkcji i umożliwi dostęp do wielu aplikacji webowych. Przede wszystkim, wprowadzona została opcja, której przedsmak widzieliśmy już w sierpniu. Chodzi o tworzenie i zapisywanie grup kart, co jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem dla wielu osób, szczególnie potrzebujących różnych narzędzi podczas pracy. Zamknięcie przeglądarki nie spowoduje utraty danych – po kolejnym uruchomieniu karty zostaną przywrócone.


Zobacz też: Google rezygnuje z Third Party cookies


Bezpieczne potwierdzanie płatności

Oprócz tego, użytkownicy Chrome'a zyskają możliwość bezpiecznego potwierdzania płatności, opierającą się na standardzie WebAuthn. Jest to uniwersalny, powszechnie dostępny mechanizm autoryzowania i zatwierdzania płatności. Zapewnia większą ochronę dzięki dodatkowym wymaganiom związanym z uwierzytelnieniem.

Ulepszenie aplikacji webowych (PWA)

Poprawie uległy również wcześniej wspomniane aplikacje webowe, głównie Progressive Web Applications (PWA). Celem Progresywnych Aplikacji Internetowych jest zapewnienie jak najlepszego odbioru stron internetowych przez wszystkie systemy operacyjne, bez względu na jakość połączenia z Internetem. Chrome 95 wprowadza interfejs API EyeDropper, dzięki któremu twórcy aplikacji mogą wprowadzić w nich funkcję próbnika kolorów. Nowe opcje są już dostępne na komputerach stacjonarnych, na smartfonach – jeszcze nie. Na razie nie wiadomo, kiedy to nastąpi.

Polecamy
Ecomersy basic
#EcomersyBasic #48: Reels. Co musisz wiedzieć o krótkich filmach na Instagram i Facebooka?

#EcomersyBasic #48: Reels. Co musisz wiedzieć o krótkich filmach na Instagram i Facebooka?

2022.09.30
Modę na krótkie, kreatywne filmiki zapoczątkował TikTok. Jako że aplikacja cieszy się tak ogromną popularnością, dwa konkurencyjne serwisy postanowiły przejąć od niej format niedługich video, dzięki którym można promować swoją markę i nie tylko. Na początku Reelsy pojawiły się na Instagramie, potem przyszedł czas na Facebooka. Jeżeli chcesz dowiedzieć się,...
#EcomesyBasic #47: White Hat SEO i Black Hat SEO, czyli dobre i złe techniki pozycjonowania

#EcomesyBasic #47: White Hat SEO i Black Hat SEO, czyli dobre i złe techniki pozycjonowania

2022.09.23
By sklep internetowy był dobrze widoczny w wyszukiwarce, musi zostać skutecznie wypozycjonowany. W tym celu stosuje się różne techniki SEO, które w określony sposób wpływają na miejsce witryny w wynikach wyszukiwania. Można je zwyczajowo podzielić na White Hat SEO oraz Black Hat SEO. Czym się od siebie różnią i które...
#EcomersyBasic #46: Czym jest customer experience?

#EcomersyBasic #46: Czym jest customer experience?

2022.09.16
Customer experience (w skrócie CX) to, najprościej mówiąc, suma doświadczeń klienta związanych z daną firmą. Obejmuje całość relacji na linii konsument-marka, od momentu uświadomienia sobie, że konkretna firma istnieje, aż do chwili ostatniej interakcji. Oznacza to, że właściwie każdy element tej relacji ma znaczenie. Celem jest optymalizacja doświadczeń klienta.
#EcomersyBasic #45: Czym jest breadcrumbs? Menu okruszkowe bez tajemnic

#EcomersyBasic #45: Czym jest breadcrumbs? Menu okruszkowe bez tajemnic

2022.09.09
Breadcrumbs (z ang. okruszki chleba) to inaczej forma nawigacji na stronie internetowej, która wskazuje, w jakim miejscu w witrynie obecnie się znajdujemy. Na pewno kojarzysz bajkę o Jasiu i Małgosi – jej bohaterowie rzucali za sobą okruszki chleba, aby upewnić się, że nie zgubią się w lesie i odnajdą drogę...