Dzisiaj mamy: Wtorek, 21 Maj 2024

Koniec Mokki w Polsce. Spółka wycofuje się z rynku

2024.01.24

Fintech Mokka kończy działalność w Polsce – na stronie firmy pojawiła się informacja o zaprzestaniu zawierania przez spółkę nowych umów o finansowanie zakupów konsumenckich.

Oficjalna informacja na stronie

Kilka dni temu spółka Revo Technologies, która w Polsce działa pod marką Mokka, opublikowała komunikat, że z powodu problemów technicznych zawiesiła sprzedaż swojej usługi z obszaru płatności odroczonych. Teraz wiemy, że nie była to tylko awaria, a na stronie internetowej pojawiła się nowa informacja, z której wynika, że firma podjęła decyzję o wycofaniu się z polskiego rynku, a dokładniej: że nie będzie już dokonywać finansowania transakcji konsumenckich. Zmiana ta dotyczy wyłącznie nowych pożyczek w sklepach stacjonarnych i internetowych oraz w aplikacji mobilnej i nie ma wpływu na istniejące zobowiązania.

Straty Mokki w Polsce

Wraz z początkiem 2024 roku Revo Technologies zostało wykreślone z listy firm pożyczkowych, która jest prowadzona przez Komisję Nadzoru Finansowego. Prawdopodobnie właśnie to było przyczyną wycofania się firmy z polskiego rynku. Z najnowszych danych finansowych spółki wynika, że w 2022 roku przychody Mokki osiągnęły ledwie 100 tys. zł, a strata aż 10 mln zł. Warto wiedzieć, że partnerami fintechu były takie firmy, jak Shoper czy Paytel.

Źródło zdjęcia: https://mokka.pl/

Polecamy