Dzisiaj mamy: Poniedziałek, 26 Wrzesień 2022

Dlaczego nie ma już Naszej Klasy?

2021.08.01

W końcu naprawdę nadszedł dzień, w którym z sieci zniknęła Nasza Klasa. Pierwszy polski portal społecznościowy został założony w 2006 roku przez czterech studentów informatyki. Był znany większości użytkowników social mediów wczesnych lat dwutysięcznych. Można powiedzieć, że inne portale zawdzięczają NK swoją rozpoznawalność, ponieważ dzięki niej Polacy pokochali tego typu miejsca w Internecie. Jednak data usunięcia NK została wyznaczona na 27 lipca 2021 roku. Co właściwie się stało?

Najważniejsze informacje

Negatywny wpływ na Naszą Klasę miał przede wszystkim rozwój Facebooka i jego rosnący monopol. Liczba aktywnych kont spadła z 14 mln na 1 mln w ciągu 10 lat. Właścicielem portalu jest obecnie Ringier Axel Springer Polska. Według wcześniejszych zapowiedzi, 27 lipca o 23.59 NK miało zniknąć na dobre. I rzeczywiście, tak się stało. NK nie ma już w sieci. 

Co stanie się z danymi osobowymi?

Wiadomo, że konta użytkowników zostaną usunięte wraz z danymi, a osoby, które wykupiły płatne usługi, będą mogły odzyskać niewykorzystane środki po złożeniu wniosku. Natomiast w gry z NK da się grać dalej gameplanet.onet.pl.

Polecamy
Ecomersy basic
#EcomesyBasic #47: White Hat SEO i Black Hat SEO, czyli dobre i złe techniki pozycjonowania

#EcomesyBasic #47: White Hat SEO i Black Hat SEO, czyli dobre i złe techniki pozycjonowania

2022.09.23
By sklep internetowy był dobrze widoczny w wyszukiwarce, musi zostać skutecznie wypozycjonowany. W tym celu stosuje się różne techniki SEO, które w określony sposób wpływają na miejsce witryny w wynikach wyszukiwania. Można je zwyczajowo podzielić na White Hat SEO oraz Black Hat SEO. Czym się od siebie różnią i które...
#EcomersyBasic #46: Czym jest customer experience?

#EcomersyBasic #46: Czym jest customer experience?

2022.09.16
Customer experience (w skrócie CX) to, najprościej mówiąc, suma doświadczeń klienta związanych z daną firmą. Obejmuje całość relacji na linii konsument-marka, od momentu uświadomienia sobie, że konkretna firma istnieje, aż do chwili ostatniej interakcji. Oznacza to, że właściwie każdy element tej relacji ma znaczenie. Celem jest optymalizacja doświadczeń klienta.
#EcomersyBasic #45: Czym jest breadcrumbs? Menu okruszkowe bez tajemnic

#EcomersyBasic #45: Czym jest breadcrumbs? Menu okruszkowe bez tajemnic

2022.09.09
Breadcrumbs (z ang. okruszki chleba) to inaczej forma nawigacji na stronie internetowej, która wskazuje, w jakim miejscu w witrynie obecnie się znajdujemy. Na pewno kojarzysz bajkę o Jasiu i Małgosi – jej bohaterowie rzucali za sobą okruszki chleba, aby upewnić się, że nie zgubią się w lesie i odnajdą drogę...
#EcomersyBasic #44: Jak promować sklep na Pinterest. Czy warto?

#EcomersyBasic #44: Jak promować sklep na Pinterest. Czy warto?

2022.09.02
Pinterest już dawno przestał być witryną służącą tylko do gromadzenia inspiracji. Dziś to przede wszystkim prężna platforma społecznościowa, której lepiej nie bagatelizować, gdy chodzi o promocję sklepu internetowego. Umiejętne korzystanie z niej może rozpowszechnić znajomość Twojej marki, wygenerować ruch na stronie sklepu, a także znacząco zwiększyć sprzedaż.