Dzisiaj mamy: Piątek, 19 Kwiecień 2024

Przypinki „Daję w szyję” - polityczny komentarz Yes

2022.11.21

Marka Yes po raz kolejny odnosi się w swojej kolekcji do obecnej sytuacji politycznej. W kwietniu pisaliśmy o przypinkach „Slava Ukraini” i Putin idi na ch..”, teraz firma zdecydowała się pójść o krok dalej i wypuścić przypinki z napisem „Daję w szyję”.

Dlaczego „Daję w szyję”?

Przypinka „Daję w szyję” odnosi się do słów wypowiedzianych kilka tygodni temu przez Jarosława Kaczyńskiego, który stwierdził, że niski poziom dzietności jest skutkiem rosnącego wśród młodych kobiet alkoholizmu. Stwierdzenie to – jak można się domyślać – wywołało burzę. Yes wprowadziło do sprzedaży limitowaną edycję przypinek #DAJEWSZYJE, tłumacząc, że marki nie powinny pozostawać obojętne wobec obraźliwych wypowiedzi polityków.

Projekt budzi dyskusję

Przypinek jest 200, a limitowaną edycję wprowadzono do przedsprzedaży. Klientki mają do wyboru srebrne i złote modele – każdy kosztuje 229 zł. Warto wspomnieć, że odbiór tego pomysłu jest różny. Odwiedzając profile Yes w mediach społecznościowych, możemy zauważyć, że akcja spotkała się z mieszanym odbiorem. Obok przychylnych opinii, można znaleźć wiele wypowiedzi komentatorów krytykujących pomysł.

Źródło zdjęcia: screen z https://www.facebook.com/BizuteriaYES

YES
Polecamy