Dzisiaj mamy: Czwartek, 13 Czerwiec 2024

Burza w OpenAI – Sam Altman i Greg Brockman zniknęli z firmy

2023.11.21

Sam Altman – współzałożyciel i dyrektor generalny OpenAI (twórcy ChatuGPT) – został wyrzucony z firmy. Po tym incydencie Greg Brockman (współzałożyciel i prezes OpenAI) ogłosił, że rezygnuje z powodu usunięcia Altmana.

Konflikt w OpenAI

O odejściu Sama Altmana z OpenAI pracownicy dowiedzieli się w tym samym czasie, co reszta świata. Po godzinie 12.30 czasu amerykańskiego firma wydała oświadczenie, że zastąpiła go CTO Mira Murati. Mniej więcej godzinę później Greg Brockman powiadomił Internet o swojej rezygnacji. Poinformował w e-mailu, a także na platformie X, że zrobił to ze względu na „dzisiejsze wiadomości”. Z oświadczenia OpenAI wynika, że Brockman został wcześniej usunięty ze stanowiska prezesa.

Przyszłość w Microsofcie

Osoby wewnątrz OpenAI i Microsoft zgodziły się, że było to nagłe i niespodziewane posunięcie. Microsoft twierdzi jednak, że popiera nowego lidera swojego partnera. Wiemy też, że Sam Altman nie wróci do OpenAI – będzie kierować zespołem badawczym zajmującym się zaawansowaną sztuczną inteligencją w Microsofcie. Greg Brockman również dołączy do firmy Microsoft.

Polecamy