Dzisiaj mamy: Niedziela, 14 Kwiecień 2024

Allegro Pay Business cieszy się powodzeniem. Podsumowanie 2022 roku

2023.04.25

Allegro Pay Business to narzędzie BNPL (płatności odroczonych), które jest dostępne na platformie Allegro Business. Od 2021 roku platforma współtworzy je wraz z fintechem PragmaGO, cały czas starając się ją jak najbardziej usprawniać – w oparciu o potrzeby przedsiębiorców. Teraz Allegro podsumowuje 2022 rok.

Większa wartość zamówień i więcej firm

W ciągu roku wartość zamówień z wykorzystaniem Allegro Pay Business zwiększyła się trzykrotnie (r/r), a zawierane transakcje generują trzykrotnie wyższy obrót w porównaniu do innych metod płatności. Optymalizacja miała na celu udostępnienie usługi jak największej liczbie firm, bez względu na branżę i staż. Tak się właśnie stało – korzystać z niej zaczęło ponad 100 tys. przedsiębiorców. Mogli to zrobić już od pierwszego dnia działalności. Warto wspomnieć, że 1 na 10 firm odraczających płatność to start-upy, które mają utrudniony dostęp do innych form finansowania.

Wygodniejsze korzystanie z usługi

Możliwy limit zakupowy został zwiększony do nawet 50 tys. zł, dlatego Allegro Pay Business stało się atrakcyjne również dla większych firm. Wydłużono także okres odroczenia płatności – użytkownicy mają do wyboru bezpłatny okres 30-dniowy lub 60-dniowy (z oprocentowaniem 4,5%). W 2022 roku wdrożono również ulepszenia w zakresie User Experience – korzystanie z usługi płatności odroczonych stało się łatwiejsze i bardziej intuicyjne. Przedsiębiorcy zyskali dostęp do Panelu Klienta, w którym mogą kontrolować listy zakupów i terminy płatności oraz w prosty sposób spłacać zadłużenie

Polecamy