Dzisiaj mamy: Wtorek, 28 Czerwiec 2022

Zmiany na platformie Allegro – wyższe ceny i łączenie ofert od różnych sprzedawców

2022.05.27

Allegro wprowadza kolejne zmiany, które wejdą w życie w czerwcu i lipcu. Wiemy, że klientów czekają podwyżki, a oprócz tego – możliwe stanie się automatyczne łączenie ofert pochodzących od różnych sprzedawców.

Ile więcej zapłacimy za usługi Allegro?

6 czerwca br. wzrośnie opłata za przesyłki za pobraniem, które są oferowane konsumentom korzystającym z programu Allegro Smart!. Jeżeli będą chcieli opłacić przesyłkę przy odbiorze, dopłacą do zamówienia 4,99 zł (wcześniej kwota ta wynosiła 3,99 zł). O złotówkę zwiększą się także opłaty dla metod pobraniowych obowiązujących poza pakietem Smart. Z kolei 1 lipca wzrośnie opłata za abonament podstawowy Allegro, i to o 10 zł – z 39 zł do 49 zł.


To może Cię zainteresować: InPost zwiększy cenę za usługi Allegro


Łączenie ofert od wielu sprzedawców

Jeżeli chodzi o nową opcję związaną z łączeniem ofert, zostanie ona wprowadzona 20 czerwca. Do tej pory kupujący mogli zobaczyć rozmaite warianty jednego produktu (inne kolory czy rozmiary) tylko od tego samego sprzedającego. Teraz klienci Allegro zyskają dostęp do zróżnicowanego asortymentu pochodzącego od wielu sprzedających. Rozwiązanie to pozwoli na lepsze rozeznanie i zwiększy komfort konsumentów. Aby uniknąć sytuacji, w której nie zauważymy, że w naszym koszyku znalazły się produkty od różnych sprzedających, platforma udostępni przycisk „Pokaż warianty od innych sprzedających”. Łączenie ofert nie nastąpi od razu, wszystko będzie się działo stopniowo.

Pozostałe zmiany

Wiadomo również, że Allegro planuje także inne, mniejsze zmiany w cenniku, kilka modyfikacji w regulaminach Allegro Lokalnie oraz Allegro Ads oraz ułatwienia dotyczące zwrotów na Allegro Lokalnie i w ramach usługi One Fulfillment. Na sprzedawców korzystających z tej ostatniej usługi czeka też promocja – do 31 sierpnia nie będą musieli płacić za żadne przesyłki Allegro Smart!. 1 czerwca zniknie też Kurier PickPack oraz Odbiór w Punkcie UPS.

Polecamy
Ecomersy basic
EcomersyBasic #34: Polityka cenowa w sklepie internetowym. Jak ją opracować?

EcomersyBasic #34: Polityka cenowa w sklepie internetowym. Jak ją opracować?

2022.06.23
Polityka cenowa to zbiór reguł, jakimi kieruje się dana firma przy ustalaniu cen za produkty bądź usługi. W jej skład wchodzą następujące czynniki: koszty produkcji, wartość danego produktu czy usługi, zapotrzebowanie na ok
EcomersyBasic #33: 20 strategii marketingowych, dzieki którym wypromujesz markę

EcomersyBasic #33: 20 strategii marketingowych, dzieki którym wypromujesz markę

2022.06.17
Aby zbudować widoczność w sieci, niezbędne są konkretne działania marketingowe. W tym celu można wykorzystać rozmaite strategie. Najważniejsze jest to, by dopasować je do profilu swojej działalności i stworzyć konkretny plan. Nie można działać w ciemno – trzeba z góry wiedzieć, co chce się osiągnąć, a także jakimi środkami. Przygotowaliśmy...
EcomersyBasic #32: Jak skutecznie wspierać pozycjonowanie sklepu internetowego? Lista działań

EcomersyBasic #32: Jak skutecznie wspierać pozycjonowanie sklepu internetowego? Lista działań

2022.06.10
Sklep internetowy podobnie jak każdy biznes potrzebuje trafnego ruchu. Dobrze zaplanowane pozycjonowanie pozwoli na osiągnięcie zadowalających, a nawet doskonałych wyników. Odpowiedni dobór działań sprawi, że twój sklep internetowy wygeneruje wysoki poziom sprzedaży. Warto zastanowić się nad różnymi czynnikami, których być może nie ma w strategii SEO, a które w znaczący...
EcomersyBasic #31: Czym jest marketing mix?

EcomersyBasic #31: Czym jest marketing mix?

2022.06.03
Marketing mix to inaczej kompozycja marketingowa lub – w bardziej dosłownym tłumaczeniu – mieszanka marketingowa. Obejmuje zespół elementów, za pomocą których można oddziaływać na rynek. Najbardziej popularną koncepcją jest tzw. „4p”, czyli product (produkt), price (cena), place (miejsce) oraz promotion (promocja). Wszystkie te składniki są ze sobą ściśle powiązane.