Dzisiaj mamy: Czwartek, 25 Lipiec 2024

Zmiany na Instagramie – przypięte posty i indywidualny układ feedu

2022.04.28

Instagram wprowadza dwie nowe opcje dotyczące wyglądu profilu: będzie można przypiąć na górze feedu trzy posty, a także zdecydować się na jego reorganizację. Na razie zmiany pozostają w fazie testów.

Lepiej uporządkowany profil

Przypięcie postów pozwoli na wyróżnienie najważniejszych treści, natomiast przeorganizowanie siatki zdjęć umożliwi ułożenie dodanych postów według własnych preferencji. Do tej pory wyświetlały się w kolejności od najnowszych do najstarszych. Wkrótce użytkownik sam zadecyduje, które ze zdjęć powinno wyświetlać się jako pierwsze. Wielu osobom brakowało opcji kolorystycznego czy tematycznego uporządkowania postów.

Najważniejsze treści na początku

Z kolei przypięte posty będą wyświetlały się jako pierwsze, z symbolem pinezki w prawym górnym rogu. Zmiany okażą się korzystne zarówno dla indywidualnych użytkowników, jak i kont firmowych. Przede wszystkim, ułatwione zostanie wyeksponowanie i promowanie wybranych treści. Współpracujący z różnymi markami influencerzy będą mogli umieścić na samym początku swojego feedu kody zniżkowe. Nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie pojawią się te opcje.

Polecamy