Dzisiaj mamy: Poniedziałek, 26 Wrzesień 2022

Wyszukiwarka map na Instagramie

2021.10.25

Już niedługo użytkownicy Instagrama będą mogli skorzystać z nowej opcji – wyszukiwarki map. Jest to narzędzie, które ma pomóc znaleźć ciekawe lokalizacje w najbliższym otoczeniu.

Na czym to polega?

Wyszukiwarka map jest obecnie w fazie testów na terenie Australii i Nowej Zelandii. Po wybraniu ikony z mapą (prawy górny róg w aplikacji) w karcie „eksploruj”, będzie można zobaczyć restauracje, kawiarnie, sklepy czy inne lokale rozrywkowe w pobliżu. Najprawdopodobniej pojawią się tam także ceny.

Potencjalne zyski

To duże ułatwienie dla lokalnych biznesów, zwłaszcza tych, które ucierpiały przez lockdown. Właściciele zyskają nowy sposób, aby zainteresować potencjalnych klientów i zdobywać popularność w social mediach. Instagram z kolei najpewniej przyciągnie kolejne firmowe konta, urozmaicające swoje działania w branży e-commerce.

Polecamy
Ecomersy basic
#EcomesyBasic #47: White Hat SEO i Black Hat SEO, czyli dobre i złe techniki pozycjonowania

#EcomesyBasic #47: White Hat SEO i Black Hat SEO, czyli dobre i złe techniki pozycjonowania

2022.09.23
By sklep internetowy był dobrze widoczny w wyszukiwarce, musi zostać skutecznie wypozycjonowany. W tym celu stosuje się różne techniki SEO, które w określony sposób wpływają na miejsce witryny w wynikach wyszukiwania. Można je zwyczajowo podzielić na White Hat SEO oraz Black Hat SEO. Czym się od siebie różnią i które...
#EcomersyBasic #46: Czym jest customer experience?

#EcomersyBasic #46: Czym jest customer experience?

2022.09.16
Customer experience (w skrócie CX) to, najprościej mówiąc, suma doświadczeń klienta związanych z daną firmą. Obejmuje całość relacji na linii konsument-marka, od momentu uświadomienia sobie, że konkretna firma istnieje, aż do chwili ostatniej interakcji. Oznacza to, że właściwie każdy element tej relacji ma znaczenie. Celem jest optymalizacja doświadczeń klienta.
#EcomersyBasic #45: Czym jest breadcrumbs? Menu okruszkowe bez tajemnic

#EcomersyBasic #45: Czym jest breadcrumbs? Menu okruszkowe bez tajemnic

2022.09.09
Breadcrumbs (z ang. okruszki chleba) to inaczej forma nawigacji na stronie internetowej, która wskazuje, w jakim miejscu w witrynie obecnie się znajdujemy. Na pewno kojarzysz bajkę o Jasiu i Małgosi – jej bohaterowie rzucali za sobą okruszki chleba, aby upewnić się, że nie zgubią się w lesie i odnajdą drogę...
#EcomersyBasic #44: Jak promować sklep na Pinterest. Czy warto?

#EcomersyBasic #44: Jak promować sklep na Pinterest. Czy warto?

2022.09.02
Pinterest już dawno przestał być witryną służącą tylko do gromadzenia inspiracji. Dziś to przede wszystkim prężna platforma społecznościowa, której lepiej nie bagatelizować, gdy chodzi o promocję sklepu internetowego. Umiejętne korzystanie z niej może rozpowszechnić znajomość Twojej marki, wygenerować ruch na stronie sklepu, a także znacząco zwiększyć sprzedaż.