Dzisiaj mamy: Czwartek, 25 Lipiec 2024

Weryfikacja konta na Instagramie – poradnik w pigułce

2021.09.22

Jesteście ciekawi, jak obecnie wygląda proces weryfikacji konta na Instagramie? Jakie wymogi należy spełnić, by otrzymać znacznik? Na portalach społecznościowych wszystko szybko się zmienia i jest często aktualizowane. Mamy najświeższe informacje!

Dlaczego znacznik jest ważny?

Weryfikacja profilu służy głównie budowaniu zaufania wśród odbiorców. Użytkownicy mają pewność, że konto jest autentyczne i prowadzone przez osobę, którą chcą obserwować. Nie muszą się obawiać podszywania przez innych. Znaczniki pojawiające się obok nazwy (dotyczy to marek, celebrytów, osób publicznych) stały się symbolem wiarygodności.

Najważniejsze wymogi aplikacji

Twórcy Instagramu wskazali na kilka warunków, które muszą spełniać konta ubiegające się o weryfikację. Powinny być: autentyczne (reprezentować rzeczywistą osobę/firmę), unikatowe (jedyne), kompletne (publiczne, ze zdjęciem profilowym, biografią i przynajmniej jednym postem) i znaczące (osoba/firma powinna być rozpoznawalna).

Jak uzyskać status weryfikacji?

Aby poprosić o weryfikację, należy wypełnić odpowiedni formularz, który znajduje się w aplikacji. Wystarczy wejść w ustawienia konta. Będzie trzeba podzielić się oficjalnym dokumentem potwierdzającym tożsamość i wskazać swoją branżę. Można również – opcjonalnie – podzielić się materiałami udowadniającymi rozpoznawalność (np. artykułami) oraz wpisać grupę swoich odbiorców. Wypełnienie formularza nie jest równoznaczne z przyznaniem znacznika. Po uzyskaniu weryfikacji nie można zmienić nazwy użytkownika ani przenieść znacznika na inne konto. Należy również pamiętać, że jest to proces obiektywny i bezstronny.

Kiedy można stracić swój znacznik?

Zdarzają się sytuacje, w których Instagram postanawia odebrać profilowi znacznik. Dzieje się tak wtedy, gdy użytkownik postanowi go sprzedać czy przekazać komuś innemu, będzie naruszał Regulamin oraz Zasady społeczności, spróbuje dokonać weryfikacji przez osobę trzecią czy za dużo razy zmieni konto z publicznego na prywatne. Warto również, że weryfikacja wiąże się z większym ryzykiem ataków hakerskich, dlatego trzeba pamiętać o lepszych zabezpieczeniach (jak uwierzytelnienie dwupoziomowe).

Polecamy