Dzisiaj mamy: Wtorek, 9 Sierpień 2022

Vosbor ze światową platformą do handlu towarami rolnymi

2022.07.29

Vosbor to holenderska firma, która stworzyła pierwszy globalny marketplace przeznaczony do hurtowej sprzedaży towarów rolnych. Udało jej się pozyskać 7 mln dolarów dofinansowania na rozwój platformy.

Fundusze inwestycyjne

Wczoraj, 28 lipca, została zamknięta runda seed. Funkcję wiodącego inwestora pełnił amerykański fundusz Lux Capital, przy współudziale polskiego Market One Capital oraz FJ Labs, 7percent Ventures, Athos Capital i Nucleus Capital. Vosbor zaprezentował też swój nowy projekt, czyli marketplace. W programie pilotażowym przedstawił 35 czołowych firm handlujących produktami rolnymi.

Rola marketplace’u

Jak twierdzi Maarten Elferink, CEO Vosbor, marketplace umożliwi zarówno kupującym, jak i sprzedającym bezpieczne warunki, efektywny handel i mniejsze ryzyko związane z łańcuchem dostaw. Warto pamiętać, że większość państw polega na imporcie żywności od tzw. globalnych spichlerzy, czyli Stanów Zjednoczonych, Brazylii czy Rosji.

Dlaczego firmy handlujące towarami rolnymi są ważne?

W momencie, kiedy pojawia się problem z eksportem, wszystko może się zatrzymać. Oprócz tego, zapotrzebowanie na produkty rolne będzie cały czas rosło. Firmy handlujące towarami rolnymi równoważą podaż i popyt, ponieważ przemieszczają produkty z regionów z nadwyżkami żywności do tych z jej niedoborami. Zajmują się nie tylko transportem, ale także magazynowaniem, przetwarzaniem czy konsumpcją. 

Polecamy
Ecomersy basic
#EcomersyBasic #40: Dlaczego sklep internetowy musi być responsywny?

#EcomersyBasic #40: Dlaczego sklep internetowy musi być responsywny?

2022.08.05
Aby sklep online działał jak najlepiej, powinien spełniać potrzeby wszystkich klientów – zarówno tych, którzy korzystają z komputerów, jak i urządzeń mobilnych (przede wszystkim smartfonów oraz tabletów). Witryna dopasowana do różnych rodzajów i wielkości ekranów to witryna responsywna, czyli dostosowująca się do konkretnej szerokości. Dlaczego warto zadbać o ten aspekt?...
#EcomersyBasic 39: Atrakcyjne opakowanie i jego rola w e-commerce

#EcomersyBasic 39: Atrakcyjne opakowanie i jego rola w e-commerce

2022.07.29
Na poziom sprzedaży mają wpływ różne czynniki, czasami nawet bardzo zaskakujące. Opakowanie wydaje się zbędną częścią zakupu, mam posłużyć jedynie dla zabezpieczenia towaru. Nic bardziej mylnego, w opakowania tkwi spory potencjał, który należy odkryć i wykorzystać. Opakowanie jest pierwszym elementem, jaki zobaczy Twój klient, dlatego musisz się postarać, żeby to...
EcomersyBasic #38: Jak skutecznie prowadzić blog w sklepie internetowym?

EcomersyBasic #38: Jak skutecznie prowadzić blog w sklepie internetowym?

2022.07.22
Skutecznie prowadzony blog w sklepie internetowym przyciągnie odbiorców, a co za tym idzie potencjalnych klientów. Warto pomyśleć o ciekawych treściach, które przyciągną stałą grupę odbiorców i wygenerują ruch prowadzący do zwiększenia sprzedaży. Dzięki kilku ważnym zasadom stworzysz wartościowe treści, które skutecznie wypromują Twój sklep internetowy.
EcomersyBasic #37: Zwroty w sklepie internetowym. Know-how

EcomersyBasic #37: Zwroty w sklepie internetowym. Know-how

2022.07.15
Odpowiednia polityka zwrotów w sklepie internetowym ma ogromne znaczenie. Klienci oczekują szybkich, wygodnych i najlepiej bezpłatnych sposobów, by móc oddać swoją przesyłkę. Część z nich nie zdecyduje się na zakupy, jeżeli nie spełnisz ich oczekiwań w tym względzie. Dlatego tak ważne jest, by opracować optymalne zasady zwrotów – takie, które...