Dzisiaj mamy: Czwartek, 30 Maj 2024

Uwaga na oszustów – użytkownicy Facebooka otrzymują dziwne powiadomienia

2023.02.23

Jeżeli prowadzisz profil firmowy czy fanpage na Facebooku, możesz otrzymać niepokojące powiadomienie – że Twoje konto zostanie niebawem zdezaktywowane. Powinieneś jednak wiedzieć, że to nie Meta wysyła takie wiadomości, tylko internetowi wyłudzacze.

Wiadomość z powiadomienia

Warto być wyczulonym na wszelkie komunikaty z konta Poland Network Systems Corp. –30598643115381. W ostatnim czasie można było zaobserwować masowe oznaczanie różnych profili na Facebooku z tego właśnie konta. Po kliknięciu w powiadomienie pojawiała się następująca wiadomość: „Twoja strona została wykryta ze względu na działania, które naruszają Zasady dotyczące stron na Facebooku dotyczące naruszania praw autorskich. Ze względów bezpieczeństwa zweryfikuj swoje konto, klikając poniższy link”.

Kolejny przykład pishingu

Podany odnośnik może sprawić, że Twój komputer zostanie zainfekowany. Pamiętaj, by nie klikać w żadne podejrzane, niezweryfikowane linki, ponieważ kryje się za nimi zwykły pishing (oszustwo mające na celu wyłudzenie pufnych informacji). Konto Poland Network bez wątpienia nie jest autentyczne ani bezpieczne.

Polecamy