Dzisiaj mamy: Niedziela, 2 Październik 2022

Polski startup Booste z dofinansowaniem w wysokości 54 mln zł podbija nowe rynki

2021.06.18

Booste, czyli polski fintech oferujący finansowanie firm z branży e-commerce, w ciągu jedynie 5 miesięcy od rozpoczęcia działalności wchodzi na nowe rynki europejskie. Z usług Booste skorzystają klienci z Holandii, Irlandii i Wielkiej Brytanii.

Booste finansuje biznesy e-commerce w oparciu o model revenue-based financing. Oznacza to, że spłata uzależniona jest od przyszłych przychodów klienta. Środki uzyskane dzięki platformie Booste można przeznaczyć na działania marketingowe albo zakup towaru. Opłaty wynoszą odpowiednio 6% za finansowanie marketingu i 9% za kapitał na kupno towaru do sklepu internetowego.

54 mln złotych na ekspansję na Zachód

W rozwój polskiego startupu w rundzie inwestycyjnej A zainwestowała firma DialCom24. Booste ma ambicję stać się wiodącą platformą finansowania biznesów e-commerce w modelu RBF na nowych rynkach. CEO i współzałożyciel platformy Booste, Jakub Pietraszek, zapewnia, że na Irlandii, Holandii i Wielkiej Brytanii się nie skończy. Przy notowanym obecnie wzroście sprzedaży online tylko zdecydowane i intensywne kampanie marketingowe dają firmom z branży e-commerce szansę na wyróżnienie się wśród rosnącej konkurencji.

Pożyczka dla firmy bez zbędnych formalności

Z powodu pandemii wiele firm przeniosło swoją działalność do Internetu. Realia rynkowe nieustannie się zmieniają, co wymusza na przedsiębiorcach ogromną elastyczność. Dla branży e-commerce RBF to świetny model finansowania. Platforma Booste łączy się z danymi z używanego w sklepie systemu CMS albo wykorzystywanych narzędzi marketingowych. To dla Booste wystarczające dane, by zaproponować klientowi spersonalizowaną ofertę finansowania. Dostęp do środków klient otrzymuje nawet w 48 godzin od złożenia wniosku o pożyczkę. Platforma finansuje wyłącznie firmy e-commerce. Pożyczkę spłaca się zależnie od wygenerowanych przez pożyczkobiorcę przychodów, ustalając, jaka ich część będzie przeznaczana na spłatę.

Nie tylko finansowanie

Platforma Booste oferuje klientom nie tylko finansowanie. Udostępnia klientom również wiedzę o tym, jak optymalizować działania marketingowe w biznesie e-commerce. Do dyspozycji klientów są webinary oraz różne materiały edukacyjne. Firma planuje również wdrożenie innych narzędzi dla firm z branży, które będą wspierać je w efektywnej sprzedaży.

Polecamy
Ecomersy basic
#EcomersyBasic #48: Reels. Co musisz wiedzieć o krótkich filmach na Instagram i Facebooka?

#EcomersyBasic #48: Reels. Co musisz wiedzieć o krótkich filmach na Instagram i Facebooka?

2022.09.30
Modę na krótkie, kreatywne filmiki zapoczątkował TikTok. Jako że aplikacja cieszy się tak ogromną popularnością, dwa konkurencyjne serwisy postanowiły przejąć od niej format niedługich video, dzięki którym można promować swoją markę i nie tylko. Na początku Reelsy pojawiły się na Instagramie, potem przyszedł czas na Facebooka. Jeżeli chcesz dowiedzieć się,...
#EcomesyBasic #47: White Hat SEO i Black Hat SEO, czyli dobre i złe techniki pozycjonowania

#EcomesyBasic #47: White Hat SEO i Black Hat SEO, czyli dobre i złe techniki pozycjonowania

2022.09.23
By sklep internetowy był dobrze widoczny w wyszukiwarce, musi zostać skutecznie wypozycjonowany. W tym celu stosuje się różne techniki SEO, które w określony sposób wpływają na miejsce witryny w wynikach wyszukiwania. Można je zwyczajowo podzielić na White Hat SEO oraz Black Hat SEO. Czym się od siebie różnią i które...
#EcomersyBasic #46: Czym jest customer experience?

#EcomersyBasic #46: Czym jest customer experience?

2022.09.16
Customer experience (w skrócie CX) to, najprościej mówiąc, suma doświadczeń klienta związanych z daną firmą. Obejmuje całość relacji na linii konsument-marka, od momentu uświadomienia sobie, że konkretna firma istnieje, aż do chwili ostatniej interakcji. Oznacza to, że właściwie każdy element tej relacji ma znaczenie. Celem jest optymalizacja doświadczeń klienta.
#EcomersyBasic #45: Czym jest breadcrumbs? Menu okruszkowe bez tajemnic

#EcomersyBasic #45: Czym jest breadcrumbs? Menu okruszkowe bez tajemnic

2022.09.09
Breadcrumbs (z ang. okruszki chleba) to inaczej forma nawigacji na stronie internetowej, która wskazuje, w jakim miejscu w witrynie obecnie się znajdujemy. Na pewno kojarzysz bajkę o Jasiu i Małgosi – jej bohaterowie rzucali za sobą okruszki chleba, aby upewnić się, że nie zgubią się w lesie i odnajdą drogę...