Dzisiaj mamy: Czwartek, 13 Czerwiec 2024

Poczta Polska stawia na nowoczesną logistykę

2023.04.27

Poczta Polska inwestuje w ważny projekt – Architekturę Sieci Logistycznej (ASL). Jego realizacja pozwoli na płynne przekształcanie infrastruktury logistycznej z listowej na paczkową, co należy do kluczowych strategii spółki.

Dostosowanie do realiów rynkowych i e-commerce

W sieci docelowej Poczty Polskiej dominować mają przesyłki KEP (kurierskie, ekspresowe, paczkowe) i e-commerce. Jest to odpowiedź spółki na zmiany obserwowane na rynku pocztowym zarówno w Polsce, jak i na świecie. Dzięki ASL realne staną się modernizacja i budowa centrów logistycznych oraz ich umaszynowienie, co zapewni efektywną obsługę rozwijającego się rynku e-commerce. W zmodernizowanych sortowniach Poczty Polskiej jeszcze w tym roku zostaną uruchomione trzy nowoczesne sortery paczkowe.

Trzy obiekty logistyczne

Poczta Polska zrealizowała dotychczas szereg działań w trzech obiektach logistycznych – Wrocławiu, Lublinie oraz Lisim Ogonie pod Bydgoszczą. Wartość inwestycji w tych sortowniach wynosi niemal 220 mln zł, co oznacza, że jest to największa jednorazowa inwestycja w automatyzację procesów logistycznych od początku istnienia spółki. Jedno z przedsięwzięć to także budowa i umaszynowienie sortowni Warszawa II w miejscowości Ciemne k. Radzymina.

Polecamy