Dzisiaj mamy: Piątek, 21 Czerwiec 2024

Najczęściej pobierane aplikacje w lipcu 2021 – TikTok na czele rankingu

2021.08.18

Wśród najczęściej pobieranych aplikacji na świecie w lipcu tego roku niepodzielnie rządzi TikTok. Tylko w tym okresie ściągnięto go 63 miliony razy. Na drugim miejscu uplasował się Facebook z ponad 53 milionami pobrań, a na trzecim Instagram. 

Według raportu Sensor Tower najwięcej pobrań TikTok zdobył w Chinach (pod nazwą Douyin) oraz w USA. Jego popularność rośnie – najwyraźniej zmiany wprowadzane w aplikacji (jak np. wprowadzenie do TikToka Stories na wzór tych ze Snapchata czy z Instagramu) odnoszą skutek. Warto dodać, że Instagram również wprowadza nowości, by nie zostać w tyle – jak choćby nowy wygląd sekcji „Eksploruj”.

Różnice między użytkownikami Androida i iOS

Raport Sensor Tower pokazuje, że userzy Androida mają inne preferencje niż fani iOS. Pierwsze miejsce w przypadku tych pierwszych należy do Facebooka – TikTok znalazł się na drugim miejscu. Ciekawą różnicą jest również to, że drugą najczęściej pobieraną aplikacją w App Store jest YouTube, który w rankingu Google Apps w ogóle nie trafił do pierwszej dziesiątki. Tak samo jest zresztą z Google Maps i Gmail. Trzeba jednak pamiętać, że raport nie uwzględnia aplikacji, które domyślnie zainstalowane są na smartfonie, tak jak aplikacje od Google na Androidzie. 

Ranking najczęściej pobieranych aplikacji

Jak już wcześniej wspominaliśmy, w rankingu niepodzielnie króluje TikTok. Warto dodać, że utrzymuje to miejsce już od 1,5 roku. Na początku była to aplikacja interesująca głównie młodzież, dziś jednak trafia również do starszych grup wiekowych. Widać jednak, że TikTok przoduje przede wszystkim na iOS – na smartfonach z Androidem prowadzi Facebook, a TikTok jest na drugim miejscu. Ze względu na pandemię nie dziwią wysokie miejsca aplikacji Zoom oraz Google Meet. Ciekawa jest natomiast wysoka pozycja CapCut – aplikacji do obróbki wideo. Jej obecność może w dużej mierze wynikać z popularności TikToka, gdyż bardzo wielu użytkowników używa go do przygotowywania filmów właśnie na tę platformę. 

Ogólny ranking najczęściej ściąganych aplikacji w lipcu 2021 prezentuje się tak:

1. TikTok
2. Facebook
3. Instagram
4. Messenger
5. WhatsApp
6. Snapchat
7. ZOOM
8. Telegram
9. CapCut
10.Google Meet

Ranking najczęściej pobieranych aplikacji na Androida:

1. Facebook
2. TikTok
3. Instagram
4. Messenger
5. WhatsApp
6. Snapchat
7. ZOOM
8. Google Meet
9. Telegram
10. WhatsApp Business

Ranking aplikacji wg największej liczby pobrań na iOS:

1. TikTok
2. YouTube
3. Instagram
4. WhatsApp
5. Facebook
6. Taobao
7. Google Maps
8. Messenger
9. CapCut
10. Gmail

Polecamy