Dzisiaj mamy: Sobota, 1 Październik 2022

Na Snapchacie nauczysz się podstaw języka migowego

2021.11.03

Czy Snapchat może służyć celom edukacyjnym? Okazuje się, że owszem! Z okazji Międzynarodowego Tygodnia Głuchych, który miał miejsce we wrześniu, aplikacja przygotowała specjalne filtry, które uczą podstaw języka migowego.

Podstawowe informacje na temat osób głuchych

Warto zaznaczyć, że nie ma jednego, międzynarodowego języka migowego. Poszczególne kraje mają swoje odpowiedniki. Snapchat popularyzuje Amerykański Język Migowy, natomiast w Polsce obowiązuje Polski Język Migowy. Zwróćmy uwagę również na nomenklaturę i zapis. Nie powinno się używać nazwy „głuchoniemi”, ponieważ osoby głuche mają swój język, nie są więc nieme. Podobnie „głuchy” pisany małą literą to ktoś, kto nie posiada zmysłu słuchu, natomiast Głuchy przynależy do Kultury Głuchych.

Specjalna soczewka na Snapchacie

Snapchat postanowił zrobić krok w stronę Głuchych. W tym celu posłużył się sztuczną inteligencją, która potrafi rozpoznać i przetłumaczyć język ASL (American Sign Language) poprzez wykorzystanie soczewek AR. Co więcej, za ich opracowanie odpowiadają osoby z różnymi wadami słuchu, w tym właśnie głusi. Głównym założeniem tego pomysłu było zwiększenie inkluzywności i zwrócenie uwagi na problem wykluczenia komunikacyjnego.

Popularyzacja języka migowego

Dzięki nowej opcji możemy nauczyć się najpopularniejszych słów w Amerykańskim Języku Migowym. Przygotowane zostały również specjalne naklejki, które przedstawiają ułożenie ręki oznaczające zwrot „kocham cię” we wszystkich językach migowych. Dzięki takim inicjatywom być może więcej osób zdecyduje się na naukę migania.

Polecamy
Ecomersy basic
#EcomersyBasic #48: Reels. Co musisz wiedzieć o krótkich filmach na Instagram i Facebooka?

#EcomersyBasic #48: Reels. Co musisz wiedzieć o krótkich filmach na Instagram i Facebooka?

2022.09.30
Modę na krótkie, kreatywne filmiki zapoczątkował TikTok. Jako że aplikacja cieszy się tak ogromną popularnością, dwa konkurencyjne serwisy postanowiły przejąć od niej format niedługich video, dzięki którym można promować swoją markę i nie tylko. Na początku Reelsy pojawiły się na Instagramie, potem przyszedł czas na Facebooka. Jeżeli chcesz dowiedzieć się,...
#EcomesyBasic #47: White Hat SEO i Black Hat SEO, czyli dobre i złe techniki pozycjonowania

#EcomesyBasic #47: White Hat SEO i Black Hat SEO, czyli dobre i złe techniki pozycjonowania

2022.09.23
By sklep internetowy był dobrze widoczny w wyszukiwarce, musi zostać skutecznie wypozycjonowany. W tym celu stosuje się różne techniki SEO, które w określony sposób wpływają na miejsce witryny w wynikach wyszukiwania. Można je zwyczajowo podzielić na White Hat SEO oraz Black Hat SEO. Czym się od siebie różnią i które...
#EcomersyBasic #46: Czym jest customer experience?

#EcomersyBasic #46: Czym jest customer experience?

2022.09.16
Customer experience (w skrócie CX) to, najprościej mówiąc, suma doświadczeń klienta związanych z daną firmą. Obejmuje całość relacji na linii konsument-marka, od momentu uświadomienia sobie, że konkretna firma istnieje, aż do chwili ostatniej interakcji. Oznacza to, że właściwie każdy element tej relacji ma znaczenie. Celem jest optymalizacja doświadczeń klienta.
#EcomersyBasic #45: Czym jest breadcrumbs? Menu okruszkowe bez tajemnic

#EcomersyBasic #45: Czym jest breadcrumbs? Menu okruszkowe bez tajemnic

2022.09.09
Breadcrumbs (z ang. okruszki chleba) to inaczej forma nawigacji na stronie internetowej, która wskazuje, w jakim miejscu w witrynie obecnie się znajdujemy. Na pewno kojarzysz bajkę o Jasiu i Małgosi – jej bohaterowie rzucali za sobą okruszki chleba, aby upewnić się, że nie zgubią się w lesie i odnajdą drogę...