Dzisiaj mamy: Niedziela, 14 Kwiecień 2024

LinkedIn usuwa niektóre funkcje ze swojej platformy

2023.06.30

Portal LinkedIn wprowadził niedawno zmiany na swojej platformie, jednak szybko postanowił się z nich wycofać. Powodem ma być negatywny feedback od użytkowników, który świadczy o braku potencjału nowych opcji.

Z portalu znikają karuzele

Jedną z najistotniejszych zmian jest usunięcie karuzeli, które pozwalają na prezentację kilku zdjęć albo filmów w jednym poście – za pomocą pokazu slajdów. Była ona wykorzystywana do przedstawiania produktów czy historii, jednak można się domyślać, że nie zdobyła takiej popularności, jakiej się spodziewano. Osoby preferujące tę opcję mogą jednak udostępniać pliki PDF i przedstawiać poszczególne strony jako slajdy. Warto też wspomnieć, że treści publikowane w formie karuzeli nie znikną z naszych profili.

Czego jeszcze nie zobaczymy na LinkedIn?

Następną ważną zmianą okazuje się usunięcie filmów profilowych, czyli krótkich (maksymalnie 30-sekundowych) nagrań, które pełniły funkcję GIF-ów – zamiast zwykłego zdjęcia profilowego. LinkedIn jest jednak zdania, że filmiki te nie przyczyniają się do lepszej prezentacji. Użytkownicy nie mogą już dodawać filmów profilowych, jeżeli jednak ktoś miał go wcześniej – nie zostanie usunięty. LinkedIn zdecydował się też na pozbycie się klikalnych linków dodawanych do zdjęć i filmów w postach.

Polecamy