Dzisiaj mamy: Wtorek, 23 Lipiec 2024

Kupujący na Allegro Lokalnie żegnają się z tradycyjnym przelewem

2024.06.04

Użytkowników Allegro Lokalnie czekają zmiany w zakresie płatności – już od 4 czerwca br. kupujący nie mogą opłacać swoich zakupów tradycyjnym przelewem. Dotyczy to zarówno ogłoszeń typu „kup teraz”, jak i tych rozstrzyganych w drodze licytacji. Jakie metody płatności pozostają?

Ogłoszenia „kup teraz”

Z Allegro Lokalnie zniknęła już możliwość płacenia za zakupy tradycyjnym przelewem. Kupujący mają trzy opcję – kartę, BLIK bądź szybki przelew. W przypadku ogłoszenia „kup teraz” operator będzie wymagał opłacenia zamówienia od razu – jeśli klient tego nie zrobi, zakup nie dojdzie do skutku. Nie będzie można zdecydować, że chce się opłacić należność w późniejszym czasie tradycyjnym przelewem.

Zmiany w licytacjach

W przypadku ogłoszeń z licytacją skrócony zostanie czas na opłacenie zakupu – zamiast 120 godzin (5 dni) kupujący będzie mieć 72 godziny (3 dni). Jeśli klient nie ureguluje należności w tym czasie, ogłoszenie automatycznie wróci na listę, chyba że sprzedający zrezygnuje z automatycznego wznawiania. Z kolei od 26 czerwca sprzedający na Allegro Lokalnie nie będą musieli drukować etykiety nadawczej przy korzystaniu z paczkomatów InPost, zmienią się też zasady dotyczące wystawiania produktów niektórych marek.

Polecamy