Dzisiaj mamy: Niedziela, 2 Październik 2022

Jak sobie radzić z atakami hakerskimi na Facebooku?

2021.09.08

Nierzadko musimy zmierzyć się z sytuacją, w której nasze konto na portalu społecznościowym zostaje zhakowane. Niestety, tego typu ataki stają się coraz częstsze, dlatego regularnie wzmacnia się zabezpieczenia, co jednak nie zawsze chroni przed hakerami. Sprawdź, co zrobić, jeżeli nie możesz się zalogować na Facebooka mimo wpisywania prawidłowego hasła.

Jak odzyskać hasło – instrukcja

Na początek spróbuj wejść na skrzynkę pocztową, przez którą logujesz się na portal. Prawdopodobnie nie uda Ci się na nią dostać, co będzie sygnałem, że haker przejął Twoje konto. W takim wypadku najlepiej wybrać opcję „pomoc i wsparcie”, a następnie „logowanie i hasło”. Pojawi się tam informacja: „Jeśli masz problem ze zmianą hasła, dowiedz się, jak uzyskać pomoc dotyczącą logowania i hasła”. Tam znajdziesz kilka opcji, które mogą Ci pomóc rozwiązać Twój problem, a Facebook udostępni dokładną instrukcję. Jeżeli natomiast udało Ci się dostać do skrzynki mailowej, wystarczy, że zmienisz hasło i wylogujesz się ze wszystkich urządzeń.

Lepsza ochrona konta

Ataki hakerskie mogą być niebezpieczne ze względu na próby wyłudzenia pieniędzy czy poufnych danych. Aby się przed nimi lepiej chronić, zdecyduj się na uwierzytelnienie dwupoziomowe, które dodatkowo zabezpieczy Twoje konto. Facebook przed każdą próbą zalogowania dostarczy wiadomość uwierzytelniającą (np. SMS) i poprosi o wpisanie kodu. Możesz to zmienić w ustawieniach prywatności, we wskazówkach dotyczących zabezpieczenia konta. Istnieje także opcja, która nazywa się kluczem zabezpieczeń. Jego rolę może odgrywać urządzenie USB z funkcją U2F.

Silne hasło

Podstawową kwestią, którą wiele osób ignoruje, jest mocne hasło. Niech to nie będzie Twoja data urodzenia czy imię. Warto również ustawić różne hasła w różnych miejscach w sieci. Pamiętaj o liczbach i znakach specjalnych (niektóre strony ich wymagają). Bardzo przydatne okażą się też menedżery haseł, takie jak Last Pass czy Dashlane. Użytkownikom systemu Apple na pomoc przyjdzie tzw. pęk kluczy iCloud, a korzystającym z Chrome'a – opcja synchronizacji.

Polecamy
Ecomersy basic
#EcomersyBasic #48: Reels. Co musisz wiedzieć o krótkich filmach na Instagram i Facebooka?

#EcomersyBasic #48: Reels. Co musisz wiedzieć o krótkich filmach na Instagram i Facebooka?

2022.09.30
Modę na krótkie, kreatywne filmiki zapoczątkował TikTok. Jako że aplikacja cieszy się tak ogromną popularnością, dwa konkurencyjne serwisy postanowiły przejąć od niej format niedługich video, dzięki którym można promować swoją markę i nie tylko. Na początku Reelsy pojawiły się na Instagramie, potem przyszedł czas na Facebooka. Jeżeli chcesz dowiedzieć się,...
#EcomesyBasic #47: White Hat SEO i Black Hat SEO, czyli dobre i złe techniki pozycjonowania

#EcomesyBasic #47: White Hat SEO i Black Hat SEO, czyli dobre i złe techniki pozycjonowania

2022.09.23
By sklep internetowy był dobrze widoczny w wyszukiwarce, musi zostać skutecznie wypozycjonowany. W tym celu stosuje się różne techniki SEO, które w określony sposób wpływają na miejsce witryny w wynikach wyszukiwania. Można je zwyczajowo podzielić na White Hat SEO oraz Black Hat SEO. Czym się od siebie różnią i które...
#EcomersyBasic #46: Czym jest customer experience?

#EcomersyBasic #46: Czym jest customer experience?

2022.09.16
Customer experience (w skrócie CX) to, najprościej mówiąc, suma doświadczeń klienta związanych z daną firmą. Obejmuje całość relacji na linii konsument-marka, od momentu uświadomienia sobie, że konkretna firma istnieje, aż do chwili ostatniej interakcji. Oznacza to, że właściwie każdy element tej relacji ma znaczenie. Celem jest optymalizacja doświadczeń klienta.
#EcomersyBasic #45: Czym jest breadcrumbs? Menu okruszkowe bez tajemnic

#EcomersyBasic #45: Czym jest breadcrumbs? Menu okruszkowe bez tajemnic

2022.09.09
Breadcrumbs (z ang. okruszki chleba) to inaczej forma nawigacji na stronie internetowej, która wskazuje, w jakim miejscu w witrynie obecnie się znajdujemy. Na pewno kojarzysz bajkę o Jasiu i Małgosi – jej bohaterowie rzucali za sobą okruszki chleba, aby upewnić się, że nie zgubią się w lesie i odnajdą drogę...