Dzisiaj mamy: Środa, 22 Maj 2024

InPost rozwija działalność we Francji i Wielkiej Brytanii

2023.06.16

Grupa InPost stawia na europejską ekspansję. W ostatnich dniach firma mogła pochwalić się postawieniem urządzenia Paczkomat nr 3000 we Francji oraz urządzenia nr 5000 na terenie Wielkiej Brytanii. Obecnie firma może pochwalić się udostępnieniem ponad 290 000 skrytek.

3000 paczkomatów we Francji

Już 3000 paczkomatów obsługuje dostawy we Francji. Podobnie jak w Polsce, paczkomaty znajdują się tam nie tylko w dużych miastach, ale również w mniejszych miejscowościach. Paczkomat nr 5000 został ulokowany w turystycznej miejscowości Les Villards-sur-Thônes w Górnej Sabaudii. Jego ustawienie wiązało się ze świętowaniem. W miasteczku odbyło się wydarzenie adresowane do mieszkańców i turystów, którego częścią było m.in. losowanie atrakcyjnych nagród.

5000 paczkomatów w UK

Wielka Brytania, podobnie jak Polska, jest największym rynkiem obsługiwanym przez paczkomaty. Najwięcej urządzeń znajduje się w Londynie, Birmingham i Manchesterze. Mieszkańcy tych miast mogą nadać paczkę w promieniu kilku minut spaceru od swojego miejsca zamieszkania. Popularność paczkomatów w Wielkiej Brytanii stale rośnie, a paczkomaty ulokowane są głównie w sklepach, co przyczynia się do zwiększenia ruchu. Wiele maszyn znajduje się w marketach sieci Lidl.

Polecamy