Dzisiaj mamy: Wtorek, 21 Maj 2024

Everli sprzedane za 1 euro? E-grocery w opałach

2024.02.21

Start up Everli będzie miał nowego właściciela – nie wiadomo jednak, kto to będzie. Anonimowy nabywca zapłaci za niego… 1 euro, a jednocześnie przejmie zobowiązania podmiotu i zainwestuje w niego środki, które pozwolą dalej prowadzić działalność.

Popularność w czasie pandemii

Firma Everli została założona we Włoszech niemal 10 lat temu i zyskała renomę na rynku e-grocery. Cieszył się on największą popularnością w czasie pandemii, jednak od kilku kwartałów widoczny jest kryzys w tym segmencie. Everli zdołało pozyskać od inwestorów 140 mln euro, dzięki czemu biznes jest wyceniany na ponad 450 mln euro. Obecnie jednak firma ma problem z pozyskaniem nowych środków na rozwój.

Inwestorzy się wycofują

Obecnie wspierający Everli z Mediolanu zostali zmuszeni do całkowitego odpisu wartości inwestycji w spółkę. Sprzedają firmę za 1 euro kupującemu, który był skłonny przejąć zobowiązania startupu i zainwestować w spółkę, aby uratować jej działalność. W dokumencie wskazano, że sprzedaż następuje po tym, jak Everli nie udało się pozyskać nowego finansowania.

Polecamy