Dzisiaj mamy: Czwartek, 6 Październik 2022

Effie Awards 2021 – poznaj szczegóły i wyniki konkursu!

2021.11.02

Effie Awards to coroczny konkurs marketingowy, w którym nagradzane są najskuteczniejsze kampanie reklamowe. 27 października b.r. w warszawskim Teatrze Wielkim odbyła się kolejna gala, organizowana przez Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR. Przyznane zostało 58 statuetek – 6 złotych, 25 srebrnych i 27 brązowych. Kto otrzymał nagrody?

Parę wstępnych informacji

Jury składające się z ponad 170 ekspertów zostało podzielone na 11 grup. Przewodniczącym obrad był Maciej Herman, właściciel marki E. Wedel i dyrektor zarządzający Lotte Wedel. Zgłoszenia oceniano w 24 kategoriach, podzielonych na złote, srebrne oraz brązowe. Wśród złotych znalazły się m.in. Kultura i rozrywka czy Marketing & Business Solutions, wśród srebrnych – Commerce czy Finanse, a wśród brązowych – Dobra konsumpcyjne czy Non-profit & Public Service.

Firmy z największą liczbą nominacji

Spośród agencji reklamowych najwięcej nominacji otrzymały: McCann Poland (7), VMLY&R (6) oraz DDB Warszawa (5) oraz Publicis Worldwide (5). McCann Poland i VMLY&R udało się zdobyć sześć nagród, DDB Warszawa otrzymała pięć statuetek, a Publicis Worldwide – trzy. Jeżeli chodzi o domy mediowe, zwycięzcą okazał się Starcom – agencja uzyskała cztery srebrne nagrody i pięć brązowych. Zaraz po niej znalazł się zespół Spark Foundry z pięcioma brązowymi statuetkami.

Kto zdobył złote statuetki Effie Awards?

Złote statuetki Effie Awards zdobyli autorzy kampanii:

  • Random – Storytel, McCANN Poland (dwie złote statuetki, w kategoriach: Branded Content oraz Kultura i Rozrywka);
  • Rozwój aplikacji InPost Mobile – InPost;
  • Stop kobietobójstwu! – Fundacja Centrum Praw Kobiet, Dziadek do orzechów, OTO Film;
  • „Kolorowy wiatr” na nowo – BBC Studios Polska, Digital Kingdom;
  • Maestro – wszystko czego chcesz od burgera – McDonald's, DDB Warszawa, OMD;

Nowa kategoria i najbardziej efektywny marketer

Warto wspomnieć, że w 2018 została wprowadzona nowa kategoria – Marketing & Business Solutions – która skupia się na nowoczesnych technologiach i innowacyjnych działaniach marketingowych. W tym roku po raz pierwszy kampania zgłoszona w tej właśnie kategorii zdobyła nagrodę. Chodzi o Rozwój aplikacji InPost Mobile. Z kolei tytuł najbardziej efektownego marketera otrzymały firmy McDonald's oraz Grupa Maspex (ex aequo).

Polecamy
Ecomersy basic
#EcomersyBasic #48: Reels. Co musisz wiedzieć o krótkich filmach na Instagram i Facebooka?

#EcomersyBasic #48: Reels. Co musisz wiedzieć o krótkich filmach na Instagram i Facebooka?

2022.09.30
Modę na krótkie, kreatywne filmiki zapoczątkował TikTok. Jako że aplikacja cieszy się tak ogromną popularnością, dwa konkurencyjne serwisy postanowiły przejąć od niej format niedługich video, dzięki którym można promować swoją markę i nie tylko. Na początku Reelsy pojawiły się na Instagramie, potem przyszedł czas na Facebooka. Jeżeli chcesz dowiedzieć się,...
#EcomesyBasic #47: White Hat SEO i Black Hat SEO, czyli dobre i złe techniki pozycjonowania

#EcomesyBasic #47: White Hat SEO i Black Hat SEO, czyli dobre i złe techniki pozycjonowania

2022.09.23
By sklep internetowy był dobrze widoczny w wyszukiwarce, musi zostać skutecznie wypozycjonowany. W tym celu stosuje się różne techniki SEO, które w określony sposób wpływają na miejsce witryny w wynikach wyszukiwania. Można je zwyczajowo podzielić na White Hat SEO oraz Black Hat SEO. Czym się od siebie różnią i które...
#EcomersyBasic #46: Czym jest customer experience?

#EcomersyBasic #46: Czym jest customer experience?

2022.09.16
Customer experience (w skrócie CX) to, najprościej mówiąc, suma doświadczeń klienta związanych z daną firmą. Obejmuje całość relacji na linii konsument-marka, od momentu uświadomienia sobie, że konkretna firma istnieje, aż do chwili ostatniej interakcji. Oznacza to, że właściwie każdy element tej relacji ma znaczenie. Celem jest optymalizacja doświadczeń klienta.
#EcomersyBasic #45: Czym jest breadcrumbs? Menu okruszkowe bez tajemnic

#EcomersyBasic #45: Czym jest breadcrumbs? Menu okruszkowe bez tajemnic

2022.09.09
Breadcrumbs (z ang. okruszki chleba) to inaczej forma nawigacji na stronie internetowej, która wskazuje, w jakim miejscu w witrynie obecnie się znajdujemy. Na pewno kojarzysz bajkę o Jasiu i Małgosi – jej bohaterowie rzucali za sobą okruszki chleba, aby upewnić się, że nie zgubią się w lesie i odnajdą drogę...