Dzisiaj mamy: Wtorek, 21 Maj 2024

Dropbox, Google i Slack ograniczają spotkania on-line

2021.10.05

Pracujesz w branży e-commerce? Jeśli tak, to z pewnością przekonałeś się, jak dużo energii i czasu pochłaniają spotkania. W Dropbox, Slack i Google spotkania już odbywają się tylko w określonych przedziałach czasowych. Przeczytaj nasz news i sprawdź, czy nie warto wprowadzić zmian w swoim grafiku!

Spotkania on-line dezorganizują pracę

Pandemia wiele zmieniła w codziennej biurowej rutynie. Wiele firm wcale nie wraca do działalności stacjonarnej, część pracuje w trybie hybrydowymi. Takie funkcjonowanie powoduje duże zagęszczenie spotkań on-line. Stają się one pożeraczami czasu, które utrudniają dopełnianie zaplanowanych obowiązków. Nowa rzeczywistość wymaga większego zwrócenia uwagi na balans pomiędzy pracą, a życiem osobistym. Dlatego najwięksi internetowi giganci szukają sposobów, które zwiększa produktywność pracowników.

„Kluczowe godziny” pomogą racjonalnie zarządzać czasem

Zbyt wiele godzin pracy owocuje wypaleniem zawodowym. Pracodawcy pracują nad narzędziami, które mają mu przeciwdziałać. „Kluczowe godziny” to jeden z pomysłów na to, jak lepiej zoptymalizować pracę. Maja być to wyznaczone 3-4 h w ciągu dnia, w trakcie których pracownik ma być gotów do spotkania na zoomie, czy do dołączenia do dyskusji, tak by przez pozostały czas pracy mógł się w pełni skupić na swoich obowiązkach. Godziny wolne od spotkań funkcjonują już m.in. w Google czy w Slacku. Korzystają też z nich pracownicy Dropboxa.

Polecamy