Dzisiaj mamy: Poniedziałek, 26 Wrzesień 2022

Coraz więcej osób w Polsce korzysta ze zbliżeniowych płatności mobilnych

2022.03.14

Cyfrowe portfele płatnicze stają się coraz popularniejszą formą płatności w Polsce. Najbardziej znane są Apple Pay oraz Google Pay. Tylko w 2021 roku przybyło ponad 2,5 mln nowych kart dodanych do zbliżeniowych płatności mobilnych.

Które banki radzą sobie najlepiej?

Oprócz Apple Pay i Google Pay, na polskim rynku działają też: Garmin Pay, Fitbit Pay, SwatchPay czy Mi Pay. Łącznie dodanych zostało 7,303 mln kart. Największa liczba ich użytkowników posiada konta w mBanku. Pod koniec ubiegłego roku instytucja ta mogła się pochwalić liczbą rzędu 1,7 mln (o ponad 100 tys. więcej niż w III kwartale 2021. Sukces odniosły też takie banki, jak Santander, Millennium i ING, przekraczając milion dodanych kart.

Niedokładne dane

Warto jednak pamiętać, że statystki często nie są kompletne. Można założyć, że liczba klientów korzystających z kart dodanych do zbliżeniowych płatności mobilnych jest nieco mniejsza niż liczba samych kart. Wynika to z faktu, że niektórzy posługują się kilkoma kartami. Czasami też jedna przynależy do różnych urządzeń.

Polecamy
Ecomersy basic
#EcomesyBasic #47: White Hat SEO i Black Hat SEO, czyli dobre i złe techniki pozycjonowania

#EcomesyBasic #47: White Hat SEO i Black Hat SEO, czyli dobre i złe techniki pozycjonowania

2022.09.23
By sklep internetowy był dobrze widoczny w wyszukiwarce, musi zostać skutecznie wypozycjonowany. W tym celu stosuje się różne techniki SEO, które w określony sposób wpływają na miejsce witryny w wynikach wyszukiwania. Można je zwyczajowo podzielić na White Hat SEO oraz Black Hat SEO. Czym się od siebie różnią i które...
#EcomersyBasic #46: Czym jest customer experience?

#EcomersyBasic #46: Czym jest customer experience?

2022.09.16
Customer experience (w skrócie CX) to, najprościej mówiąc, suma doświadczeń klienta związanych z daną firmą. Obejmuje całość relacji na linii konsument-marka, od momentu uświadomienia sobie, że konkretna firma istnieje, aż do chwili ostatniej interakcji. Oznacza to, że właściwie każdy element tej relacji ma znaczenie. Celem jest optymalizacja doświadczeń klienta.
#EcomersyBasic #45: Czym jest breadcrumbs? Menu okruszkowe bez tajemnic

#EcomersyBasic #45: Czym jest breadcrumbs? Menu okruszkowe bez tajemnic

2022.09.09
Breadcrumbs (z ang. okruszki chleba) to inaczej forma nawigacji na stronie internetowej, która wskazuje, w jakim miejscu w witrynie obecnie się znajdujemy. Na pewno kojarzysz bajkę o Jasiu i Małgosi – jej bohaterowie rzucali za sobą okruszki chleba, aby upewnić się, że nie zgubią się w lesie i odnajdą drogę...
#EcomersyBasic #44: Jak promować sklep na Pinterest. Czy warto?

#EcomersyBasic #44: Jak promować sklep na Pinterest. Czy warto?

2022.09.02
Pinterest już dawno przestał być witryną służącą tylko do gromadzenia inspiracji. Dziś to przede wszystkim prężna platforma społecznościowa, której lepiej nie bagatelizować, gdy chodzi o promocję sklepu internetowego. Umiejętne korzystanie z niej może rozpowszechnić znajomość Twojej marki, wygenerować ruch na stronie sklepu, a także znacząco zwiększyć sprzedaż.