Dzisiaj mamy: Wtorek, 21 Maj 2024

Apple Pay Later dostępne dla wszystkich w USA

2023.10.26

Apple Pay Later, czyli usługa płatności odroczonych firmy Apple, jest już dostępna dla wszystkich klientów w USA. Po raz pierwszy pojawiła się na rynku kilka miesięcy temu, ale do tej pory mogli z niej korzystać jedynie zaproszeni klienci ze Stanów Zjednoczonych.

Jak działa Apple Pay Later?

Apple zapowiedziało uruchomienie własnej usługi BNPL w połowie 2022 roku, ale pogłoski na ten temat pojawiły się już wcześniej. Narzędzie działa w ramach Apple Wallet, czyli cyfrowego portfela. Użytkownik prosi o udzielenie pożyczki, a Apple sprawdza jego zdolność kredytową. Jeżeli nie będzie żadnych przeciwwskazań, pojawi się opcja skorzystania z Pay Later – klient zobaczy ją podczas płacenia za zakupy w sieci lub w aplikacji (tylko na sprzęcie z iOS).

Płatności rozłożone na raty

Apple Pay Later obejmuje pożyczki w przedziale od 75 do tysiąca dolarów. Płatność można rozłożyć na cztery raty, które należy uregulować w ciągu sześciu tygodni. Pożyczkami zarządza się w aplikacji Wallet – użytkownik widzi w niej wszystkie swoje pożyczki. Przed zbliżającym się terminem spłaty otrzyma on odpowiednie powiadomienie. Aby Apple Pay Later działało, trzeba podać dane karty debetowej.

Polecamy