Dzisiaj mamy: Czwartek, 6 Październik 2022

Amazon Prime już jest dostępny w Polsce

2021.10.27

Amazon Prime jest już dostępny dla polskich użytkowników. Wiąże się to z wieloma profitami. Członkowie mogą korzystać z darmowych i ekspresowych dostaw swoich zamówień oraz dostępu do platformy streamingowej, na której znajduje się mnóstwo filmów, seriali i gier.

Taniej niż na Zachodzie

Usługa w naszym kraju jest tańsza niż na Zachodzie. Po zakończeniu 30-dniowego okresu próbnego, jej koszt wynosi 49 zł na rok bądź 10,99 na miesiąc. W Niemczech natomiast użytkownicy płacą ponad 6 razy więcej: 69€ na rok. Od połowy października b.r. polscy użytkownicy Amazon Prime mogą liczyć na dostarczenie przesyłki nawet następnego dnia. Czekają na nich produkty od znanych marek, zarówno rodzimych, jak i zagranicznych (m.in. Yope, Zelmer, Apple, LEGO, Puma czy Lenovo). Z usługi korzysta ok. 200 milionów klientów z 23 krajów.

Co dokładnie czeka na użytkowników Amazon Prime?

Ofertę Amazon Prime można podzielić na kilka kategorii: wcześniej wspominana darmowa dostawa, Prime Video, Prime Gaming i wyjątkowe okazje. Prime Video obejmuje dostęp do popularnych produkcji filmowych, takich jak Książę w Nowym Jorku 2 czy Kolejny film o Boracie, oraz serialowych, jak Fleabag czy The Boys. Wiele z nich to oryginalne produkcje Amazona. Ponadto, abonenci zdobędą darmowe nagrody w wybranych grach i subskrypcję kanału Twitch dzięki usłudze Prime Gaming. Wyjątkowe okazje z kolei obejmują różnego typu rabaty i specjalne oferty.

Rozwój Amazona

Sam Amazon pojawił się w Polsce już w 2014 roku, natomiast serwis Amazon.pl działa od marca 2021. W dostępnym katalogu znajduje się ponad 200 milionów produktów w 30 różnych kategoriach. Amazon stworzył również więcej niż 23 tysiące stałych miejsc pracy. Dotychczas otworzył 9 nowoczesnych Centrów Logistyki E-Commerce.

Polecamy
Ecomersy basic
#EcomersyBasic #48: Reels. Co musisz wiedzieć o krótkich filmach na Instagram i Facebooka?

#EcomersyBasic #48: Reels. Co musisz wiedzieć o krótkich filmach na Instagram i Facebooka?

2022.09.30
Modę na krótkie, kreatywne filmiki zapoczątkował TikTok. Jako że aplikacja cieszy się tak ogromną popularnością, dwa konkurencyjne serwisy postanowiły przejąć od niej format niedługich video, dzięki którym można promować swoją markę i nie tylko. Na początku Reelsy pojawiły się na Instagramie, potem przyszedł czas na Facebooka. Jeżeli chcesz dowiedzieć się,...
#EcomesyBasic #47: White Hat SEO i Black Hat SEO, czyli dobre i złe techniki pozycjonowania

#EcomesyBasic #47: White Hat SEO i Black Hat SEO, czyli dobre i złe techniki pozycjonowania

2022.09.23
By sklep internetowy był dobrze widoczny w wyszukiwarce, musi zostać skutecznie wypozycjonowany. W tym celu stosuje się różne techniki SEO, które w określony sposób wpływają na miejsce witryny w wynikach wyszukiwania. Można je zwyczajowo podzielić na White Hat SEO oraz Black Hat SEO. Czym się od siebie różnią i które...
#EcomersyBasic #46: Czym jest customer experience?

#EcomersyBasic #46: Czym jest customer experience?

2022.09.16
Customer experience (w skrócie CX) to, najprościej mówiąc, suma doświadczeń klienta związanych z daną firmą. Obejmuje całość relacji na linii konsument-marka, od momentu uświadomienia sobie, że konkretna firma istnieje, aż do chwili ostatniej interakcji. Oznacza to, że właściwie każdy element tej relacji ma znaczenie. Celem jest optymalizacja doświadczeń klienta.
#EcomersyBasic #45: Czym jest breadcrumbs? Menu okruszkowe bez tajemnic

#EcomersyBasic #45: Czym jest breadcrumbs? Menu okruszkowe bez tajemnic

2022.09.09
Breadcrumbs (z ang. okruszki chleba) to inaczej forma nawigacji na stronie internetowej, która wskazuje, w jakim miejscu w witrynie obecnie się znajdujemy. Na pewno kojarzysz bajkę o Jasiu i Małgosi – jej bohaterowie rzucali za sobą okruszki chleba, aby upewnić się, że nie zgubią się w lesie i odnajdą drogę...