Dzisiaj mamy: Poniedziałek, 26 Wrzesień 2022

Allegro przejmuje X-press Couriers

2021.10.21

Przejęcie firmy kurierskiej spowodowało wzrost kursu giganta e-commerce, Allegro. Chodzi o X-press Couriers, spółkę specjalizującą się w realizacji dostaw jeszcze tego dnia, w którym zostało złożone zamówienie.

Perspektywy rozwoju

Akcje poszły w górę w czwartek, 7 października, i piątek, 8 października b.r. Piątkowy wzrost o 6,5% jest największy od czasu 20 listopada 2020. Wcześniej Allegro zmagało się z serią spadków – tylko we wrześniu ich kurs spadł o 18,5%. X-press Couriers nie jest na tyle potężną firmą, aby wywołać rzeczywisty przełom, jednak chodzi tutaj o myślenie perspektywiczne.

Osiągnięcia firmy kurierskiej

W X-press Couriers pracuje obecnie 60 kurierów samochodowych i 30 rowerowych, którzy codziennie dostarczają ponad 2 tysiące paczek. Spółka jest częścią sieci kurierskiej SkyNet, dzięki czemu może dostarczać przesyłki do 220 krajów świata. W 2018 ich przychody wyniosły 15 mln zł.

Polecamy
Ecomersy basic
#EcomesyBasic #47: White Hat SEO i Black Hat SEO, czyli dobre i złe techniki pozycjonowania

#EcomesyBasic #47: White Hat SEO i Black Hat SEO, czyli dobre i złe techniki pozycjonowania

2022.09.23
By sklep internetowy był dobrze widoczny w wyszukiwarce, musi zostać skutecznie wypozycjonowany. W tym celu stosuje się różne techniki SEO, które w określony sposób wpływają na miejsce witryny w wynikach wyszukiwania. Można je zwyczajowo podzielić na White Hat SEO oraz Black Hat SEO. Czym się od siebie różnią i które...
#EcomersyBasic #46: Czym jest customer experience?

#EcomersyBasic #46: Czym jest customer experience?

2022.09.16
Customer experience (w skrócie CX) to, najprościej mówiąc, suma doświadczeń klienta związanych z daną firmą. Obejmuje całość relacji na linii konsument-marka, od momentu uświadomienia sobie, że konkretna firma istnieje, aż do chwili ostatniej interakcji. Oznacza to, że właściwie każdy element tej relacji ma znaczenie. Celem jest optymalizacja doświadczeń klienta.
#EcomersyBasic #45: Czym jest breadcrumbs? Menu okruszkowe bez tajemnic

#EcomersyBasic #45: Czym jest breadcrumbs? Menu okruszkowe bez tajemnic

2022.09.09
Breadcrumbs (z ang. okruszki chleba) to inaczej forma nawigacji na stronie internetowej, która wskazuje, w jakim miejscu w witrynie obecnie się znajdujemy. Na pewno kojarzysz bajkę o Jasiu i Małgosi – jej bohaterowie rzucali za sobą okruszki chleba, aby upewnić się, że nie zgubią się w lesie i odnajdą drogę...
#EcomersyBasic #44: Jak promować sklep na Pinterest. Czy warto?

#EcomersyBasic #44: Jak promować sklep na Pinterest. Czy warto?

2022.09.02
Pinterest już dawno przestał być witryną służącą tylko do gromadzenia inspiracji. Dziś to przede wszystkim prężna platforma społecznościowa, której lepiej nie bagatelizować, gdy chodzi o promocję sklepu internetowego. Umiejętne korzystanie z niej może rozpowszechnić znajomość Twojej marki, wygenerować ruch na stronie sklepu, a także znacząco zwiększyć sprzedaż.