Dzisiaj mamy: Środa, 22 Maj 2024

Allegro Protect gwarantuje zwrot pieniędzy przez dwa lata od zakupu

2022.09.06

Dotychczasowy Program Ochrony Kupujących na Allegro nosi teraz nazwę Allegro Protect. Zakłada on, że kupujący otrzymają zwrot wydanych środków w ciągu 48 godzin – i to przez dwa lata od dokonania zakupu. Kwota rekompensaty natomiast wzrosła do 20 tys. zł.

Kiedy można skorzystać z programu?

Z informacji podanych przez Allegro wynika, że czas na składanie wniosków wydłużył się ze 180 dni do 24 miesięcy. Ze zwrotu pieniędzy można skorzystać w następujących sytuacjach: jeżeli przesyłka nie dotarła, jeżeli produkt był zniszczony bądź niezgodny z opisem, jeżeli sprzedający nie zwrócił pieniędzy po odesłaniu produktu. Platforma deklaruje, że postara się udzielić pomocy każdemu, kto jej potrzebuje.

Jak złożyć wniosek?

Z programu Allegro Protect mogą korzystać wszyscy użytkownicy – nie trzeba posiadać SMART! Aby złożyć wniosek, należy wypełnić krótki formularz online, a następnie poczekać na dezycję serwisu. Rozpatrzenie potrwa ok. 2,5 dnia. Jeżeli decyzja będzie pozytywna, procedura zwrotu zajmie nie więcej niż 48 godzin. Pieniądze zostaną przelane na konto lub kartę użytą podczas zakupów.

Źródło zdjęcia: screen z allegro.pl

Polecamy